reklama 11C

Equinews: Víkend suverénů. Rex Of Thunder a Masada nezaváhali

 26.07.2022 09:45 | AUTOR: Martin Cáp |
VIDEO

ikonka

Čtyřletý Rex Of Thunder slaví další úspěch. Pod žokejem Michalem Demem ovládl Cenu města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího. – Série favorizované Masady pokračuje, v Chuchle Areně Praha pro sebe rozhodla Cenu chovatelů českých klusáků.

reklama 12C

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také například Televize Seznam, Stream.cz a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Rex Of Thunder potvrdil kvality, dostih amazonek ovládly české barvy

Už třetí mítink v rozmezí jednoho měsíce uspořádalo v neděli 24. července závodiště v Karlových Varech – Dvorech. Tradiční centrum letní dostihové sezony hostilo jeden ze svých vrcholů – Cenu města Karlovy Vary s podtitulem Memoriál Josefa Dolejšího.
 
Dostih, jehož tradice sahá až do roku 1899 a zároveň se běží také jako vzpomínka na jednoho z nejúspěšnějších československých žokejů a karlovarského rodáka Josefa Dolejšího, letos přilákal pouze pětičlenné pole. Horkým favoritem byl čtyřletý hřebec Rex Of Thunder ze Stáje Březová, před měsícem vítězný v pražském Zlatém poháru. Jeho hlavním soupeřem měl být ostřílený bělouš Australien, naposledy druhý na bratislavském mítinku Turf Gala.
 
O svižné tempo se postaral Ophelia‘ s Aidan pod Janem Vernerem, sledovaný obhájcem vítězství Orleanem a Australienem. Rex Of Thundera nechal jeho stálý žokej Michal Demo v poklidu odpočívat na poslední pozici. Při vbíhání do cílové roviny se začali na vedoucího Ophelia’s Aidana tlačit útočící soupeři. Nejprve přišel nápor bělouše Australiena s Davidem Liškou, ale to už ve vnější stopě rozbíhal svůj finiš také Rex Of Thunder.
 
Třídový hnědák razantně akceleroval a brzy bylo jasné, že jeho převahu už nikdo neohrozí. Nic na tom nezměnilo ani drobné bočení doleva, které se Demovi podařilo korigovat a Rex Of Thunder zvítězil lehce o 3 délky. Druhou příčku s přehledem uhájil Australien před jedinou klisnou v poli Sparkle Shout. Rex Of Thunder zvítězil popáté z devíti startů a sedm dní po triumfu Gaspariniho ve Slovenském derby se postaral o další velký úspěch trenéra Jana Demeleho.
 
V karlovarském hledišti se navzdory tropickým teplotám sešla solidní divácká návštěva, která sledovala i těsný doběh Ceny primátorky města Karlovy Vary na 2000 metrů. Vítězstvím o půl délky se po více než roční pauze vrátila na dráhu pětiletá Maverana ze stáje doktorky Evy Nieslanikové. V sedle se Sabinou Mokrošovou se v napínavé koncovce ubránila nástupu výborně jdoucí debutantky Cat’s Agility. Třetí místo zbylo na favorizovanou Dylanku, která utrpěla teprve druhou porážku za poslední čtyři roky. 
 
Již tradiční součástí karlovarské sezony je mezinárodní dostih amatérských jezdkyň, započítávaný do mistrovství světa Fegentri. Letošního ročníku Dostihu amazonek – Memoriálu Ing. Jiřího Chaloupky se zúčastnilo šest koní a po vítězství sahala britská amatérka Amy Collier v sedle klisny Monjouet. Nakonec se však musela sklonit před tříletým Minchirem s Terezou Jedličkovou. Na třetím místě završila úspěch domácích jezdkyň Lenka Rájová na třináctiletém veteránovi Tropovi.
 
Vůbec poprvé se v letošním roce konala v Karlových Varech steeplechase. V Ceně Hipodromu Holoubek na 3500 metrů prošla čtveřice startujících bez větších problémů celým kurzem. Na poslední překážce však potkal nepříjemný pád dlouho vedoucí klisnu Kurierku s amatérkou Terezou Polesnou. Zatímco černá hnědka vyvázla z celé situace v pořádku, jezdkyně musela být převezena do nemocnice. Pro vítězství si doběhl pětiletý Ambrosius pod Rostislavem Benšem, který jistě o 2 délky porazil rovinového žokeje Petra Foreta na Svensonovi. Třetí skončila Little Jane.
 
Že se jim letos na lázeňské dráze daří, znovu prokázali jezdec Lukáš Charvát, trenér Michal Kalčík a stáj The Sons Of Sharpour. V Ceně Nadace města Karlovy Vary na 1400 metrů se jejich ryzák Silver Trigger mrštně propletl kolem finišujících soupeřů a doběhl si pro třetí letošní vítězství, z toho druhé v Karlových Varech. Délku za ním doběhla na druhém místě česká odchovankyně Olinka a trojici nejlepších dotvořil favorit Bacora.
 

Den klusáckých favoritů. Masada a Elixir de Charnie zářili v Chuchli

Dalším klusáckým mítinkem pokračovala v sobotu 23. července sezona v Chuchle Areně Praha. Mezi šesticí dostihů měli svůj vrchol klusáci odchovaní v České republice, ale pokračovala také série Trotteur Francais pro francouzské klusáky.
 
V Ceně chovatelů českých klusáků – Dostihu JUDr. Milana Šímy na 2180 metrů se sešla šestice aktérů. Desetinovou favoritkou byla šestiletá hnědka Masada ze stáje Sochor s.r.o., která si v letošním roce připsala už šest vítězství. Trenér Mykola Volf na ni angažoval amatérku Kláru Jelínkovou. Klisna odskakovala z druhé mety a podařil se jí výborný start. Už po několika metrech se ve vnější stopě vyvezla na špici a začala udávat tempo. V prvním okruhu nastřádala Masada několikadélkový náskok na zbytek pole vedený Barunkou Misi a s viditelnou převahou vbíhala i do rozhodující fáze dostihu.
 
Na protilehlé rovině razantně akcelerovali Samson Misi, Sakko Teč a také Jack Murtie, ale amatérka Jelínková rozvrhla síly Masady optimálně a navzdory vší snaze soupeřů si pohlídala sedmé letošní vítězství. V cíli měla k dobru bezmála čtyři délky na Samsona Misi, který v souboji o druhé peníze zdolal Sakko Teče. Vítězka vyběhla kilometrový čas 1 minuta 19 sekund a 5 desetin.
 
Suverénního vítěze měla také Cena Moravsko-slezského klusáckého spolku, sedmý díl série Trotteur Francais. Na distanci 2180 metrů všem utekl osmiletý tmavý hnědák Elixir de Charnie v sulce se svým trenérem Jaroslavem Dobrovolným. Favorizovaný zástupce stáje Skree nadělil sedm délek letošnímu sériovému vítězi Embargo d‘ Ukraine. O nesčetné délky zpět finišoval třetí Cyrano du Jal. Elixir de Charnie zaznamenal kilometrový čas 1 minuta 16 sekund a 4 desetiny.
 
Zajímavým dostihem byla Cena Pražského magazínu, v níž se tříletí porovnali s dvojicí starších soupeřů. Pro další vítězství si doběhla tříletá hnědka Moriah Boko vedená Pavlem Vávrou. Klisna stáje Vávra Chropyně 2 si od prvních metrů běžela svůj vlastní dostih a v rozhodujícím okruhu se odpoutala o mnoho délek. Výrok rozhodčích zněl „zadrženě daleko“. Vzdálené druhé místo vybojoval pětiletý Virus Cub před valachem Bootis.
 
Foto: Karel Rozboud


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE