ŽIVĚ dostihy, working equitation, klusáci, chladnokrevníci, paravoltiž
reklama 11C

S výkonem v Tokiu jsem spokojena, s hodnocením 67 % ne, říká Vištalová

 27.08.2021 17:00 | AUTOR: Josef Malinovský |
EXKLUZIVNĚ

ikonka

Česká paradrezurní jezdkyně Anastasja Vištalová se svým patnáctiletým valachem Sterngreiferem obdržela od rozhodčích za páteční úlohu v Tokiu necelých 67 % a skončila třináctá. Jak je se svým výkonem spokojena, to prozradila v telefonickém rozhovoru.

reklama 12A
 
Výsledek 66,964 % znamená pro Anastasju Vištalovou 13. místo v Individual Testu pátečního programu jezdecké části paralympijských her v Tokiu. 
 
„První dojmy jsou velmi smíšené, neboť já jsem se svou jízdou spokojena. Byla jsem spokojena i bezprostředně po dojetí, neboť jsme neudělali žádnou hrubou chybu ve cvicích. Pouštěla jsem si i odborný komentář na FEI TV, kde nás komentátor také chválil. Říkal, že kůň jde v pravidelném tempu, že máme krásné rovné linie, a že cviky jsou velmi přesné. Já jsem z toho měla výborný pocit, ale čekala jsem trochu jiné procentuální ohodnocení než to, které se mi dostalo,“ konstatuje Anastasja Vištalová v bezprostředním telefonickém rozhovoru pro EquiTV.
 
„Obzvláště mě velmi mrzí hodnocení od jednoho z rozhodčích, který nám za tuto jízdu udělil něco málo přes 63 %, s čímž absolutně nesouhlasím a jsem z toho rozpačitá,“ pokračuje česká reprezentantka v paradrezuře.
 
„Uvědomuji si, že v některých momentech možná mohl kůň jít aktivněji dopředu, nic méně je to živý tvor, není to stroj. Když to zpětně vezmu i podle videí, nikde nezpomaloval a šel ve stejném tempu. Občas rozhodčí nemají rádi, když to tempo měníme, proto jsem zvolila taktiku rovnoměrného tempa a hlídání si taktu, aby byl pravidelný, čistý a rovnoměrný, což se nám povedlo. Ten výsledek mě skutečně moc mrzel,“ hodnotí dále v podrobném telefonickém komentáři. V něm také podrobně popsala, jak probíhaly finální přípravy před samotným sportovním výkonem a prozradila, co plánuje na nadcházející dny, které již bude trávit především v roli diváka, jelikož do pondělního finále pro nejlepších osm účastníků nepostoupila.
 
Foto: poskytla Anastasja Vištalová


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE