reklama 11A

Equinews: Drezurní MČR v Brně. Výstavu hříbat vyhrála Pegasina Jumping

 17.08.2022 15:30 | AUTOR |
VIDEO

ikonka

Na Panské líše se rozdávaly mistrovské tituly v drezuře. Hlavní kategorii ovládla Petra Miki Civišová. – Při Kritériích mladých koní ve Zducovicích nejvíce bodoval Dárius-H. – Osmý ročník výstavy hříbat ve Svržně vyhráli Chuck Norris a Quilou PJ.

reklama 12C

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také například Televize Seznam, Stream.cz a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Petra Miki Civišová je mistrem ČR v drezuře 2022. Vyhrála velkou rundu

V Brně na Panské líše se konalo druhý srpnový týden mistrovství České republiky v drezuře. První mistrovské tituly se rozdávaly již v sobotu, kdy vrcholily soutěže dětí a mladších juniorů, ale také handicapovaných jezdců v paradrezuře.
 
Poslední třetí kolo soutěže dětí vyšlo výborně stejně jako to druhé Anně Marii Křížové s Diamantinou, a zaslouženě se tak stala mistryní České republiky, když její výsledné skóre bylo 72,115 %. Jednoznačné prvenství ukořistila v šampionátu mladších juniorů Johana Vášáryová s Firestonem 1. Vyhrála všechna tři kola s průměrným hodnocením 72,490 %. Na trůn mezi handicapovanými jezdci se vrátila Anastasja Vištalová s Dominique 1. Kategorii nezařazených ovládla Dana Kilianová na valachovi Quaestorovi.
 
Nedělní program zahájili starší junioři. Eliška Šteflová s valachem Espressem 1 sice stejně jako v sobotu byla až druhá, ale průměrné hodnocení 69,371 % jí na celkové prvenství stačilo. Anna Procházková na Roncevallovi OLD měla nejlepší volnou sestavu, konečných 67,589 % pro ni však znamenalo bronz. Stříbro brala Tereza Matoušková s valachem Paolem Il Bello. Nedělní kür byl hodnocen jako třetí nejlepší, průměr za tři kola byl 68,298 %.
 
Zcela suverénní byla během drezurního šampionátu jezdců do 25 let Aneta Havlíčková. S klisnou Fieneke vyhrála všechny tři části a její výsledné skóre bylo 69,246 %. Třikrát druhá byla Nikola Feherová na valachovi Gallileus van de Berkenhoeve. Ta měla známku přes 67 %, podobně jako třetí Eliška Skřivanová na Farewellovi. 
 
Po dvou letech se mohla radovat z vítězství v malé rundě mistrovství seniorů Kamila Kotyzová. V Brně soutěžila na klisně Lilit 1 a ani jednou nebyla překonána. Finálový výsledek měla 72,397 %. Vyrovnané výkony ohodnocené více jak 70 % předváděla i Eva Jančaříková ve dvojici s Verdim 7. V neděli sice skončila s těsným rozdílem třetí, ale konečné druhé místo si udržela. V dílčí soutěži s hudebním doprovodem byla o něco lepší Hana Vášáryová s valachem Santos Dumontem. 
 
Pod hodně velkým tlakem jela ve velké rundě Petra Miki Civišová. V sedle valacha Europe-M totiž útočila na svůj první mistrovský titul. Ve čtyřiatřiceti letech se ho konečně dočkala, i když v küru jí výkonem ohodnoceným 69,970 % těsně předjela Ema Kopuletá na Forrest Gumpovi 1. Konečným pořadím to ovšem nijak nezahýbalo a brala stříbro. 
 
Velmi těsný byl také boj o bronz, za který byla nakonec hodně ráda Barbora Linhartová na hřebci Duque d´Atela. V sobotu i v neděli byla přitom až čtvrtá za Terezou Hábovou s Jamesem Bondem. Po třech kolech mezi těmito jezdkyněmi byl rozdíl pouhých 44 tisícin procenta, a tak na Hábové při slavnostním dekorování bylo vidět určité zklamání, jelikož medaile byla doslova na dosah.
 

Dárius-H získal se Štětinou při KMK ve Zduchovicích nejvyšší hodnocení

Seriál Kritérium mladých koní pokračoval ve středu 10. srpna ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou. Mítinku se v tradičních šesti kategoriích pro čtyř až šestileté klisny, hřebce a valachy účastnila bezmála stovka koní. 
 
Kategorii čtyřiletých klisen ovládla Alfa 50 po hřebci Aristo Z z matky po Comero. Komisař Vladimír Hruška této svěřenkyni Petra Vančury udělil známku 25,3, což je o čtyři desetiny více, než získala Semiramis 5 s Janou Žilinskou. Třetí příčka patřila Joplin Cruisie v sedle s Andreou Halíkovou.
 
Na velmi pěkné hodnocení 25,7 body dosáhl čtyřletý hřebec Number One 33 sedlaný Jakubem Štěrbou. Otec tohoto koně je Diamant de Similly, matka po Heartbreaker. Štěrba sedlal i druhého umístěného Eldorada 45, jenž obdržel 25,5 bodu. O desetinu za ním se umístil Toohey van de Reesterhov prezentovaný Ondřejem Nágrem. Těsné rozdíly jedné desetiny pokračovaly v této kategorii až do sedmé příčky.
 
To v soutěži pětiletých klisen dokonce došlo na stejné skóre 24,9 bodů. O čtvrtém místě Lary Star ve dvojici s Kateřinou Beneditkovou rozhodla horší první známka. Třetí tak skončila klisna Ladislava BS s Michalem Hanouskem. Rovných 25 bodů znamenalo druhou pozici pro Molevu a Matěje Kotalíka, které o dvě desetiny předstihla Connie 7 s Darinou Hochmanovou. Vítězka je po otci Contendro z matky po Ramiro – 47 s.v.
 
Stejná známka 25,2 stačila v soutěži pětiletých hřebců a valachů jen na čtvrté a páté místo. I tentokrát tak o pořadí rozhodovala vyšší úvodní známka, a to ve prospěch Pacifica Blue před Didiérem. Třetí byl s 25,4 body Carte de Or LB s Josefem Lánským. Spokojen musel být Matěj Kotalík, jelikož s Harrym P 3 získal 25,6 bodů. Jenže ani to nestačilo na vítězství. Toho dosáhl Dárius-H s Janem Štětinou, jenž obdržel nejvyšší známku dne – 25,8. Dárius-H je po Diaradovi z matky po Cezaro.
 
V soutěži šestiletých klisen došlo opět ke shodě v bodovém hodnocení, jelikož známku 25,1 má jak třetí Klariqua Insprav s Denisou Vegrichtovou, tak Cinderella 234 s Danielou Kotalíkovou. S 25,5 body se stala vítězkou Xawarna sedlaná Kateřinou Veselovskou. Tato klisna je po Warnessovi z matky po Przedswit XVI-64/472. 
 
Po Warnessovi je i vítěz mezi šestiletými hřebci a valachy – Wrangler ZH, jehož jezdcem je Jakub Štěrba. Vladimír Hruška mu udělil známku 25,6, zatímco druhému umístěnému Carusovi 437 přidělil v součtu 25,4 bodů. S desetinovou ztrátou skončil třetí Volis s Danielem Pospěchem.
 

Pegasina Jumping se stala šampionkou výstavy hříbat 2022 ve Svržně

V sobotu 13. srpna se ve Svržně na Domažlicku konal osmý ročník výstavy hříbat a zároveň první ročník výstavy tříletých klisen. Zúčastněné koně posuzovala trojice komisařů ve složení Kateřina Hanušová, Karel Lacina a Petr Ticháček. 
 
Organizátorem akce byl Spolek chovatelů sportovních koní, který vypsal celkem sedm základních kategorií.
 
Hříbata byla rozdělena nejen podle pohlaví, ale také podle plemen. Na první příčce mezi hřebečky evropských plemen se umístil Chuck Norris po plemeníkovi Chaccoon Blue z matky po Cornet Obolensky. Hřebec pochází z chovu Antonína Echtnera.  
 
Mezi klisničkami evropských plemen se komisi nejvíc líbila Quilou PJ z chovu Petry Jílkové. Klisna po Conthalou z matky po Faraday se stala zároveň vítězkou v rámci hodnocení všech hříbat evropských plemen.
 
Zvlášť pak byla vyhodnocena hříbata českého a slovenského teplokrevníka. Volisca Jumping, jejímž otcem je Volis FHP a dědem Chapeau TN, byla nejlepší klisnou českého teplokrevníka. Chovateli Voliscy jsou manželé Hanákovi.
 
Z jejich stáje pochází také Pegasina Jumping po Pegas vt Ruttershof z matky po Brando. Hnědka se stala nejúspěšnější v kategorii klisniček slovenského teplokrevníka a zároveň získala titul Nejlepší hříbě výstavy.
 
Mezi zúčastněnými hřebečky slovenského teplokrevníka upoutal komisi nejvíc ryzák Reester Dick Z po Toohey vd Reesterhof z matky po Clintisimo Z, jehož chovatelkou je Eva Husková.
 
Samostatnou kapitolou byla část věnovaná tříletým klisnám. Delila For Romantika po hřebci For Romance z matky po Destano si odnesla prvenství v kategorii evropských plemen. Zároveň byla vyhlášena jako celková vítězka mezi koňmi s drezurním původem. Dodejme, že její chovatelkou je Miroslava Pöschl.
 
Z klisen slovenského teplokrevníka komisaře nejvíc zaujala Ita Cave pocházející z chovu Jiřího Ferbase. Hnědka po plemeníkovi Night vd Kwakkelhoek, jejímž dědem je Nabab de Reve, byla rovněž oceněna jako nejlepší klisna se skokovým původem.
 
Foto: Stanislav Pitela


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE