reklama 11C

Byl to zážitek, který do konce života nezapomenu, říká Zvára o ME 2021

 06.09.2021 19:30 | AUTOR: Josef Malinovský |
EXKLUZIVNĚ

ikonka

Finálová účast a 23. místo při mistrovství Evropy v parkurovém skákání je pro Ondřeje Zváru s Cento Lanem po olympiádě dalším vrcholem sportovní kariéry. O své dojmy z Riesenbecku se podělili v telefonickém rozhovoru i Jan Štětina a Vladimír Tretera.

reklama 12C
 
Ondřej Zvára už ani po páteční soutěži v Riesenbecku nedoufal, že by se do nedělního finále mistrovství Evropy mohl dostat. Přesto se rozhodl případnou účast potvrdit. „Když tam jsem a vidím, že kůň se cítí a hýbe dobře, tak tyto věci potvrzuji a tentokrát se to vyplatilo,“ konstatoval v úvodu telefonického rozhovoru pro EquiTV.cz.
 
„Jelikož jsme již měli nějaké trestné body, tak jsme to měli spíš jako bonus, že si můžeme skočit takový parkur, na takovém místě a mezi takovými lidmi. Cento se cítil dobře, skákal výborně a jsem z toho nadšený. Děkuji za každý takový parkur. Byl to skvělý zážitek, který do konce života nezapomenu,“ uvedl Zvára.
 

Psali jsme: Už teď je to pro mě úspěch. Cokoliv navíc bude bonus, říká Zvára o ME

 
Kromě podrobného rozboru pátečního druhého kola i nedělního finále tento parkurový reprezentant nastínil plánované zakončení sportovní kariéry jeho současné stájové jedničky Centa Lana, jemuž je letos už sedmnáct let. „Musíme to pořádně promyslet, ale každopádně to bude takové zakončení, jaké je hodno jeho jména. Plánujeme to tak, aby mu mohli čeští fanoušci ještě pořádně zatleskat na českém území.“
 
A jaké si odvezl pocity z německého Riesenbecku Jan Štětina? „Pocity jsou to smíšené, ale spíš ze sebe samotného než z koně. Gylord skákal výborně. S prvním výsledkem jsem byl spokojen, přestože není zvyklý skákat na trávě. Druhý parkur byl již nesrovnatelně těžší, ale Gylord se s tím pral, jak nejlépe mohl, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ zhodnotil Jan Štětina v další části Podcastu EquiTV.
 

Nepřehlédněte: Mistr Evropy je Thieme, Fredricson má další medaili. Zvára třiadvacátý

 
Jako velkou zkušenost bere start při mistrovství Evropy i Vladimír Tretera. „Byly to moc hezké závody, hrozně jsem se tam těšil, i když jsem se trochu obával, že na to nejsme moc dobře připraveni výkonnostně. Měl jsem i obavy o Gangstera, ale zase jsem si říkal, že když to nepůjde, tak ho stáhnu. Popral se s tím však velmi dobře. Výsledek sice nebyl až takový, ale myslím, že ostudu jsme neudělali,“ připojil svůj komentář i třetí člen českého týmu. 
 
„Je potřeba pro na takovéto šampionáty posunout přípravu o level výš. Je nutné bezpodmínečně skákat čtyř a pětihvězdičkové závody, abychom mohli ostatním na této úrovni konkurovat. Nemyslím, že máme špatné koně či jezdce, ale je potřeba získat praxi,“ dodal Vladimír Tretera při rozhovoru pro EquiTV.cz.
 
Foto: Tomáš Holcbecher
Zdroj foto: časopis Jezdectví
 K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE