EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Equinews: Triumf juniorů v Poháru národů. Vingrálková vyhrála v Opavě

 18.08.2020 06:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Zduchovice hostily mezinárodní skokové závody pro děti, juniory a mladé jezdce. – V Opavě vyvrcholila kvalifikační část Českého skokového poháru. – Série Danube Summer Live pokračovala v Šamoríně čtvrtým kolem. Podrobnosti nabízí Equinews.

reklama 12D

SLEDUJTE EQUINEWS ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Při CSIO Zduchovice se Čechům dařilo. Junioři zazářili v Poháru národů

Týden před seniorským Pohárem národů, který proběhne v pražské Chuchli, si mohli ve Zduchovicích na Příbramsku vyzkoušet atmosféru mezinárodních týmových soutěží parkuroví reprezentanti v kategorii dětí, juniorů a mladých jezdců. 
 
V dětském Poháru národů muselo proběhnout o medailové pozice rozeskakování, neboť tři celky měly po druhém kole čtyři trestné body. Na zkráceném parkuru si vedli nejlépe polští jezdci, kteří již neinkasovali žádnou penalizaci. Druhé místo obsadilo Německo před zástupci Maďarska, přičemž oba týmy zaznamenaly i v závěrečné části soutěže jednu chybu. Český tým ve složení Viktor Skutecký, Adéla Opatrná, Anna Marie Vítek a Laura Najmanová skončil čtvrtý.
 
Ještě většího domácího úspěchu jsme se dočkali v Nations Cupu juniorů. V něm vybojovaly Tereza Svobodová, Eliška Hasnedlová, Anna Helebrantová a Mariana Michlíčková první příčku, když ve dvou kolech nasbíraly jen osm trestných bodů. Mariana Michlíčková přitom již ani nemusela do druhého kola nastupovat, neboť i kdyby podala z našich nejhorší výsledek, který by se škrtal, na celkovém pořadí by to nic nezměnilo.
 
V Poháru národů mladých jezdců jsme měli dokonce dva domácí celky. Ten s číslem 1 reprezentovali Linda Portychová, Kateřina Kučerová, Daniel Pospěch a František Stružinský. Nasbírali v součtu po vyškrtnutí nejhorších výsledků jedenáct trestných bodů a skončili druzí za reprezentanty Německa. Ti měli o tři body méně.
 
Dalšími vrcholy byly nedělní Grand Prix. V té dětské se výborně dařilo Lauře Najmanové s La Frei. V druhém kole nestačila pouze na Polku Igu Biegalskou s koněm Cardhu a obsadila krásné druhé místo. Mezi juniory do druhého kola postoupila pouze Mariana Michlíčková s Idee van de Achterhoek. Jenže po pádu na posledním skoku se musela spokojit až s dvanáctou příčkou.
 
Mladí jezdci, kteří překonali základní parkur jejich Velké ceny bez chyby, postupovali do rozeskakování na zkráceném kurzu. V něm nechyběla vedle Sofie Najmanové Anna Held s Carou Mia. Ta dokončila opět s nulou na bodovém kontě v čase 33,46, což jí vyneslo pomyslný bronz za dvěma německými jezdkyněmi. Ty měly čas zhruba o vteřinu kratší.
 

Vingrálková podruhé vítězkou při ČSP 2020. Štětina jistým finalistou

Poslední kvalifikační mítink Českého skokového poháru 2020 proběhl v Opavě Kateřinkách. Nedělní Cargo – Hortim Velká cena Opavy však rozklíčovala jen jednoho finalistu, a tím je Jan Štětina. Mezi elitní čtveřici se po Opavě posunula Sára Vingrálková.
 
Do finále Velké ceny Opavy tradičně postoupilo deset dvojic, ale pouze tři si nenesly žádné trestné body. Ondřej Pospíšil s Einfachem, který výrazně bodoval i při předešlém kole v Hradištku u Sadské, však ve finálové části soutěže dvakrát chyboval a s osmi trestnými body se propadl až na sedmé místo. Jen osm setin sekundy ztrácel na vítěze Velké ceny Hradištka Jana Chýleho s Larou 13, jenž tentokrát zaznamenal po jedné chybě v obou částech soutěže. 
 
Podobně na tom byla i pátá Lucie Strnadlová s Fall River Blue VDL. Tato jezdkyně nasbírala v součtu osm trestných bodů i s klisnou Feminou, ale již na základním parkuru. Naopak ten finálový absolvovala ze všech nejlépe, což jí zajistilo třetí místo před Josefem Kinclem v sedle koně G-Pleasure D.D. Dvě nuly na své bodové konto zapisoval Jiří Tměj s Crosbym DK. Jeho čas v hodnotě rovných 49 sekund ovšem téměř o dvě vteřiny překonala poslední startující Sára Vingrálková s Oscarem de Fontaines. Připsala si tak po triumfu v Olomouci již druhé letošní vítězství v Českém skokovém poháru.
 
Až za již zmíněným Ondřejem Pospíšilem skončil osmý Jan Štětina s Guusem S. Tento jezdec již před opavským kolem vedl kvalifikační žebříček jezdců Českého skokového poháru s pětibodovým náskokem na druhého Ondřeje Zváru a s rezervou sedmi bodů před Alešem Opatrným. Oba tito reprezentanti však v Opavě chyběli, neboť se plánují v nadcházejících týdnech účastnit velkých mezinárodních závodů v Chuchle Areně Praha a v Olomouci, a tak nové body nenasbírali, zatímco si Štětina vedoucí pozici ještě upevnil. 
 
Do finálové čtyřky by se teoreticky mohla dostat i Sára Vingrálková nebo Lucie Strnadlová. Ta si již vyzkoušela atmosféru závěrečného závodu seriálu se střídáním koní již v loňském roce. Pouze Jan Štětina si však může být jistý, že jej nikdo z elitní sestavy domácí parkurové extraligy nevyřadí. Ostatní budou muset ještě o postup zabojovat během posledního pohárového mítinku. Ten proběhne za necelých pět týdnů v Hořovicích na Berounsku.
 

Předposlední Danube Summer Live: Šulek byl v Šamoríně opět nejlepší

Ve slovenském Šamoríně pokračovala ve dnech 14. až 16. srpna série parkurových závodů Danube Summer Live, jejímž vrcholem se stala Grand Prix s výškou překážek 145 centimetrů. Všechny se podařilo překonat bez chyby čtyřem dvojicím.
 
Následovalo tak napínavé rozeskakování, v němž jednou chyboval Radovan Šillo se Senjorem Catello a skončil tak čtvrtý. Bez chyby, avšak výrazně pomaleji než ostatní, dokončila Alice Janout z Rakouska v sedle Quick Shine. Ani Michaela Ješková s Limoncou nedosáhla na nejvyšší příčku, neboť čas 38,51 byl o dvě a půl sekundy pomalejší než ten vítězný. 
 
Kdo sleduje Danube Summer Live pravidelně, tak možná již tuší, kdo nenašel přemožitele. Igor Šulek s Wavo Aramis totiž vítězí v této aréně poměrně pravidelně a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Časomíra v jeho případě ukazovala v cíli hodnotu 35,96 sekundy.
 
Poslední mítink letní série v Šamoríně se uskuteční od 21. do 23. srpna. O tři týdny později pak ve stejném areálu proběhne otevřené mistrovství Slovenska v parkurovém skákání.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace