reklama 11C

Po prvním dni olympijské všestrannosti vede světová jednička Townend

 30.07.2021 16:15 | AUTOR: Josef Malinovský |
FOTOGALERIE

ikonka

Oliver Townend, který je světovou jedničkou ve všestrannosti, předvedl s koněm Ballaghmour Class výborný vstup do olympijské soutěže. S 23,6 body se ujal vedení, byť jen s těsným náskokem tří desetin před Číňanem Alexem Hua Tian na Don Genirovi.

reklama 12A

 
Třicetiletý britský jezdec Oliver Townend si v sedle koně Ballaghmour Class vyjel skóre 23,6 a ujal se vedení v individuální soutěži. Jeho týmová kolegině Laura Collett s Londonem 52 pak výkon týmu Velké Británie podpořila pouhými 25,8 body a po dvou třetinách drezurní zkoušky drží průběžné čtvrté místo. 
 
Britové tak mají nakročeno k vedoucí pozici. Jejich třetí jezdec odstartuje v sobotu od 9:22 hodin místního času. Na druhém místě jsou zatím Švédové, na třetím pak domácí Japonci a na čtvrtém Číňané. Ať páté je Německo a za ním následují Nový Zéland, Francie, Švýcarsko, USA a Austrálie.
 

Psali jsme: Příhoda má za sebou olympijskou drezuru. Vytyčený cíl si splnil

 
Jen tři desetiny na dosavadního lídra ztrácí Číňan Alex Hua Tian s Donem Genirem. Julia Krajewski s Amande de B’Neville je s 25,2 body na třetím místě. Krátký akční drezurní test, vytvořený speciálně pro tyto olympijské hry, zabírá soutěžním dvojicím jen 3,5 minuty a podtrhuje kvalitu startovního pole. Celkem deset dvojic z dvaačtyřiceti dosáhlo na skóre pod 30 bodů. 
 
Foto: FEI / Christophe Taniére a Libby Law Photography
Zdroj: oficiální fotobanka FEI


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE