NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz
reklama 11B

reklama

Equinews: Zlatá podkova zlatá pro Vávrovou. Ve Varech zářila Giannina

 26.08.2020 07:57 | AUTOR |
VIDEO

ikonka

V Humpolci vyvrcholil 55. ročník seriálu Zlatá podkova v jezdecké všestrannosti a spřežení. – Ve Zduchovicích bojovaly o mistrovské tituly děti na pony. – Největší letní dostih dvouletých v Karlových Varech vyhrála hnědka Giannina s Davidem Liškou.

reklama 12D

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Vávrová vyhrála Zlatou podkovu. Favorizovaný Pokorný v závěru chyboval

Seriál Zlatá podkova má za sebou již 55. ročník. Ten vyvrcholil na závodišti v Humpolci Dusilově v druhé polovině srpna a nabídl napínavou podívanou až do samotného konce. O vítězích totiž rozhodla v nejednom případě až poslední část soutěže.
 
Hlavním bodem Zlaté podkovy ve všestrannosti je stejnojmenná kategorie na úrovni tří hvězd. Velmi dobře si vedl po drezurách Petr Myška s Nickem, ale pád v terénní zkoušce jej vyřadil z dalších bojů. Jan Holec s Tasznikem byl po úvodní části druhý a velmi dobře si vedl také v sobotním krosu, kdy obdržel jen 1,6 bodu za překročení času. Bohužel více jak deset bodů z nedělního parkuru jej připravilo o lepší umístění a musel se spokojit s pomyslným bronzem.
 
Ještě blíže měl k nejvyšší příčce úřadující mistr České republiky v jezdecké všestrannosti Robert Pokorný. S Quantos Mer vedl po první i druhé části, byť jeho náskok se lehce ztenčil, neboť v krosu zapisoval 3,2 bodu. K vítězství potřeboval nechybovat, což se mu nepovedlo a čtyři trestné body jej odsunuly na druhý řádek výsledkové listiny. 
 
Ten nejvyšší nakonec obsadila Kristýna Vávrová s Guironem Vilín. Ta sice neměla nejlepší drezuru, ale terénní jízdu absolvovala čistě, stejně jako nedělní parkur. 
 
Chyba v závěru rozhodla o změně pořadí také v soutěži jednospřeží. Markéta Sedlinská byla po vydařeném maratonu v průběžném vedení, jenže náskok na druhého Karla Nývlta byl velmi těsný. Stačil pak jeden shozený míček ve vozatajském parkuru a rázem z toho bylo druhé místo. Karel Nývlt byl totiž mezi kužely opět bezchybný a vyvážené sportovní výkony podával i předešlé dva dny.
 
Neméně napínavá byla i kategorie dvojspřeží. Miroslav Matúška s jedním ze dvou svých párů koní byl v drezuře i v parkuru ze všech nejlepší, jenže čtrnáctý výsledek v maratonu jej odsunul až na celkové deváté místo. 
 
Alexandr Soukup byl sice dvakrát druhý a ani on v maratonu nepatřil mezi top vozataje. Výsledky však měl o něco vyrovnanější, a tak skončil druhý před Zdeňkem Jiráskem. Mistrem opratí se v této soutěži stal Josef Drábek, jenž byl nejlepší při terénní jízdě a velmi dobře si vedl i v drezuře a v parkuru. V něm byl stejně jako Soukup bezchybný a vyhrál s náskokem deseti bodů.
 
Podstatně výraznější rozdíly byly v soutěži čtyřspřeží. Stylem start-cíl vyhrál Jaroslav Juráň, který za sebou nechal druhého Petra Nováka se ztrátou pětatřiceti bodů. Třetí se umístil Petr Vlašic.
 

Sestry Vítkovy úspěšné při mistrovství ČR na pony. Uspěl i Písařík

Už čtrnáct let se ve Zduchovicích na Příbramsku pravidelně koná mistrovství České republiky dětí na ponících. Medaile se rozdávaly opět v několika kategoriích rozdělených jak podle věku jezdců, tak podle velikosti poníků.
 
Letošní novinkou zduchovického mistrovství republiky dětí na pony bylo, že se poslední den konaly již pouze skokové soutěže. Mezi jezdci ve věku od 11 do 13 let na ponících s výškou do 135 centimetrů zvítězil v napínavém rozeskakování Albert Písařík s Fíkem. 
 
O medaile se rozeskakovali i stejně staří účastníci soutěže s poníky vysokými do 148 centimetrů. Bezchybná a ze všech nejrychlejší byla Tereza Abíková, která startovala na Omarovi. 
 
V nejstarší kategorii jezdců do 16 let, kteří startují již pouze na větších ponících, předváděly skvělé výkony sestry Kristina a Anna Marie Vítkovy. Zatímco Kristina s Kamirez kvůli pomalejšímu času v rozeskakování skončila na třetí příčce, Anna Marie s poníkem Mateo projela cílem o více jak čtyři sekundy rychleji a soutěž vyhrála. Druhá byla Kateřina Růžičková v sedle Don Pira.
 

Giannina jde ve stopách Barthesy, vytrvalci svedli strhující souboj

Malé, ale kvalitní pole se v neděli 23. srpna sešlo v Ceně Masise, která se letos běžela jako Pohár Statku Blata Český Ráj. Největší letní dostih dvouletých přilákal do Karlových Varů šest koní včetně prvních tří z červencové Simsonovy ceny.
 
Po krátkém otálení se o svižné tempo postarala dvojice stájových kolegů v oranžovo-bílých barvách MUDr. Evy Nieslanikové Mike Majk a Ponntos.
 
Ve finiši však přišli ke slovu favorité. Nejlepší koncovku měla hnědka Giannina pod Davidem Liškou, která si pohlídala jistý úspěch o jednu délku a navázala na loňské vítězství stájové kolegyně Barthesy ve stejném dostihu. Druhý Kmotr završil doběh “raz-dva” v podání trenérky Heleny Vocáskové a stáje Statek Blata Český Ráj.
 
Favoritka Muguruza se tentokrát musela spokojit se čtvrtým místem, když se před ni dostal i podruhé startující hřebec Vi Fi.
 
Krásný doběh nabídl i druhý vrchol karlovarské neděle, dvojková Cena společnosti Lokotrans na 2400 metrů. V ní se zrodilo už druhé letošní vítězství hnědky Storm de Nuit. Čtyřletá klisna stáje Cardboard vedená Jiřím Palíkem však musela bojovat až do posledních metrů.
 
Navzdory nejvyšší nesené hmotnosti a pro něj příliš krátké distanci se k velkému závěru nadechl pětiletý Cacophonous pod Martinou Havelkovou, který nakonec ztrácel na vítězku jen nos. O další krk zpět finišovala třetí Wellunca.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace