Každý den nové audio pořady na EquiRadio.cz
reklama 11D

reklama

Equinews: Dva dny, sedmnáct dostihů. Chuchle zažila maratonský víkend

 09.06.2020 10:00 | AUTOR |
VIDEO

ikonka

Tříletý hnědák Rate ze stáje Pegas vstoupil vítězně do sezony a potvrdil svou pozici favorita klasické Velké jarní ceny. / Dokonalý den Zdeňka Škobise. V sulce favorita Pamina ovládl Jarní cenu čtyřletých a završil hattrick v Chuchle Areně Praha.

reklama 12C
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

NOVÉ VYDÁNÍ EQUINEWS SI PUSŤTE NA TOMTO ODKAZU!

 

Klasická předzkouška i triumf slovenského outsidera. To nejlepší z Velké Chuchle

Trenéři, majitelé a v rámci pokračujícího rozvolňování vládních opatření i omezený počet dalších hostů přihlíželi v sobotu 6. června druhému cvalovému odpoledni v Chuchle Areně Praha. Běhalo se prakticky až do večera – kvůli vysokému zájmu stájí se program rozrostl až na deset dostihů včetně dvou jedničkových vrcholů.
 
V Memoriálu profesora Václava Michala, tradiční předzkoušce klasické Velké jarní ceny, vstoupil do sezony loňský šampion dvouletých hřebců Rate. Na hnědáka stáje Pegas, který loni pod hvězdným Christophem Soumillonem ovládl lehce o 7 délek Gerschův memoriál při Evropském poháru žokejů, však nečekal snadný úkol. Na distanci 1400 metrů se utkal s kvalitní sestavou osmi koní. Jeho hlavním vyzyvatelem byla nová francouzská akvizice stáje Leram, za 37 000 eur kupovaný sprinter Has d’Emra, který ve své domovině absolvoval jedenáct startů a třikrát se umístil ve francouzském listed.
 
Očekávalo se, že specialista na 1000 metrů udá pod Davidem Liškou svižné tempo, ale trenér Václav Luka naordinoval hřebci dostih ze zadních pozic. Iniciativy se tak chopili Magic Baron a další nová tvář na českých drahách Go Canada, díky nimž se původně pomalejší tempo přece jen rozjelo. Rate cválal kolem šesté pozice. V cílové rovině ho žokej Milan Zatloukal vytáhl do vnější stopy a dal mu jednu pobídku bičíkem. Rate odpověděl drtivým zrychlením a za distancí už nebylo o vítězi pochyb. Favorit triumfoval jistě o 1 1/2 délky před dobře běžícím běloušem Joganvillem, který pod Janem Rájou útočil také u vnější bariéry. Třetí příčku vybojoval Creator před Magic Baronem, na Has d‘ Emru zbylo páté místo. Svěřenec Čestmíra Olehly zaběhl kvalitní čas 1:24,52.
 
Druhý vrchol odpoledne Memoriál Jaroslava Maška na 1400 metrů byl zčásti odvetou za Gomba handicap. Ve vyrovnaném doběhu se ale nakonec radoval outsider, v kursu 10:1 nabízený Chilli Chocolate ze slovenské stáje Mostry Senica. Adam Florian našel šestiletému hnědákovi z tréninku Jaroslavy Morávkové 200 metrů před cílem skulinu k útoku a provlékl se mezi favoritem Politicum a klisnou Rabbit Havana. V cíli byl o krk první před čtyřletým Manoamano, třetí příčku uhájila Rabbit Havana.
 
V rámcovém programu slavili po dvou vítězstvích žokej Martin Laube, žákyně Denisa Sikorová a trenéři Allan Petrlík s Radkem Holčákem. Druhý jmenovaný prožil úspěšný víkend – v sobotu nasedlal chuchelské vítěze Calorifica a Renasi, o den později si jím trénovaný český odchovanec Stuke pohrál se soupeři v listed Premio Chivas Regal v italském Meranu.
 
Foto Bohumil Křižan / Jockey Club ČR
 

Pamino - Game Atout. Škobis dokonale ovládl Jarní cenu čtyřletých

Zatímco cvaloví koně na klasické dostihy letošní sezony stále čekají, klusáci se prvního dílu své trojkoruny dočkali v neděli 7. června. V Chuchle Areně Praha se běžela Jarní cena čtyřletých na 1670 metrů, do níž nastupoval v pozici neotřesitelného favorita hnědák Pamino ze stáje Viktoria.
 
Hřebec trénovaný Petrou Handschuhovou loni zůstal v osmi startech neporažený a letošní sezonu zahájil květnovým druhým místem. Do Jarní ceny čtyřletých ho provázel stájový kolega, Francouz Game Atout. Majitel Zdeněk Škobis tak postavil třetinu malého pole a první vážné měření sil čtyřletého ročníku na krátké trati proměnil ve svou tréninkovou práci. Hned po startu se totiž dvojice Pamino a Game Atout posunula na špici a nerušeně si dostih zrežírovala podle svých potřeb. Škobis vedl Pamina ve vnitřní stopě, půl délky za ním ho sledoval Game Atout se Zdeňkem Vávrou. Za nimi se usadili svěřenci Jaromíra Kotáska Samson Misi a Zunny Misi, ale když šlo ve druhém okruhu do tuhého, favorit neměl konkurenci. Dvojice koní stáje Viktoria odskočila a pohlídala si doběh raz-dva.
 
Škobis a Vávra v cílové rovině nenabídli ani náznak souboje a cílem proběhli tréninkovým stylem v pořadí Pamino – Game Atout. Pět délek za nimi obsadil krásným závěrem třetí místo český odchovanec Lord s Ivanem Coufalem. Vítězný Pamino vyklusal kilometrový čas 1:15,2 a Zdeněk Škobis v jeho sulce završil nedělní hattrick.
 
Suverénního vítěze měl i další díl seriálu pro francouzské klusáky Prix du Trotteur Francais na 2180 metrů. Čtyřletá černá hnědka Get A Life ze stáje Euro Koberce s.r.o. se tentokrát vyvarovala cválání a s amatérem Allem Lomanem vyhrála stylem „zadrženě daleko“ před tříletou Helenkou Misi a Glory Cub.
 
Memoriál ing. Jiřího Šindlera na 2180 metrů připomněl legendárního startéra Velké pardubické, ale také úspěšného klusáckého jezdce a funkcionáře. Sedmiletý Dark Look vedený Mykolou Volfem navázal na své dva týdny staré vítězství a po boji o 1 1/4 délky porazil spolehlivého veterána Un Nuage d’Osmoz. Třetí místo ukořistila Kyza Deux Skree.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace