Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Zduchovice - skoky ČSP 13. - 17. 7.|Pardubice - všestrannost Zlatá podkova 15. - 17. 7.|Olomouc - skoky 15. - 17. 7.|Písek - skoky 16. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11C

reklama

Equinews: Karlovy Vary zahájily sezonu, Talent opět potěšil příznivce

 22.06.2022 13:37 | AUTOR |
VIDEO

ikonka

Vítěz Velké pardubické Talent nestárne, v jedenácti letech ovládl druhou kvalifikaci. – V Karlovarské dvojnásobné míli se prosadil pětiletý Wilantos pod žokejem Petrem Foretem. – Podrobnosti se dozvíte v dalším díle televizního pořadu Equinews.

reklama 12C

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také například Televize Seznam, Stream.cz a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Vytrvalcům vládl Wilantos, Korečková dosáhla na 200. vítězství kariéry

Za tropického vedra, kdy teploty vyšplhaly až na 35 stupňů Celsia, se v neděli 19. června konal první letošní mítink na závodišti v Karlových Varech. Hlavním dostihem byla Karlovarská dvojnásobná míle na 3200 metrů, do níž nastoupilo šest koní.
 
V náročných podmínkách se ujal diktování svižného tempa třídový český odchovanec Orleano, jemuž dýchal na záda Containment. Z blízké třetí pozice je sledoval Wilantos, zatímco nejméně zatížená klisna v poli Lady In Pink cválala několik délek za polem. Po zatočení do cílové roviny měl nejvíce sil pětiletý Wilantos, kterého koupila stáj TVD a.s. v zimě před letošní sezonou. Svěřenec trenéra Grega Wroblewského se začal vzdalovat soupeřům a žokej Petr Foret měl všechno pod kontrolou. V závěrečné dvoustovce se dokázal ubránit i útoku Lady In Pink na vnější straně dráhy, který stačil na druhé místo. Třetí příčku bral Containment, favorit Albatros doběhl až pátý.
 
Největší postavou odpoledne byla žokejka Vendula Korečková. Svou úspěšnou sérii nastartovala už v úvodním dostihu Ceně společnosti Tipsport na 1400 metrů, v němž dovedla k premiérovému vítězství čtyřletého valacha Denihilonihill ze stáje KarBoBau. Svěřenec Michala Kalčíka porazil jistě o 2 3/4 délky druhou Nombeko, třetí doběhla Nuteki. 
 
Hned o půlhodiny později přidala Korečková další triumf, když na čtyřletém Dragon Arrow ovládla Cenu společnosti Insia na 1600 metrů. Hřebec stáje 3 hearts se představil na dráze poprvé od loňského desátého místa v Českém derby, ale na jeho výkonu to nebylo ani v nejmenším znát. Dragon Arrow utekl soupeřům lehce o 7 délek a dopřál své jezdkyni jubilejní 200. vítězství kariéry. Korečková se stala čtvrtou českou jezdkyní historie a po Martině Havelkové teprve druhou držitelkou české licence, která na tento mezník dosáhla. V souboji o druhé peníze uspěla Hofergirl před veteránem Tropical Bondem.
 
Korečková nakonec dosáhla na hattrick, i když v závěrečném dostihu IV. kategorie na 3000 metrů původně skončila s pětiletým Dabingem až jako druhá. Nejrychlejší byl Dumon Roclay v sedle s žákem Marcelem Novákem mladším. Ten však v cílové rovině výrazně změnil stopu a dostihová komise ho nakonec po protestu ex offo přesunula na třetí místo za Dabinga a klisnu Bonanzu Gold. Z prvního vítězství kariéry se tak radoval pomalu zrající valach Dabing, běhající ve stejných barvách stáje 3 hearts jako Dragon Arrow.
 
Mrazivé chvíle přinesl pátý dostih programu, Cena hejtmana Karlovarského kraje na 2000 metrů. V posledním oblouku uklouzl u bariéry jdoucí valach Vienna Calling. Přes něj spadla Tos Sia a své jezdce ztratili Latarmissie a Josh. Všichni čtyři koně a trojice jezdců vyvázli z hromadného pádu bez větších zranění, v péči záchranářů skončila pouze Alena Plimlová se zlomenou klíční kostí. Pro vítězství si doběhl favorizovaný hnědák Ilias s šestnáctiletou amatérskou jezdkyní Annou Lebduškovou, který se prosadil o šest délek před Arkadagem a klisnou Vadetaberry. 
 
Krásný doběh nabídla sprinterská Cena Karlovarského kraje na 1200 metrů. Ve vyrovnané sestavě se ukázal jako nejrychlejší pětiletý valach českého chovu Forte pod žokejem Michalem Hroudou. Spolehlivý hnědák trenéra Jaroslava Jelena o 3/4 délky odrazil útok tmavého hnědáka Rabbit Power, třetí finišovala ryzka Dontellyourmother.
 

Talent se vítězně vrátil do Pardubic, nezastavilo ho ani pomalé tempo

Výrazně méně koní než v květnu se představilo ve druhé kvalifikaci na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Memoriál majora Miloše Svobody v sobotu 18. června přesto nabídl zajímavé pole včetně vítězů Velké pardubické Talenta a Theophila.
 
Jako hlavní problém se v komorní sestavě ukázalo být tempo. Mezi šesticí účastníků totiž nebyl žádný vyložený tempař a rozpačité první metry dostihu to jen potvrdily. V čele se na pár okamžiků objevil outsider Beau Rochelais, ale tempo se výrazněji nerozjelo a bylo evidentní, že pokud se něco nezmění, může to vést ke skokanským problémům a kolizím. Marcel Novák proto záhy poslal na špici Talenta a zkušeně provedl pole dostihem.
 
Na blízké druhé pozici pracoval po většinu 5800 metrů dlouhého kurzu desetiletý Northerly Wind. Dvojnásobný vítěz Grande Steeple Chase di Milano však běžel teprve druhý dostih cross country v životě a na několika překážkách včetně všech tří vodních skoků si vybral nováčkovskou daň. Největší chyba pak přišla před Velkým anglickým skokem, kde Northerly Wind žokeji Janu Faltejskovi vybočil a dostih pro něj skončil.
 
Zbylá pětice aktérů se dostala do cíle, ale favorita nikdo nepřekvapil. V barvách Dostihové stáje Kabelkovi běhající Talent dovedl dobře rozjetý dostih do vítězného konce a zvítězil jistě o 2 délky. Za svěřencem trenérky Hany Kabelkové se rozpoutal souboj o druhé místo, které získal Sacamiro o hlavu před bělkou Dajukou. Na prvních třech příčkách tak skončili koně narození v Česku. Čtvrtý doběhl Theophilos a doběh uzavřel s velkou ztrátou Beau Rochelais. Další kvalifikace je na programu 6. srpna, 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se pak poběží 9. října.
 
Foto: Aleš Erbek


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace