Tento týden živě na EquiTV: CSI3*-W Olomouc a České derby v Chuchli
Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Martinice - skoky MJP 23. - 26. 6.|Olomouc - mezinárodní skoky CSI3* 22. - 26. 6.|Hradištko - skoky 24. - 26. 6.|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11D

reklama

Equinews: Opasan favoritem pro České derby. Klusácký hattrick Škobise

 21.07.2020 10:00 | AUTOR: Martin Cáp |
VIDEO

ikonka

Slovenský hřebec Opasan si řekl o roli favorita Českého derby. V klasickém Oaks bude mít velké ambice česká odchovankyně Faliraki. Další klusácký mítink se plně odehrál v režii Zdeňka Škobise. Podrobnosti přináší další díl pořadu Equinews.

reklama 12A
 

SLEDUJTE EQUINEWS ZDE - KLIKNĚTE!

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Nabitá chuchelská sobota ukázala favorita derby i úspěch českého chovu

Slovenský hřebec Opasan si minulou sobotu v Chuchle Areně Praha řekl o pozici favorita Českého derby. V klasickém Oaks bude mít velké ambice česká odchovankyně Faliraki, která ve třetím startu kariéry ovládla Cenu tříletých klisen.
 
Mimořádně bohatý program měl letní mítink v Chuchle Areně Praha, která v sobotu 18. července hostila dva přípravné dostihy tříletých koní na delší trati a první větší utkání dvouletých.
 
V Memoriálu dr. Otakara Frankenbergera na 2200 metrů se sešlo čtrnáct potenciálních uchazečů Českého derby. Od prvních metrů se běželo v rychlém tempu, o které se starali Planteur’s Whisky a dvojice v polském majetku Ever Soleado a Polish King.
 
Po zatočení do cílové roviny však k žádnému velkému souboji nedošlo. Ve vnější stopě zavelel k útoku žokej Radek Koplík v sedle slovenského hnědáka Opasana a do té doby vzadu cválající svěřenec trenéra Jozefa Chodúra přišel s přímo explozivním zrychlením. Už 100 metrů před cílem bylo o vítězi rozhodnuto.
 
Dlouhých pět délek za hřebcem stáje Bormann ukořistil druhé místo u vnější bariéry jdoucí Rusel, jemuž se v průběhu dostihu posunulo sedlo a žokej Jan Rája dokázal ve finiši přímo kaskadérsky vše vybalancovat. Třetí doběhl Cote Jardin před Polish Kingem a Zoheyrem.
 
Opasan prodloužil svou vítěznou sérii na tři úspěchy v řadě. Na rychlé dráze navíc vylepšil o dvě setiny sekundy časový rekord dostihu a svou převahou hodil na dálku rukavici dosavadnímu favoritovi derby Rateovi.
 
Druhým vrcholem chuchelské soboty byla Cena tříletých klisen, generálka na klasické Oaks. Tady se zrodilo letošní první jedničkové vítězství českého odchovance na rovině, o které se postarala potřetí v kariéře startující Faliraki. Hnědka z vlastního chovu Jiřího Charváta, kterou ve Dvorcích na Bruntálsku trénuje Pavel Tůma, měla při teprve třetím startu své kariéry optimální průběh dostihu ze čtvrté pozice
 
V cílové rovině předvedla v sedle s žokejem Janem Vernerem důraznou koncovku a napodobila svou matku French Quebec, která tento dostih získala před osmi lety. 3/4 délky za Faliraki finišovala aktivní Sylviana, třetí peníze brala slovenská Eyes On You. Favoritka Sterli skončila až sedmá.
 
První větší dostih dvouletých koní Simsonova cena na 1200 metrů byla předem pasována na souboj trenérů Václava Luky a Heleny Vocáskové. Dlouho se vše odehrávalo v režii šampionské centrály Němčice, která měla v dostihu favorizovanou dvojici Gianninu a Kmotra. 200 metrů před cílem však rozbalila u bariéry svůj finiš debutující bělka Muguruza a klisna pojmenovaná po španělské tenistce ježděná španělským šampionem Václavem Janáčkem měla nakonec nejvíce sil. Druhé místo uhájila Giannina před stájovým kolegou Kmotrem.
 
Pohledný doběh nabídl i dvojkový Červencový handicap na 1200 metrů. Za distancí se zdálo, že si pro vítězství běží 52,5 kg nesoucí Berouyine s Michaelou Musialovou, ale pak rozhýbal žokej Jan Rája o 8,5 kilogramu více zatíženého Lexceeda a devítiletý veterán v barvách MUDr. Evy Nieslanikové se prosadil po tuhém boji o krk. Letošní trojnásobná vítězka Manolla skončila třetí.
 
Foto Bohumil Křižan / Jockey Club ČR
 

Pamino splnil roli favorita, Škobis si odvezl z Velké Chuchle hattrick

Stáj Viktoria byla dominantním faktorem nedělního klusáckého mítinku v Chuchle Areně Praha. S Paminem ovládla ročníkový test čtyřletých, s Fairwayem mezinárodní klání francouzských klusáků a slavila i s tříletým Kane Fortunou.
 
Pražskou letní cenou čtyřletých pokračovala v neděli 19. července klusácká sezona na závodišti Chuchle Arena Praha. Přípravný dostih před klusáckým derby měl jasného favorita – hnědáka Pamina, který vyhrál devět ze svých deseti startů včetně Jarní ceny čtyřletých.
 
Hvězdu majitele Zdeňka Škobise a trenérky Petry Handschuhové provázel na start stájový kolega Game Atout a také tentokrát se důležitá ročníková zkouška proměnila v tréninkovou jednotku stáje Viktoria. Tempo v poklidu diktoval Game Atout před Paminem a když šlo v závěrečném okruhu do tuhého, favorit pohodlně přešel na špici.
 
V posledním oblouku se sice pokusil zahrozit domácí odchovanec Lord, ale na výsledku to nic nezměnilo. Pamino zvítězil jistě o 1 délku a připsal si desáté vítězství kariéry v kilometrovém čase 1:16,1. Druhý Game Atout porazil o tři délky Top Secret J’, Lord doběhl čtvrtý.
 
Zdeněk Škobis se radoval i v druhém vrcholu neděle, šestém dílu seriálu Prix du Trotteur Francais na 2180 metrů, který měl tentokrát díky účasti koní z Německa a Polska mezinárodní obsazení. Hned v úvodu zacválal polský favorit Diable Maya a Škobis si v sulce pětiletého Fairwaye vybudoval velký náskok.
 
V závěru už se jen kontroloval situaci a pohlídal si zadržené vítězství. Díky vypuštěnému závěru se mu Němec Equimax nakonec přiblížil na 2 1/4 délky, třetí příčku bral Cyrano du Jal.
 
Hattrick Zdeňka Škobise a stáje Viktoria dotvořil Kane Fortuna v prvním dostihu dne Ceně EquiTV. Tříletý valach nasadil k velkému sólu a i ve čtvrtém startu kariéry si udržel neporazitelnost. Výrok rozhodčích zněl “zadrženě 14”, dominanci tříletých koní dotvořila druhá Havana Misi. Kane Fortuna vyběhl kilometrový čas 1:16,8.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace