reklama 11D

Johana Vášáryová s Firestonem vede od února drezurní FEI žebříček dětí

 01.02.2021 14:00 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Aktualizované drezurní žebříčky Mezinárodní jezdecké federace (FEI) přinesly jednu potěšující informaci. V kategorii dětí vede Johana Vášáryová s hřebcem Firestonem. Dosud byla na třetí příčce za jezdci, kteří jsou letos již junioři.

reklama 12A
 
Pořadí žebříčku FEI zahrnuje aktuálně výsledky od 1. března 2020 do 31. ledna 2021. Dvojice Johana Vášáryová a Firestone bodovala v loňském roce při mistrovství Evropy v Budapešti a mezinárodních závodech v Brně a polském Zakrzówě, kde sbírala přední umístění. 
 
V součtu má Vášáryová s Firestonem 2137 bodů, což je jen o osm více než je na kontě druhé Agaty Zakhrabenkové s Ein Champion ZS z Ruska. Třetí místo zaujímá Max Van Durme s Dijonem z Belgie s 1798 body. Další z Čechů je Daniela Prokešová s Valmontem na 12. pozici, polepšila si o 35 míst! Velký skok z 58. na 15. řádek zaznamenala Johana Vášáryová také se svým druhým koněm – Hannah Montanou. 
 

PSALI JSME: Johana Vášáryová je třetí v žebříčku FEI. O tom se mi jen zdálo, říká

 
V kategorii juniorů si z našich nejlépe vede Eliška Skřivanová na Farewell, která je nyní na 37. příčce. Eva Vavříková postoupila do kategorie mladých jezdců, čímž „spadla“ s Belle Ennie na řádek s číslem 100. Na konci roku 2020 přitom byla mezi juniory v TOP10. 
 
Mezi jezdci kategorie U25 Čechy momentálně nenajdeme. Ze seniorů jsou nejlepší Libuše Mencke a Syrio 2. Ti zaujímají 209. řádek žebříčku FEI.
 
Zdroj: FEI.org


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE