Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Zduchovice - skoky ČSP 13. - 17. 7.|Pardubice - všestrannost Zlatá podkova 15. - 17. 7.|Olomouc - skoky 15. - 17. 7.|Písek - skoky 16. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11B

reklama

Equinews: Zimní pohár jde do finále. Matějková kralovala Pony lize

 15.03.2022 13:40 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

V Brně se uskutečnilo poslední kvalifikační kolo vozatajů v rámci Zimního jezdeckého poháru. Milan Domes vede bodování ve všech kategoriích. – Celkovou vítězkou dostihové Pony ligy 2021 se stala desetiletá Laura Matějková. Více se dozvíte v Equinews.

reklama 12D

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Milan Domes lídrem mezi vozataji. Do finále ZJP bude mít těžké soupeře

Zimní jezdecký pohár 2022 slibuje ve finále všech vozatajských kategorií napínavou podívanou. Týden před závěrečným mítinkem se v hale Veterinární univerzity Brno uskutečnila poslední kvalifikace. Po ní je pořadí napínavější, než by se dalo očekávat.
 
V soutěži jednospřeží vedl v sobotu 12. března po prvním kole brněnské soutěže Milan Domes. I když ani v druhém kole nechyboval, měl o něco pomalejší čas, a to jej stálo plný počet deseti bodů. Ukořistila je totiž Markéta Sedlinská. Ta taktéž neshodila ani jeden míček, ale v druhé rozjížďce přidala na tempu. Díky dalším devíti bodům ze Slatiňan jich tak má v součtu devatenáct, tedy stejně jako její zmiňovaný soupeř. 
 
Těžkou konkurentkou této dvojici bude také Kateřina Muchová, jež ztrácí pouze jeden bod. V Brně brala body za páté místo a kdyby se ubránila třem chybám, nejen, že by čtvrté kolo Zimního jezdeckého poháru vyhrála, ale byla by to právě ona, kdo by byl v průběžném pořadí nejlepší. Takto je až třetí. To Lucie Kurková byla v moravské metropoli čtvrtá. Zaznamenala jen jeden shozený míček v prvním kole, ale i kdyby nechybovala, pořadí by to nezměnilo. Tentokrát získala sedm bodů a celkem jich má sedmnáct, stejně jako David Haitl, jenž byl v hale Veterinární univerzity třetí. 
 
Ve dvojspřeží se Petr Vlašic rozhodl za každou cenu dohnat Milana Domese a téměř se mu to povedlo. Vyhrál obě jízdy a zapisoval deset bodů. V součtu jich má osmnáct, a aby to na Domese Stačilo, nesměl by být tentokrát lepší než třetí. Nejprve zajel čtvrtý nejlepší čas, ale pak si o deset sekund polepšil a dílčí druhé místo znamenalo stejný řádek i v konečné výsledkové listině. Díky němu obdržel devět bodů a ujal se vedení. 
 
Stejné bodové skóre jako Vlašic má i Petr Myslík. Ten dokončil v Brně třetí o necelý bod za Domesem. S osmnácti body postupuje do Královic i Zdeněk Jirásek, jenž předposlední závod domácí halové série vynechal. Pěkný výkon předvedl v Brně i Josef Hrouda. Dojel pátý, v součtu má deset bodů a průběžně je šestý za Martinem Zakršmídem. Ztrácí ovšem na něj sedm bodů, což je poměrně výrazný rozdíl. 
 
Hrouda si mohl polepšit i v žebříčku čtyřspřeží. Po prvním kole soutěže měl zaděláno na druhé místo, ale po problémech v maratonské překážce druhé kolo vzdal. Třetí pozici obsadil Jaroslav Juráň starší, byť ostatní soupeře vlažnější jízdou nemohl ohrozit. Od Petra Vlašice jej dělilo rovných sedmdesát sekund. Přesto ani on nepotrápil výraznějším způsobem Milana Domese. Ten vyhrál v čase 211,78 sekundy, což je o více jak půl minuty méně než v případě Vlašice. V tabulce Zimního jezdeckého poháru tak mají tito dva vozatajové shodně devatenáct bodů, zatímco Jaroslav Jandl s Jaroslavem Juráněm starším mají bodů čtrnáct. S dvanácti body by se v případě dalšího úspěchu dalo kalkulovat pro finálové stupně vítězů i v případě Pavla Hyblera. Bez šancí nejsou ani další účastníci královské kategorie čtyřspřeží, ale už jsou spíše jen teoretické. 
 
Vozatajské finále Zimního jezdeckého poháru 2022 proběhne v sobotu 19. března v Královicích u Slaného. O den později se bude konat na stejném místě i finále seriálu v parkurovém skákání. Detailní informace včetně kompletních žebříčků jsou na internetových stránkách www.jezdeckypohar.cz.
 

Pony liga oslavila rekordní rok. Celkovou vítězkou se stala Matějková

O čtvrt roku později, než bylo původně plánováno, zato v plné parádě a za účasti většiny aktérů proběhlo v sobotu 12. března slavnostní vyhodnocení výsledků loňské Pony ligy za podpory Jockey Clubu ČR v malé sázkové hale Chuchle Areny Praha.
 
Trojnásobný vítěz Velké pardubické Josef Bartoš, jezdkyně a trenérka Ingrid Janáčková Koplíková nebo žokejové Martina Laube a Michal Demo ocenili nejúspěšnější mladé jezdkyně a jezdce loňského roku. Původní termín v listopadu zhatila vládní opatření proti covidu-19.
 
„Určitě jsem ráda, že jsme počkali, když to tady dnes vidím, protože i ta opatření v listopadu byla jiná a koukali bychom tady na sebe v rouškách a kdo je testovaný a očkovaný. Dnes to máme přece jen volnější, tak jsem ráda, že jsme to posunuli a že je v těchto dnech možné to uspořádat takhle volně.“
 
Celoroční seriál dostihů poníků existuje v Česku již sedm let. V roce 2021 se v rámci Pony ligy za podpory Jockey Clubu uskutečnilo čtrnáct akcí na šesti různých závodištích, kterých se dohromady zúčastnilo rekordních 44 dětí. Druhý rok pandemie se na termínové listině téměř nepodepsal.
 
„Nás se to v podstatě nedotklo, jenom tím, že jsme museli zkraje sezony vypustit pár těch dostihů, ale od chvíle, kdy už jsme mohli dostihy poníků dělat, jelo všechno, jako kdyby se nic nedělo.“
 
Celkovou vítězkou se stala desetiletá Laura Matějková ze stáje Cikáda, která proměnila osm ze svých dvanácti startů ve vítězství a se čtyřiceti body ovládla žebříček Pony ligy. Na stupních vítězů ji doplnili členové dostihových rodin Štěpán Míchal a Linda Bartošová.
 
Foto: Josef Malinovský


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace