V roce 2020 se Vladimírovi Votřelovi splnil jeden z jeho jezdeckých snů. Stal se mistrem České republiky v paradrezuře. Jak trnitá byla cesta k mistrovskému titulu a o čem momentálně sní, o tom hovoří v Podcastu EquiTV.
Zástupci Mezinárodní jezdecké federace neskrývají radost. Všechny tři jezdecké disciplíny (skoky, drezura a všestrannost) byly formálně potvrzeny pro program olympijských her v Paříži 2024 a také byla ze strany MOV zachována kvóta 200 sportovců.
Francouzský deník L'Équipe představil novou mapu sportů během olympijských her, které bude v roce 2024 hostit Paříž. Jezdecké a parajezdecké soutěže, ale také moderní pětiboj se odehrají v areálu paláce Versailles.
Mistrovství světa 2022 ve skocích, v drezuře, v paradrezuře a voltiži bude hostit od 6. do 14. srpna dánský Herning. Mezinárodní jezdecká federace před pár dny spustila internetové stránky, kde již nyní probíhá první vlna předprodeje vstupenek.
V neděli 4. října v Hradištku u Sadské vyvrcholilo oblastní mistrovství Prahy v drezuře, kde nenašel přemožitele Fabrizio Sigismondi s valachem Elegant. Po třetí finálové části v paradrezurním poháru zvítězily Tereza Dubcová a Kristýna Rudolfová.
Areál Jezdecké školy Equus Kinský v Hradištku hostí ve dnech 2. až 4. října oblastní mistrovství Prahy v drezuře, v jehož prvním kole byl mezi seniory nejúspěšnější Fabrizio Sigismondi. Zároveň bylo zařazeno i finále Českého poháru v paradrezuře.
Vladimír Votřel přerušil dlouholetou nadvládu Anastasji Vištalové v české paradrezuře. Poprvé v kariéře dosáhl na titul mistra České republiky v této disciplíně handicapovaných jezdců. Z mistrovství však zamířil hned na záchrannou stanici zvířat.
Paradrezurní jezdkyně Anastasja Vištalová se v následujících dnech pokusí obhájit již poněkolikáté mistrovský titul. Během šampionátu v Olomouci se poprvé představí jako členka Czech Equestrian Teamu. „Je to pro mě čest,“ říká.
Jediná česká drezurní paralympionička Anastasja Vištalová po více jak pěti letech ukončila spolupráci s Renatou a Michaelou Habáskovými a odešla ze stájí JK Ronex v Podolance nedaleko Prahy. Své rozhodnutí obsáhle popsala na sociálních sítích.
Mezinárodní jezdecká federace oznámila, že v roce 2021 budou zrušena mistrovství Evropy pro všechny olympijské a paralympijské disciplíny, a to z důvodu přesunutí termínu olympiády. Týká se to tedy i velkolepé akce, která měla proběhnout v Budapešti.
Česká paradrezurní reprezentantka Anastasja Vištalová dojíždí na tréninky už více než pět let do pražských stájí na Podolance. Velmi si cení místního příjemného kolektivu, bezbariérového přístupu a ochoty všech vyhovět jejím individuálním požadavkům.
V důsledku omezení cílených na minimalizaci dopadu šíření koronaviru zavádí FEI nový způsob výpočtu světových žebříčků s platností od 1. dubna do okamžiku návratu do normálu. Aplikován bude v disciplínách, kde se započítává uplynulých dvanáct měsíců.
Česká paradrezurní reprezentantka Anastasja Vištalová skoro ztrácela naději, že by mohla opět startovat na paralympijských hrách. V rámci přerozdělení kvót získala Česká republika jedno místo v paradrezuře, které by měla získat právě Vištalová.
Na přelomu ledna a února budou čeští reprezentanti závodit hned ve třech zemích. Anna Kellnerová zůstává se svými koňmi ve španělské Olivě, Valentýna Kuková se v rámci svého pobytu v UAE účastní CSI Sharjah a Anastasja Vištalová míří do Genemuidenu.
Česká paradrezuristka Anastasja Vištalová se 20. ledna vrátila z výjezdu do italského Ornaga, který v ní zanechal poněkud hořkou příchuť. Od prvního startu bojovala s teplotou a zimnicí, v závěru závodů přemohla střevní chřipka valnou část účastníků.
Veletrh a mezinárodní závody několika disciplín pod názvem Partner Pferd je oblíbeným cílem českých milovníků jezdeckého sportu. Celá událost vypukne již ve čtvrtek 16. ledna a potrvá až do neděle. Sledovat budeme také výjezdy české reprezentace.
Česká jezdecká federace vydala na svých webových stránkách přehled plánovaných reprezentačních výjezdů v lednu. Po zdravotní pauze se zpět na kolbiště vrací Anna Kellnerová, aktivní budou také další parkuroví jezdci a zástupci voltiže a paradrezury.
Mnohonásobná vítězka republikového šampionátu v paradrezuře a paralympionička z roku 2016, Anastasja Vištalová, vypráví o svém nezapomenutelném koni Dominique a také o tom, že souhra mezi koněm a paradrezurním jezdcem trvá zpravidla dlouhé tři roky.
„Díky kladným ohlasům jezdců na letošní drezurní závody jsme požádali o mistrovství ČR pro rok 2020,“ říká ředitelka areálu ESC v Olomouci. A uspěli. Drezurní a paradrezurní mistrovství se tak po třech letech vrátí na Moravu.
I když nechce dělat ukvapené závěry, věří, že se podruhé kvalifikuje na paralympijské hry. Optimismus do žil Anastasje Vištalové však nevlévá situace kolem financování paradrezurní reprezentace. V Podcastu EquiTV hovoří o snaze být více soběstačná.
Kristýna Schütte, tehdy Mikulková, ukončila v roce 2011 práci pro Stáj Karsit, následně odcestovala na zkušenou do zahraničí. V tu dobu ještě vůbec neuvažovala o tom, že by se do České republiky nevrátila. V rozhovoru prozradila, jak se jí nyní daří.
Je to už rok, co vozatajskou komunitu navždy opustil Jaroslav Kosař. S jeho ženou Janou jsme vzpomínali na to, čím ho spřežení uchvátila i proč byl pro tuto disciplínu nepostradatelný. V Podcastu EquiTV se toho o rodině Kosařových dozvíte mnohem víc.
Trenérka Štěpánka Myšková a žokej Jaroslav Myška mění po deseti letech tréninkové středisko. V prosinci se přestěhovali s dvěma desítkami koňmi do Koles. Evžen a další naděje nyní trénují na stejné dráze jako Sagar, Festival a další legendy.
Anna Kostková se za pět let stihla v parkuru vypracovat až do úplného čela ve své kategorii. V roce 2020 získala mistrovský titul a nyní se dále připravuje na další sezonu pod vedením Aleše Opatrného. V rozhovoru zavzpomínala na své jezdecké začátky.