Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Martinice - skoky MJP 23. - 26. 6.|Olomouc - mezinárodní skoky CSI3* 22. - 26. 6.|Hradištko - skoky 24. - 26. 6.|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11A

reklama

Equinews: ČSP v Martinicích vyhrál Zvára. V Nebanicích se zapřahalo

 23.07.2020 09:30 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

V Martinicích pokračoval Český skokový pohár. Velkou cenu ovládl Ondřej Zvára. – Ve slovenském Šamoríně zářil Igor Šulek. – Bratři Jiří a Radek Nesvačilovi byli úspěšní při vozatajských závodech v Nebanicích. Podrobnosti přináší Equinews!

reklama 12C

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE - KLIKNĚTE!

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Zvára po dvou letech vyhrál při ČSP. V Martinicích uspěl s Chaccolanem

Téměř dva roky dělí Ondřeje Zváru od posledního triumfu při Českém skokovém poháru. Tehdy se v Opavě s Quimerem-M „rozeskakoval“ před startem na Světových jezdeckých hrách. Tentokrát byl v Martinicích úspěšnější s Chaccolanem.
 
Člen reprezentačního A-kádru většinou dává přednost před domácí parkurovou extraligou mezinárodním závodům. Letos je ovšem všechno jinak, a tak na Český skokový pohár v Martinicích přivezl do Velké ceny hned dva koně a s oběma postoupil do finálové části soutěže. S Quimerem-M skončil kvůli chybě v základní části soutěže pátý, s Chaccolanem však předvedl dvě bezchybné jízdy a finálový čas měl suverénně nejrychlejší. 
 
Již podruhé se letos na pohárové stupně vítězů probojovala Kateřina Veselovská. Ta skončila s Celanem S druhá před loňským vítězem celého seriálu Rudolfem Doležalem v sedle Quattro Centa. Také tyto dvě dvojice překonaly obě části Velké ceny Martinice Group bez penalizace. Časy ovšem nepatřily mezi ty nejrychlejší a pokud by Patrik Majher s valachem Claude a již zmíněný Ondřej Zvára s Quimerem-M v základním kole nechybovali, byli by na druhém a třetím pódiovém stupníku oni. Velkou šanci na vítězství či lepší umístění měl také Filip Doležal. Ten v sedle valacha Coup de Coeur GP Madame Z postupoval do finále v pozici lídra. Výhodu posledního startujícího však nedokázal využít a v závěru jednou chyboval. Musel se tak spokojit až se šestým místem.
 
Český skokový pohár aktuálně vede Rudolf Doležal s Kateřinou Veselovskou, kteří mají shodně 25 bodů. Na průběžné třetí příčce je Jan Štětina s 22 body a čtvrté postupové místo do finále by nyní brala Lucie Strnadlová. Sestava jezdců na vrcholu žebříčku je tak vlastně téměř stejná jako při loňském finále, pouze Jana Chýleho nahradila Kateřina Veselovská. V následujících čtyřech týdnech však proběhne hned pět bodovaných soutěží, a tak se vše může velmi rychle změnit.
 

Šamorínskou Grand Prix Equistyle vyhrál s náskokem neporazitelný Šulek

Druhé kolo Danube Summer Live ve slovenském Šamoríně vrcholilo v neděli 19. července soutěží Grand Prix Equistyle s výškou překážek do 145 centimetrů. Z téměř třicítky přihlášených dvojic postoupily do rozeskakování čtyři. 
 
Hned dva koně v něm měl reprezentant Ranče Palomino Bohunice, Igor Šulek, který během druhého mítinku této parkurové série vyhrál hned několik rámcových soutěží. V sedle Gamblera jednou chyboval, ale s Wavo Aramisem se mu bezchybný výsledek ze základní části soutěže podařilo zopakovat, a navíc cílem projel v nejrychlejším čase. Dva soupeři z Rakouska se tak museli spokojit s druhým a třetím místem. 
 
Série Danube Summer Live pokračuje v Šamoríně hned po pár dnech třetím mítinkem, který je dokonce čtyřdenní. Velkým lákadlem se stane sobotní derby, které se pojede ve večerních hodinách za umělého osvětlení. Nedělní Grand Prix pak již dosáhne výšky 150 centimetrů.
 

Kurka, Gillinger a Nesvačil junior zvítězili při CAN3* v Nebanicích

Tradiční červencový Světový pohár spřežení v Nebanicích u Chebu byl letos kvůli nejisté situaci zrušen, stejně jako další dvoje tuzemské mezinárodní vozatajské závody. Nebaničtí organizátoři však alespoň uspořádali závod nižší kategorie.
 
Závodů CAN3* se zúčastnili reprezentanti šesti zemí. V kategorii jednospřeží si po sobotní terénní zkoušce polepšil Libor Kurka. Po drezuře byl s Husarem čtvrtý, ale v maratonu předvedl nejlepší výkon a dostal se tak i na průběžně vedoucí pozici po dvou dnech. Ve dvojspřeží byl lídrem díky nejlepšímu maratonu Erwin Gillinger z Rakouska, na kterého ztrácela méně jak dva body Carola Slater Diener z Německa. Třetí je Alexandr Soukup, jenž byl nejlepší v drezuře, ale maraton zajel až jako pátý v pořadí. Naopak třetí nejlepší sobotní výkon předvedl Zdeněk Jirásek, který byl v pátek až desátý. Průběžně tak byl čtvrtý. V královské kategorii čtyřspřeží drezuru i maraton vyhrál Jiří Nesvačil junior a pokaždé mu byl v paták jeho bratr Radek. Také třetí pozici držel stabilně Hans Heus z Nizozemí. 
 
O celkových výsledcích rozhodl nedělní vozatajský parkur. V jednospřeží Libor Kurka udržel nervy na uzdě a po jedné smolné chybě prvenství uhájil. Nejlepší výkon přitom předvedl mezi kužely Karel Nývlt, i když také jeden míček shodil. Celkově skončil šestý za Liborem Kurkou s Cavaletem. Skvěle se předvedla také Markéta Sedlinská, která vyhrála drezuru a dílčím třetím místem v maratonu a čtvrtým v parkuru si dojela pro konečné třetí místo před čtvrtým Danielem Bejrem. Jediným zahraničním účastníkem mezi elitní sestavou je druhý Vincenz Dobretsberger z Rakouska. Jeho krajanovi Erwinu Gillingerovi se dařilo v kategorii dvojspřeží. V té vyhrál maraton i parkur, a tak se stal i celkovým vítězem. Druhá skončila Carola Slater Diener z Německa, nejlepším Čechem byl třetí Alexandr Soukup. V kategorii čtyřspřeží obsadil konečnou třetí příčku Hans Heus z Nizozemí, přestože mu závěrečný parkur příliš nevyšel. O poznání lépe se dařilo členům rodiny Nesvačilových. Radek Nesvačil v závěrečné zkoušce těsně předstihl svého bratra Jiřího. Ten při nedělním parkuru udělal stejně jako Radek jednu chybu a stal se celkovým vítězem. 


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace