reklama 11A

Equinews: Prague Lions vyhráli v St. Tropez. Návrat CSIO do Bratislavy

 25.05.2022 10:47 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Tým Prague Lions vyhrál Global Champions League v Saint Tropez. Dařilo se tam i Kellnerové. –Do Bratislavy se vrátily mezinárodní závody CSIO a s nimi spojený Pohár národů. – Kritérium mladých koní 2022 odstartovalo v Písku. Podrobnosti v Equinews.

reklama 12B

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také například Televize Seznam, Stream.cz a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Prague Lions vyhráli GCL v Saint Tropez. Devos vede žebříček LGCT 2022

Páté kolo parkurové série Global Champions se konalo na Azurovém pobřeží u Saint Tropez, kde se velmi dařilo členům týmu Prague Lions, včetně Anny Kellnerové. Ta tentokrát startovala s klisnou Catch Me If You Can Old pouze v individuálních soutěžích.
 
Do sobotní části Global Champions League v Saint Tropez postupovaly jen dva týmy bez trestných bodů – Prague Lions a Stockholm Hearts. Za Pražské lvy odstartoval jako první Niels Bruynseels a na třináctiletém valachovi Delux van T & L i tentokrát zopakoval bezchybnou jízdu. Jeho kolega Pieter Devos v sedle patnáctileté klisny Mom´s Toupie de la Roque jednou smolně chyboval, ale měl velmi rychlý čas, který byl také velmi důležitý. V součtu zapisovali 134,78 sekundy.
 
Pak už museli jen čekat, jak na tento výsledek odpoví zástupci Stockholm Hearts. I tento celek neudělal v sestavě oproti čtvrtečnímu kolu GCL změnu. Malin Baryard-Johnsson na čtrnáctileté klisně H&M Indianě dovezla do cíle nulu a vše měl ve svých rukách Peder Fredricson s šestnáctiletým valachem Catch Me Not S. Jenže ten už čisté bodové konto neudržel a čtyři trestné body znamenaly, že o vítězi rozhodne součet časů. Ten měli švédští jezdci horší o pouhých 25 setin sekundy a skončili druzí za Prague Lions. 
 
Na stupních vítězů nechyběli ještě členové Shangai Swans – Jeanne Sadran startující na hřebci Vannanovi a Christian Ahlmann v sedle jedenáctiletého Solid Gold Z. Zatímco Ahlmann zajel pokaždé precizně, Sadran zaznamenala vždy jedno shození, čímž zatížila tým celkem osmi trestnými body. Na dalších příčkách se seřadili Paris Panthers, Valkenswaard United, New York Empire, Hamburg Giants, Berlin Eaqgles, Rome Gladiators a do top 10 se vešli ještě Istanbul Sultans. 
 
Pražští lvi se díky vítězství v Saint Tropez posunuli na čtvrtý řádek tabulky družstev s 84 body. Před nimi jsou třetí Stockholm Hearts. Ti mají o dvanáct bodů více. Těsně pod hranicí sto bodů jsou Hamburg Giants a Berlin Eagles vedou se 112 body. 
 
V rámci kvalifikace do Grand Prix startovala i třetí členka Prague Lions Anna Kellnerová. S Catch Me If You Can Old zajela čistě, a kromě dotované deváté příčky vybojovala postup do hlavní soutěže celého mítinku. 
 
Další dechberoucí podívanou nabídla Grand Prix Longines Global Champions Tour. Mezi 34 účastníky hlavní soutěže celého mítinku v Sain Tropez s překážkami do 160 centimetrů byly i dvě české reprezentantky. 
 
Premiéru v této sérii prožila Sára Vingrálková na valachovi Quisandro, která dokončila s 13 trestnými body jednatřicátá. Rozeskakování těsně uniklo po jedné chybě Anně Kellnerové v sedle klisny Catch Me If You Can Old. Nakonec se umístila dvacátá, hned za Scottem Brashem, Maikelem van der Vleutenem, Pederem Fredricsonem, Julienem Epaillardem či Benem Maherem. Také oni se svými koňmi obdrželi v základní části čtyři trestné body. 
 
Do rozeskakování se probojovalo po čistých jízdách dvanáct dvojic a osm z nich nulu na bodovém kontě udrželo. Vítězkou se nakonec stala Švédka Malin Baryard-Johnsson na klisně H&M Indiana. S rozdílem méně jak jedné sekundy jí na slavnostní dekorování doprovodili Nizozemec Harrie Smolders s valachem Monaco, Američan Spencer Smith v sedle valacha Theodore Manciais a Belgičan Abdel Saïd, který startoval na valachovi Bandit Savoie. 
 
Boj o titul šampiona sezony LGCT 2022 se zintenzivnil poté, co Pieter Devos díky dvěma čistým jízdám obsadil šesté místo a po zisku jednatřicet bodů jich má nyní na svém kontě sto deset. Druhý je s devítibodovou ztrátou Gilles Thomas a na třetí příčku klesl dosavadní lídr Ludger Beerbaum. Aktuálně má devadesát devět bodů, stejně jako Christian Kukuk, který bodoval jako jediný ve všech pěti letošních Velkých cenách. Malin Baryard-Johnsson se vyhoupla s osmdesáti osmi body na sedmé místo za šestého Michaela Duffyho a pátou Katrin Eckermann. 
 
Sérii Global Champions čeká ještě před listopadovou galashow světového parkuru Prague Playoffs deset zastávek. Tou nejbližší bude na konci května Hamburk. Následovat budou Cannes, Stockholm, Paříž, Monako, Londýn, Valkenswaard, Řím, New York a finále základní části v Rijádu. 
 

Hvězdou CSIO v Bratislavě byla Michaela Ješková. GP vyhrál Schmitz

Bratislavské Tyršovo nábřeží se stalo dějištěm druhého mítinku CSIO zařazeného do seriálu Poháru národů Evropské jezdecké federace. Týmová soutěž byla na programu v pátek 20. května a na její start se postavilo jedenáct družstev.
 
Čeští jezdci podávali v prvním kole vyrovnané výkony. Filip Doležal v sedle valacha Coup de Coeur GP Madame Z dovezl čtyři trestné body. Stejně tak jednou chyboval při své pohárové premiéře Daniel Pospěch, který se představil s desetiletou belgickou klisnou Ma Belle.
 
Třetím členem v týmu byla Alena Machová. Ta spolu s hnědkou Chacco Bellou chybovala dvakrát, a protože finišman Vladimír Tretera s Gangsterem shodil jen jednu překážku, byl to právě její výkon, který se Čechů po prvním kole škrtal. Družstvo si dál neslo celkem dvanáct trestných bodů. Jenže v druhém dějství chyboval Filip Doležal dvakrát a nedařilo se ani Danielovi Pospěchovi, jehož šestnáct trestných bodů se nakonec nezapočítávalo. Dvě překážky spadly i Aleně Machové, a tak umístění v horních patrech výsledkové listiny nezachránil ani bezchybný Vladimír Tretera. Češi se s celkovým skóre 28 trestných bodů umístili na desáté příčce.
 
Lépe se dařilo slovenskému celku. V polovině soutěže dokonce držel pouze čtyři trestné body. Skvělou formu si do Bratislavy dovezla hlavně třiadvacetiletá jezdkyně Michaela Ješková. Ta předvedla v sedle holandského hnědáka Incredible W dvě čisté jízdy. Tolik štěstí ovšem neměli napodruhé její kolegové. Pět chyb udělala Dominika Gaalová s valachem Senjor Catello, které se Slovákům do celkového výsledky nezapočítávaly. Dvě shození přidal na jejich konto Radovan Šillo s Quadrossonem ASK, a s dalšími dvanácti trestnými body Patrika Majhera s Claudem to v součtu znamenalo až devátou příčku. O první příčku se rozeskakovali Irové a Němci. Ti nakonec z toho klání vyšli vítězně. Na třetí místo se zařadil celek Švýcarska.
 
Dalším vrcholem mítinku byla nedělní Grand Prix s překážkami do 150 centimetrů. Základní parkur z dílny špičkového stavitele Uliana Vezzaniho překonalo bez trestných bodů šest dvojic. O nejlepší z nich tak muselo rozhodnout rozeskakování. Jako první do něj nastupovala Michaela Ješková, kterou po Poháru národů neopustila forma ani ve Velké ceně. V rozhodující části byla s Incrediblem opět bezchybná a cílem projela v čase 45,83 sekundy.
 
Po ní čekala jízda zkráceným kurzem mladého Švýcara Edouarda Schmitze na Gamin van´t Naastveldhof, který zvolil velmi svižné tempo. Slovenské dvojici nadělil po čistém výkonu sedm sekund a dostal se do vedení. Rakušan Max Kühner, který patří k nejužší světové špičce, absolvoval Grand Prix s irským valachem Up Too Jacco Blue. Lídra však neohrozil, když hned dvakrát chyboval. To jeho krajan Christoph Obernauer na hnědákovi Kleons Renegade si vedl lépe. Cílem projel s nulou, ale ani on s časem 39,45 sekund na vedoucího jezdce nestačil.
 
O čtyři desetiny sekundy déle trvala jízda bezchybné Belgičance Marine Scauflaire s hřebcem jménem Hortus d Hoogpoort. Zařadila se tak na průběžnou třetí příčku. Nulu dovezl také Slovinec Gaj Riossa v sedle holandského hnědáka Heidelberga, s časem přes 40 sekund však na nejlepší trojici nedosáhl. Z vítězství se tak radoval Švýcar Edouard Schmitz, druhý dojel rakouský reprezentant Christoph Obernauer a třetí místo zůstalo Belgičance Marine Scauflaire. Michaela Ješková byla pátá za Gajem Riossou.
 

KMK 2022 zahájeno. V Písku nejvíc bodovali Kannthago DK a Wrangler ZH

Ve středu 18. května odstartovala letošní série Kritérií mladých koní. Dějištěm prvního parkurového kola se stal Zemský hřebčinec v Písku a o účast ve speciálních chovatelských soutěžích pro čtyř až šestileté koně byl obrovský zájem.
 
Dvaatřicet dvojic nastoupilo do soutěže pro hřebce a valachy narozené v roce 2018. V silné konkurenci nenašel přemožitele belgický ryzák Toohey van de Reesterhof. Hřebce po Tangelo van de Zuuthoeve sedlal Ondřej Nágr a vysloužil si známku 25,400. Na druhém a třetím místě se seřadili slovenský teplokrevník Ulrich DK s Jiřím Tmějem následován hřebcem Espacem, který je příslušníkem plemene český teplokrevník a v Písku s ním soutěžila Kateřina Mestenhauserová. 
 
Vítězkou mezi čtyřletými klisnami se stala Dark Pearl po plemeníkovi Untouchable. Bělku, která je zástupkyní slovenského teplokrevníka předvedl Václav Horký. Za ní se na pomyslných stupních vítězů umístily klisny českého chovu, druhá Dakota s René Síposem a třetí Alfa 50, kterou sedlal Petr Vančura. 
 
Mezi pětiletými hřebci a valachy vyhrál hnědák Kannthago DK s Jiřím Tmějem. Slovenský teplokrevník po Kannanovi tak navázal na úspěšnou sezonu 2021, v níž ovládl finále čtyřletých. Komisař Jan Chýle mu dal tentokrát známku 25,800 a hřebec tak patřil ke dvojici koní s nejvyšším hodnocením tohoto kola. Do top trojky se probojovali také zástupci západoevropského chovu. Druhé místo bral belgický teplokrevník Rythmic DK s Ondřejem Nágrem a třetí dojel Hanoverán Harry P, kterého vedl parkurem Matěj Kotalík.
 
Vítěznou dvojici v soutěži pětiletých klisen tvořila holštýnská hnědka Universe Touch po hřebci United Touch S spolu s Matoušem Kořínkem v sedle. Na druhé místo mezi klisnami ročníku 2017 dosáhla Una De Plaisir-M. S reprezentantkou plemenné knihy rakouský teplokrevník závodil Luboš Kozák. Třetí pak dojel Petr Dohnal na holštýnské hnědce jménem Kalea.
 
Šestiletý hnědák Wrangler ZH po Warness obsadil první místo ve své kategorii, když zapsal stejně jako pětiletý Kannthago rekord kola, tedy 25,800 bodu. Domácího hřebce předvedl Jakub Štěrba. Přes 25 bodů dostal ještě slovenský teplokrevník Caruso 437, který dosáhl s Matějem Kotalíkem na druhou příčku a také český teplokrevník Volis. Ten dojel se Zdeňkem Hrnčířem třetí. 
 
Mezi klisnami narozenými v roce 2016 se Janu Chýlemu nejvíce líbila hanoverská klisna Charlotte, jejímž otcem je oblíbený plemeník Quaid FRH. V Písku závodila ve dvojici s Matějem Kotalíkem. Druhé místo brala Xawarna, která reprezentuje český chov. Ryzku mohli vidět diváci v sedle s Kateřinou Veselovskou. Hned za ní pak dojela další klisna českého teplokrevníka Varmon s Václavem Horkým.
 
Foto: poskytlo tiskové středisko LGCT


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B




Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE