reklama 11A

Pro koňské atlety v Tokiu je k dispozici špičková veterinární klinika

 30.07.2021 16:55 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Na olympijských hrách v Tokiu startují špičkoví koně, pro které musí být zajištěna také špičková péče. V případě zdravotních komplikací čtyřnohých atletů je v Baji Koen Equestrian Parku k dispozici veterinární klinika s tím nejmodernějším vybavením.

reklama 12B

 
Nejmodernější veterinární klinika v Baji Koen Equestrian Parku byla speciálně vybudovaná pro olympijské a paralympijské hry Tokio 2020. Je plně vybavena tak, aby zajistila všem místním koňským sportovcům přístup k veterinární péči světové úrovně.
 
Japan Racing Association (JRA), která je vlastníkem areálu Baji Koen, investovala do kompletní rekonstrukce celého areálu používaného pro olympijské jezdecké soutěže v roce 1964. Ta zahrnovala výstavbu zbrusu nové veterinární kliniky a stájí, což poskytuje unikátní středisko, které bude pro dostihovou i jezdeckou komunitu v Japonsku vítaným dědictvím po tokijských Hrách.
 

Psali jsme: Všestrannost v Tokiu: Čtyřicet let rozdíl mezi jezdci, dvacetiletý kůň

 
Na klinice pracují přední světoví profesionálové specializující se na moderní veterinární medicínu. Nabízí rutinní i pohotovostní služby, léčebné boxy pro využití týmovými veterináři a fyzioterapeuty, laboratoř klinické patologie pro analýzu krevního obrazu a biochemie, plně zásobenou lékárnu, radiografii a ultrazvuk. V případě potřeby také moderní chirurgické zařízení. Veterinární záchranná služba je k dispozici nepřetržitě, stejně jako pohotovostní veterinární služba na klinice. 
 
„V roce 2016 JRA zbourala bývalou veterinární kliniku zde v Baji Koen a postavila toto báječné zařízení, abychom mohli během Her poskytovat optimální péči olympijským a paralympijským koním. A má to dvojí přínos, jelikož je to zároveň velká investice do budoucnosti,“ řekla manažerka veterinární služby Tokio 2020, doktorka Hiroko Aida, která je také předním veterinárním lékařem v JRA. „Veterinární lékaři, které máme na místě k dispozici, patří k nejlepším na světě a je pro nás skutečnou ctí být součástí tohoto týmu.“
 

Nepřehlédněte: Olympijská všestrannost se blíží. Jezdci si již prohlédli trať krosu

 
Druhá veterinární klinika byla zřízena v dějišti terénní zkoušky – Sea Forest Cross Country (SFC). Toto dočasné zařízení je k dispozici zejména pro cross country, druhou ze tří zkoušek v disciplíně všestrannost. Veterinární klinika SFC bude plně funkční po celou dobu pobytu koní v Sea Forest od 31. července do 1. srpna.
 
Foto: FEI / Christophe Taniére
Zdroj: tisková informace FEI


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE