Živě na EquiTV: 18. 5. skoky KMK Písek, od 20. 5. Working Equitation
Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Olomouc - mezinárodní drezurní závody CDI 19. - 22. 5.|Martinice - skokové závody 19. - 22. 5.|Písečné nad Dyjí - mezinárodní závody spřežení CAI 26. - 29. 5.|Olomouc - skokové závody 27. - 29. 5.|Královice - drezurní závody 28. 5.|Královice - drezurní závody 29. 5.|Zduchovice - mezinárodní skoky CSI 1. - 5. 6. |Přeštěnice - všestrannost Zlatá podkova 3. - 5. 6.|Královice - drezura 4. - 5. 6.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11A

reklama

Equinews: Vert Liberte a Union Force hrdiny dostihových Velikonoc

 19.04.2022 17:21 | AUTOR: Martin Cáp |
VIDEO

ikonka

Na Velký pátek se v Chuchle Areně běžela Velká dubnová cena. Zvítězil Vert Liberte s žokejem Petrem Foretem. Svůj vrchol měli na pražském závodišti i klusáci. Velký favorit Pamino podlehl drtivému finiši hnědáka Union Forces. Podrobnosti v Equinews.

reklama 12D

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 

Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také například Televize Seznam, Stream.cz a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Pegas nadále ve formě: Vert Liberte překvapil ve Velké dubnové ceně

Velikonoční dostihy jsou už po mnoho let součástí termínové listiny Chuchle Areny Praha. Letos se však poprvé v historii konaly na Velký pátek 15. dubna. Ukázalo se to jako dobrý tah a početná divácká návštěva se postarala o výbornou kulisu. 
 
Ve Velké dubnové ceně na 1800 metrů se sešlo kvalitní pole dvanácti středotraťařů včetně několika nových jmen. Kromě Zariyannky, Torque Powera či Australiena se představil i loňský vítěz Slovenského derby Rabbit Red Jazz nebo Frankelův syn Fox Premier. Po startu se ocitli na špici oba svěřenci trenérky Jany Manové, bělouš Pace Man a klisna Mo My Dream, sekundovala jim i Achird. Většina favoritů zahájila v zadní části pole. Když se v cílové rovině pole vyrovnalo, ukázalo se, že v Německu působící švýcarská jezdkyně Sibylle Vogt rozvrhla síly tempaře Pace Mana optimálně a valach stáje KSK sahal po vítězství. Z hloubi pole však přišel útok čtyřletého valacha Vert Liberte. Ještě 400 metrů ztrácel svěřenec trenéra Dalibora Töröka na vedoucího koně půldruhé délky, ale žokej Petr Foret hnědáka výborně rozhýbal. Výsledkem byl strhující souboj, který nakonec o krk vyhrál Vert Liberte. Třetí Zariyannka ztrácela šest délek, čtvrtý doběhl Torque Power před Cape Freedomem. Vert Liberte zvítězil teprve podruhé v kariéře. Reprezentant stáje Pegas se objevil na dráze po desetiměsíční pauze.
 
Velký návrat byl k vidění i ve dvojkovém sprintu Ceně Chuchle Areny Praha na 1200 metrů. Při svém letošním debutu se vítězně vrátil na dráhu osmiletý veterán Mollys Best. Rychlík stáje Filip, který v minulosti vyhrál i jedničkový dostih v rámcovém programu Českého derby, ukázal pod svou stálou jezdkyní Pavlínou Filipovou, že nestárne a drtivou koncovkou utekl šestici soupeřů. Svěřenec trenérky Kateřiny Berthier dominoval bezmála o čtyři délky před dalším matadorem Ultimate Fightem, třetí peníze brala hnědka Chop Chop. 
 
Výborné obsazení měla Velikonoční cena na 2200 metrů, v níž se rozcvičilo hned několik třídových vytrvalců. Největší pozornost byla upřena na někdejšího vítěze slovenské trojkoruny Arcturuse, ale ve startovním poli byli i Cacophounous, Lady In Pink nebo Rousse. Pro vítězství si však nakonec doběhl někdo úplně jiný. Sedmiletý domácí odchovanec Sapienti, který vynechal druhou polovinu loňské sezony kvůli zdravotním problémům, nedal nikomu šanci a v sedle se svou trenérkou Martinou Havelkovou triumfoval jistě o 3 1/4 délky. Druhý skončil dlouho vedoucí Dalandi a třetí doběhl tréninkový kolega vítěze Cacophonous. Arcturus zahájil sezonu čtvrtým místem.
 
Krásným příkladem, jak se vyplatí majitelská trpělivost, byla Cena EquiTV na 1400 metrů. Čtyřletý bělouš Nico s Ingrid Janáčkovou Koplíkovou zajistil své stáji Maneko první vítězství po dlouhých sedmi letech. Za suverénním vítězem finišoval druhý Orssio před Fortem.
 
Dva dostihy byly v rámci svátečního mítinku určeny tříletým koním a oba si připsala stáj MUDr. Evy Nieslanikové. Zatímco v Ceně webu Jezdci.cz poprvé v kariéře zvítězil valach Bacora, v Ceně společnosti Tipsport na 1800 metrů všem utekla Pleione s žokejem Jiřím Palíkem. Klisna přihlášená do Jarní ceny klisen i Oaks odskočila o 6 délek nadějnému Charmbruckovi a své stájové kolegyni Highland Precious.
 
Švýcarská jezdkyně Sibylle Vogt přijela do Prahy letos již podruhé a na závěr velikonočního programu se dočkala prvního vítězství na české půdě. V Ceně webu Jezdeckainzerce.cz uhájila v závěru těsný triumf o půl délky před Nirvanou a Valmorelem.
 

Union Forces zaskočil Pamina, start sezony patřil bratrům Vávrovým

Souboj starších hvězd ve Velké pražské dubnové ceně a první díl série Prix du Trotteur Francais byly v sobotu 16. dubna vrcholy zahajovacího mítinku klusácké sezony v Chuchle Areně Praha, který provázely slunečné počasí a solidní startovní pole.
 
Desetinovým favoritem Velké pražské dubnové ceny na 2180 metrů byl loňský vítěz Zlatého okruhu Pamino ze stáje Viktoria, pro něhož to byl debut v tréninku Zdeňka Vávry. Většina ze sedmi aktérů vstupovala do sezony, výjimkou byl pouze v Rakousku rozběhaný Inaccessible Grou. 
 
Nejlépe odskočil z první mety startující Västerbo Flashback, ale Vávra v sulce Pamina si dění na špici hlídal a do druhého okruhu už vbíhal na první pozici. Favoritův nástup však zachytili jeho hlavní soupeři – na protilehlé rovině zaútočil silnou koncovkou disponující Union Forces a blízko byl také Trespasser. V posledním oblouku se zdálo, že vedoucí Pamino dokáže náporu soupeřů odolat, ale Laurens Rinkes v cílové rovině znovu rozhýbal šestiletého Union Forces a lehce se odpoutal o 3 3/4 délky. Pamino uhájil druhou příčku před Trespasserem, čtvrtý doběhl Inaccessible Grou. Vítěz reprezentuje stáj Team Kotásek – FFF Stables a vyběhl kilometrový čas 1 minuta 17 sekund a 693 tisícin.
 
První díl seriálu pro francouzské klusáky Prix Univers Love na 2180 metrů nabídl zajímavé mezinárodní srovnání. Proti pětici domácích koní nastoupila německá dvojice trenéra Roberta Pletschachera. Pětiletý valach Harlington Gibor startoval letos již pošesté a v lednu zaběhl v berlínském Mariendorfu nový osobní rekord, což ho v součtu pasovalo na jasného favorita. Vítězství však nakonec zůstalo v Česku. Po startu udala selektivní tempo Ibi Lou s Mykolou Volfem, které dokázali akceptovat jen Harlington Gibor a čtyřletý Ideal Majyc. Pletschacher v posledním kilometru zaútočil, ale nedokázal se dostat před výborně běžícího Ideal Majyca. Jezdec Pavel Vávra držel vnitřní stopu a černý hnědák stáje Viktoria měl dostatek sil, aby ve finiši útok Harlington Gibora odrazil. Svěřenec trenéra Zdeňka Vávry zvítězil jistě o 2 délky, s odstupem třetí doběhla Ibi Lou. Spolehlivý Ideal Majyc, který loni z osmi startů jednou vyhrál a sedmkrát se umístil, dosáhl kilometrový čas 1 minuta 21 sekund a 072 tisícin.
 
Pavel Vávra v roli jezdce a jeho bratr Zdeněk jako trenér slavili v rámci zahajovacího mítinku hattrick. Kromě Ideal Majyca dovedli k vítězství klisnu Moriah Boko a radovali se také v Handicapu www.jezdci.cz na 1670 metrů s osmiletým valachem Embargo D‘ Ukraine. V cílové rovině bojovali o vítězství hned tři koně, když ve vnitřní stopě držel tempo Cyrano du Jal a zvenčí zaútočil Sakko Teč, ale nejvíce sil měl nakonec právě reprezentant stáje Vávra Chropyně Embargo D‘ Ukraine. Triumfoval o jednu délku před Cyranem du Jal a Sakko Tečem, favoritka Metaxa skončila čtvrtá.
 
Foto: Josef Malinovský


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace