Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11B

reklama

Anastasja Vištalová: Všichni mi vychází vstříc. Trénuji v prázdné hale

 02.05.2020 06:30 | AUTOR: Pavlína Záhorová |
EXKLUZIVNĚ

ikonka

Česká paradrezurní reprezentantka Anastasja Vištalová dojíždí na tréninky už více než pět let do pražských stájí na Podolance. Velmi si cení místního příjemného kolektivu, bezbariérového přístupu a ochoty všech vyhovět jejím individuálním požadavkům.

reklama 12B

Jezdecká hala, sehraný kolektiv, velké výběhy i krásná příroda - to vše jsou výhody jezdeckého areálu v pražské Podolance. Nejen o tom se rozpovídala v rozhovoru o své domovské stáji česká paradrezurní jezdkyně Anastasja Vištalová.
 
Kde se nachází vaše současná domovská stáj?
 
Moje domovská stáj je u paní Habáskové na Podolance, v Praze Vinoři, pokud se nemýlím, pohybuji se zde již více než pět let.
 

ČTĚTE TAKÉ: Rudolf Doležal: Nemám halu. V zimě funguji jako za starých časů

 

Proč jste si vybrala právě tuto stáj?
 
Jsem zde velmi spokojená. Je tu příjemné prostředí i kolektiv a všichni mi vychází vstříc. Jelikož jezdím jen v kroku, potřebuji na trénink prázdnou halu. Dávám tedy vždy dopředu vědět, kdy mám trénink a jsou na mě tak hodní, že mi nechávají na danou hodinu halu prázdnou. Navíc jde o kolektiv, který má zvířata rád a skvěle o ně pečuje, to je pro mě velmi důležité. Dále jsou zde pěkné vzdušné boxy, pastviny a zároveň se neobejdu bez bezbariérového přístupu a již zmiňované jezdecké haly, aby byl možný trénink za každého počasí. Hala zde má rozměr 20 krát 40 metrů, což je rozměr mého závodního drezurního obdélníku.
 
Jaké další zázemí areál nabízí?
 
K dispozici je také venkovní jízdárna o rozměrech 20 krát 60 metrů, velké výběhy, klubovna, šatny, kancelář i sociální zařízení. Nad halou máme nově takovou menší místnost, která je určená zejména pro rodiče v době, kdy jejich děti jezdí. Já toto místnost zatím nenavštívila, jelikož se tam musí po schodech, což je pro mě náročné, ale je to jistě praktické hlavně v zimních měsících. Hala je dále vybavená velkými zrcadly, k dispozici máme také solárium a mycí box.
 
Předpokládám, že většina jezdců je zde zaměřená drezurně, je to tak?
 
Takových 95 procent ano, občas si zde někdo zaskáče, ale to je spíše výjimka.
 
Mají zde jezdci možnost vyjížděk do okolí?
 
Ano, v okolí je krásná příroda, já ovšem na vyjížďky nejezdím. Vzhledem k tomu, že jezdím pouze v kroku, mám strach, aby se něco nestalo, protože by to pro mě mohlo znamenat stopku třeba na půl sezony.
 

ČTĚTE TAKÉ: Vladislava Fenclová: Nejdřív jsme postavili stáje, pak až naše bydlení

 

Je zde pro vás možnost využít dalších služeb, jako je například pohybování koně?
 
U nás ve stáji funguje systém služeb, které se zde střídají. Mně konkrétně pomáhá Míša Habásková, která moji kobylku jezdí, v podstatě ji trénuje, jelikož já jí nedokážu zajistit běžnou drezurní práci, to znamená uvolnit a opohybovat v klusu i cvalu, provést nějaké drezurní cviky. To vše zajišťuje Míša a zároveň za mě bere i zmiňované služby. Když mám trénink, snažím se přijet dřív, v rámci možností si kobylku s pomocí mamky vyčistit a nasedlat, potom ji předáme Míše, která ji půl hodiny opohybuje a druhou půl hodinu pak jezdím já. Celkově je zde velmi příjemná atmosféra a s žádostí o pomoc se zde můžu obrátit na kohokoliv.
 
Konají se zde také nějaké akce?
 
Ano, loni a předloni se pořádaly hobby drezurní a paradrezurní závody, letos by se měly poprvé konat také oficiální závody.
 
Foto archiv jezdkyně


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A

Související informace

Markéta Sedlinská: Z pohodlí Brna jsme se postupně přesunuli na samotu
Hana Vášáryová: Během série přeskoků prosvištěl přes obdélník gepard
Affricks Farm: Zvlněné pláně 50 km od Londýna a lidé, co rozumí koním
Farma Bohuňovice. Místo, kde zahájila svou kariéru Sára Vingrálková
Alena Ticová: Bývalý majitel si přál, aby si statek zachoval svou duši
Dvůr Hoffmeister: Z ruiny vyhledávaným cílem pro jezdce i veřejnost
Jan Zamec: Areál máme skromný, ale zlaté boxy nedělají kvalitní zázemí
Linda Portychová: Výhody naší domovské stáje? Čistý box a dobrý trenér
Kamila Kotyzová: U nás v Deštné se narodila již více než stovka hříbat
Eva Vavříková: Mou domovskou stájí je nyní areál olympionika Gmosera
Radka Dvořáková: V Rynárci jsem začínala se dvěma boxy a loukou
Libuše Mencke v Německu: Příběh jako z pohádky, lemovaný denní dřinou
Martin Řezníček: Podmínky mám ideální. Halu, výběhy i klid na práci
Barbora Kamírová: Ideální areál pro všestrannost? No přeci ten náš
Lada Šobichová: Láska hory přenáší. Mě před lety zavedla až do Belgie
Jonáš Bujnoch: Začínali jsme se třemi boxy, teď máme kapacitu 55 koní
Ema Kopuletá: Někdy jsem psycholog, řidič i uklízečka v jednom
Vanda Bělinová: Za zahradou máme rybník, kde v létě plavíme koně
Miloslav Příhoda: Vyhovuje mi rodinný areál, i tak se mám co otáčet
Adéla Neumannová: Parkurová stáj mi vyhovuje, občas si skočíme bazének
Jan Štětina o své stáji: Areál je malý, ale útulný, nic mi tu nechybí
Tereza Mücková: Ve stáji jsem doma. Jak trávím dny, by nikdo nevěřil
Původně to byl prasečák a pila. Matěj Kotalík vypráví o rodinné stájiDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace