Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Zduchovice - skoky ČSP 13. - 17. 7.|Pardubice - všestrannost Zlatá podkova 15. - 17. 7.|Olomouc - skoky 15. - 17. 7.|Písek - skoky 16. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11B

reklama

Equinews: Prague Lions opět první. Svobodová vyhrála zduchovickou GP

 08.06.2022 11:00 | AUTOR |
VIDEO

ikonka

Parkurový tým Prague Lions podruhé v letošní sezoně ovládl Global Champions League. Vítězství v sedmé Grand Prix LGCT ukořistil německý jezdec Daniel Deusser. – Ve Zduchovicích se při mezinárodních závodech dařilo českým jezdcům.

reklama 12A

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také například Televize Seznam, Stream.cz a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Global Champions v Cannes vítězná pro Prague Lions a Daniela Deussera

Sedmé kolo parkurové série Global Champions League a Longines Global Champions Tour hostilo francouzské Cannes. Tým Prague Lions tam vyrazil bez Anny Kellnerové, která se chystá na CSIO v Praze. Trojici jejích kolegů se dařilo skvěle.
 
Úvodní číst ligové soutěže odstartovala již ve čtvrtek 2. června, kdy družstvo Prague Lions jako jediné dokončilo bez trestných bodů. Startovali za něj Američan Brian Moggre s třináctiletým valachem MTM Vivre Le Reve a Pieter Devos v sedle devítiletého valacha Nascara van´t Siamshof. 
 
Tento belgický jezdec nastoupil i do sobotního druhého kola, ale tentokrát si do soutěže vzal velmi zkušenou čtrnáctiletou klisnu Claire Z. Doplnil jej jeho krajan Niels Bruynseels. Také on nastoupil se svojí stájovou jedničkou – třináctiletým valachem Delux van T & L. A právě jeho výsledek měl doslova lví podíl na tom, že Prague Lions letos již podruhé vyhráli. Dokončil totiž s nulou na bodovém kontě, zatímco Devos inkasoval po jedné chybě čtyři trestné body. 
 
Součet časů 157,09 sekundy nepatřil zdaleka mezi ty nejrychlejší, a tak o prvenství rozhodlo to, že ostatní celky taktéž připočítávaly po chybách penalizaci. Osm bodů měli jak členové Shanghai Swans, tak zástupci Madrid in Motion, Stochkolm Hearts i Miami Celtics. A právě v tomto pořadí se umístili na dalších příčkách v závislosti na součtu dosažených časů jednotlivých soutěžních dvojic.
 
Prague Lions mají aktuálně 131 bodů, což je pouze o dva méně, než nasbírali za sedm kol lídři tabulky Berlin Eagles. Tentokrát totiž dosáhli jen na osmou pozici. Třetí jsou průběžně Stockholm Hearts se 128 body a čtvrtí Madrid in Motion, kteří mají 126 bodů. Ostatní mají mnohem výraznější rozestup, a to nejméně o třináct bodů. 
 
Být mezi nejlepší čtveřicí je pro všechny velmi důležité, neboť právě tento počet elitních týmů po patnácti kolech série získá přímý postup do semifinále Super Cupu GCL, jenž se odehraje v druhé polovině listopadu během galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně.
 
V sobotu 4. června se ve večerních hodinách pod světly reflektorů uskutečnila v Cannes také další Grand Prix Longines Global Champions Tour. Do rozeskakování postoupilo šest dvojic a hned ta první nasadila laťku opravdu velmi vysoko. 
 
Němec Daniel Deusser v sedle jedenáctiletého hřebce Bingo Ste Hermelle si se zkráceným parkurem poradil výborně a do cíle dojel bez penalizace v čase 34,62 sekundy. I když se jeho soupeři hodně snažili, tento výsledek se jim překonat nepodařilo. 
 
Nejvíce se k němu přiblížil Američan Spencer Smith na zkušeném patnáctiletém valachovi Theodre Manciais. K triumfu mu chyběly necelé tři desetiny vteřiny. Více jak sekundu pak ztrácel na pozdějšího vítěze Brit Ben Maher s dvanáctiletým hřebcem Faltic HB. Posledním, kdo zopakoval bezchybnou jízdu, byl Rakušan Max Kühner, jenž nastoupil do Grand Prix na desetiletém hřebci Eic Coriolis Des Isles. Jeho čas byl však už výrazněji pomalejší. 
 
Na stupních vítězů se tak potkali Ben Maher, Spencer Smith a Daniel Deusser, který kromě vítězství v soutěži získal zlatou vstupenku do Super Grand Prix Longines Global Champions Tour. Ta se odehraje v sobotu 19. listopadu v libeňské O2 areně při galashow světového parkuru GC Prague Playoffs. 
 
V rozhovoru po soutěži Daniel Deusser konstatoval, že jít jako první do rozeskakování není nikdy snadné. Riskoval prý až do posledního skoku a byl moc rád, že to vyšlo. Pochvaloval si skvělou atmosféru i jeho koně Binga. Radost mu udělal také postup do Super Grand Prix. Jak doslova uvedl: „Praha je cílem pro každého jezdce, který se účastní Longines Global Champions Tour. Čím dříve se kvalifikujete, tím je to lepší a jsem šťastný, že jsem to dnes dokázal.“ 
 
Ze sedmi kvalifikovaných jezdců jsou hned čtyři z Německa. Účast v Praze mají kromě Deussera zajištěnou Ludger Beerbaum, Katrin Eckermann, Denis Lynch, Sanne Thijssen, Malin Baryard-Johnsson a Christian Ahlmann. 
 
Poslední jmenovaný také dál vede průběžné pořadí LGCT po sedmi kolech. Aktuálně má 148 bodů, o devět méně pak nasbíral Pieter Devos a třetí je jeho krajan a kolega z týmu Prague Lions Niels Bruynseels se 124 body. V tabulce si polepšil Ben Maher, jenž si zapsal v součtu 121 bodů. Přes sto jich mají ještě pátý Bart Bles, šestý Christian Kukuk, sedmý Spencer Smith a osmý Gilles Thomas. Top 10 uzavírají Ludger Beerbaum a Katrin Eckermann. 
 
Další kolo Longines Global Champions Tour proběhne ve Stockholmu od 17. do 19. června. Před listopadovou galashow světového parkuru Prague Playoffs se uskuteční ještě osm závodů. Po Stockholmu budou následovat Paříž, Monako, Londýn, Valkenswaard, Řím, New York a finále základní části v Rijádu. 
 

Opatrný a Svobodová vyhráli soutěže Longines Rankind ve Zduchovicích

První červnový víkend patřilo kolbiště ve středočeských Zduchovicích mezinárodním parkurovým závodům kategorie CSI2*, při nichž se sešla kompletní domácí parkurová špička. Celkem se mítinku zúčastnilo 305 koní ze šesti zemí.
 
Vedle České republiky byly zastoupeny Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko a Slovensko. Sportovními vrcholy byly dvě soutěže bodované do prestižního žebříčku Mezinárodní jezdecké federace – FEI Longines Ranking.
 
A právě v první z nich potvrdil skvělou formu člen národního reprezentačního týmu Aleš Opatrný, když s Forewerem v pátek 3. června ovládl Big Tour na překážkách do 145 centimetrů. O dva dny později pak Aleš Opatrný v sedle Forewera nastoupil do nejvyšší soutěže mítinku, kterou byla Grand Prix. Předvedl nejrychlejší jízdu, ovšem s jednou chybou zůstal před branami rozeskakování. 
 
V tom se nakonec představilo celkem sedm dvojic a šest z nich zopakovalo bezchybný výkon. Čtyři body inkasoval pouze Jiří Tměj s valachem Londonderry DK a musel se tak spokojit se sedmou příčkou. Jelikož však měl pomalejší čas, i kdyby nezaznamenal jedno shození, na pořadí by to nic nezměnilo. Šestý skončil Němec Michael Fritsch v sedle klisny Charterfly G, jehož o šest setin předstihl Přemysl Adam se čtrnáctiletým hřebcem Cachasem. 
 
Na stupně vítězů nakonec šli při závěrečném dekorování hned čtyři jezdci a dva se museli podělit o třetí schůdek, neboť Alžběta Vojtková na valachovi Catarovi i Jiří Hruška, jenž sedlal klisnu Rieky projeli cílem v totožném čase 41,23 sekundy.  
 
Zhruba čtvrt vteřiny rozhodlo o druhém místě polského reprezentanta Lukasze Kozy na klisně Ballantině. O poznání rychlejší však byla Tereza Svobodová na klisně Britanii. Jí časomíra ukázala hodnotu 39,05, což s přehledem stačilo na vítězství. 
 
Během června se v České republice uskuteční ještě dvoje mezinárodní skokové závody. Od 16. do 19. června proběhne v Chuchle Areně Praha třetí ročník CSIO3*-W CET Prague Cupu, který letos poprvé zahrnuje jak Pohár národů, tak nedělní Světový pohár. Hned v následujícím týdnu od 22. do 26. června bude hostit olomoucké Equine Sport Centrum devátý ročník závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc, které jsou taktéž součástí Světového poháru.
 
Foto: poskytlo tiskové středisko GCL


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace