reklama 11B

Equinews: Prague Lions jsou v GCL po Londýně čtvrtí. Dostihové Vary

 23.08.2022 10:15 | AUTOR |
VIDEO

ikonka

V Londýně pokračovala parkurová Global Champions. Člen týmu Prague Lions Pieter Devos se kvalifikoval do Super Grand Prix. – Svůj předposlední letošní mítink hostilo dostihové závodiště v Karlových Varech. Podrobnosti v Equinews.

reklama 12D

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také například Televize Seznam, Stream.cz a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Prague Lions se drží v GCL mezi nejlepšími. Devos vyhrál v Londýně GP

Parkurová série Global Champions pokračovala již jedenáctým kolem v Londýně, kde se závodilo v areálu známé nemocnice Royal Chelsea Hospital. Česká reprezentantka Anna Kellnerová startovala tentokrát jen v rámcových soutěžích.
 
Na prahu druhé třetiny seriálu, který vyvrcholí listopadovou galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs, musela Anna Kellnerová jako manažerka týmu Prague Lions řešit organizační záležitosti kolem startů při zbývajících čtyřech mítincích předcházejících velkému finále.
 
Oba členové Prague Lions po páteční části Global Champions League, v níž skončili desátí, vystřídali své koně a předvedli v sobotu bezchybné jízdy. Pieter Devos tentokrát startoval s patnáctiletou klisnou Mom´s Toupie de la Roque a Niels Bruynseels se představil v sedle třináctiletého valacha Delux van T & L. 
 
Z průběžného desátého místa si nakonec polepšili na sedmé a v tabulce ligy družstev jsou po jedenácti kolech se 180 body na čtvrté příčce, která by po skončení základní části stále znamenala přímý postup do semifinále Super Cupu GCL. Ten se odehraje od 17. do 20. listopadu v pražské O2 areně.
 
Pět celků mělo po první části londýnské Global Champions League nulu na bodovém kontě, ale udržet si jí dokázal jen jeden. Paris Panthers chybovali dokonce dvakrát a propadli se na šesté místo za Valkenswaard United. Tento tým měl na svém kontě jeden bod a přidal čtyři za jednu pobořenou překážku. 
 
Na dalších třech místech se seřadila družstva s celkovými čtyřmi body. Jen kvůli pomalejším časům zůstali čtvrtí Miami Celtics, bronz brali zástupci New York Empire a stříbro Shanghai Swans. Jediní, kdo ani jednou nezaváhali, byli Berlin Eagles zastoupení Christianem Kukukem s desetiletým hřebcem Mumbai a Philippem Weishauptem na dvanáctiletém valachovi Coby. 
 
I přes zisk 30 bodů zůstávají Berlin Eagles druzí, ale na Stockholm Hearts se výrazně dotahují. Mají nyní 207 bodů, tedy o sedm méně, než vedoucí tým. Před Pražské lvy se dostaly Šanghajské labutě, na jejichž kontě je 182 bodů. Pátí Valkenswaard United a šestí Madrid in Motion mají shodně 173 bodů. 
 
Hlavní soutěží byla tradičně Grand Prix zařazená do Longines Global Champions Tour jednotlivců. Z pětatřiceti účastníků soutěže s výškou překážek do 160 centimetrů se bezchybnou jízdou probojovalo do rozeskakování šest. 
 
Jako první na start zkráceného kurzu nastoupila Australanka Edwina Tops-Alexander v sedle dvanáctiletého valacha Fellow Castlefield, ale jednou chybovala. Druhou rozeskakující se ženou byla Ellen Whitaker z Velké Británie, kterou domácí fanoušci přivítali bouřlivým potleskem. Na desetileté klisně EQuine America Spacecake zopakovala i napodruhé čistou jízdu a ujala se vedení s časem 39,78 sekundy.
 
O pozici lídra jí hned záhy připravil Belgičan Pieter Devos, jenž v týmové Global Champions League startuje za Pražské lvy. Se zkušenou patnáctiletou klisnou Mom´s Toupie de la Roque projel cílem v čase 36,92 a dostal tak zbývající trojici jezdců pod tlak. Nizozemec Jur Vrieling, jehož si čeští fanoušci taktéž pamatují ještě jako loňského člena Prague Lions, na překážkách ani napodruhé nechyboval, ale jeho čas s valachem Comme-Laude W byl pomalejší téměř o dvě vteřiny. 
 
Svižnější tempo zvolil další belgický jezdec Olivier Philippaerts na desetiletém H&M Mirovi. I v jeho podání viděli diváci další precizní výkon, ale od nejlepšího času jej dělilo 28 setin. Poslední na startovní listině byl domácí favorit Scott Brash. Již v základní části soutěže ukázal s třináctiletým valachem Hello Mr President, že umí být hodně rychlý a v podobném duchu se odvíjela i jeho druhá jízda. Jenže pak přišla chyba, a to byl konec nadějí na zlatou vstupenku do listopadové Super Grand Prix v Praze. Získal ji tak Pieter Devos a zařadil se po boku Ludgera Beerbauma, Katrin Eckermann, Denise Lynche, Sanne Thijssen, Malin Baryard-Johnsson, Chistiana Ahlmanna, Daniela Deussera, Henrika von Eckermana, Marlona Módola Zanotelliho a Maxe Kühnera.
 
Žebříček Longines Global Champions Tour 2022 po jedenácti kolech vede s 216 body Christian Ahlmann, ale výrazně se mu přiblížil druhý Pieter Devos se 198 body. Třetí příčka patří Benovi Maherovi, jemuž se tentokrát na domácí půdě nepodařilo do Grand Prix kvalifikovat, a tak nebodoval. 
 
Seriál pokračuje již v následujícím týdnu dvanáctým mítinkem v nizozemském Valkenswaardu. Následovat bude na začátku září Řím, dále pak New York a poslední body se budou rozdělovat v druhé půlce října v Rijádu.
 

Devil In Pink ohromil při debutu. Cenu Masise vyhrál o 9 délek

Svůj předposlední letošní mítink hostilo v neděli 21. srpna závodiště v Karlových Varech – Dvorech. Dva týdny po Oaks byla hlavní pozornost zaměřena na dvouleté koně. Prvním větším dostihem pro nejmladší ročník je tradičně Cena Masise Charvát Group.
 
Letos se na startu sešlo sedm koní a horkou favoritkou byla ve dvou startech neporažená klisna Niamhtree ze stáje 3 hearts. Trenérka Helena Vocásková měla v dostihu i další letošní vítězku Arrynu, a tak se šance šampionské centrály Němčice zdály být téměř neprůstřelné. Po startu se však dostal dopředu debutující hřebec Devil In Pink v sedle s Davidem Liškou a udal svižné tempo. Dobře odskočili i Delice Reglisse a Niamhtree, kterou se Vendula Korečková snažila udržet na třetí pozici.
 
V cílové rovině se očekával útok favoritů, ale poprvé v životě běžící tmavý hnědák stáje Lokotrans měl stále dost sil, a naopak se začal soupeřům vzdalovat. 400 metrů před cílem bylo už rozhodnuto a v závěrečné dvoustovce Liška kontroloval situaci. Devil In Pink zvítězil zadrženě o 9 délek, poprvé poražená Niamhtree se musela spokojit s druhým místem. Třetí doběhl vraník Black Dark pře Delice Reglisse. Vítězný Devil In Pink byl koupen jako roček na dražbě v Baden Badenu za 68 000 eur.
 
Suverénního vítěze měl také druhý vrchol dne, Cena Lázně Poděbrady a.s. na 2400 metrů. V kvalitním startovním poli se dlouho pohybovali na špici tempaři Grigri de Lancray a Mike Majk, ve finiši však přišel nápor favorita Vert Liberte s žokejem Petrem Foretem. Vítěz letošní Velké dubnové ceny opět potvrdil své kvality, když razantně akceleroval ve vnější stopě a triumfoval lehce o 4 1/4 délky. Na druhé místo se v závěru posunul Wilantos a třetí peníze uhájil někdejší vítěz slovenské trojkoruny Arcturus. Jediný tříletek v poli Ashat doběhl čtvrtý.
 
Zajímavou podívanou nabídla Cena společnosti Tipsport, handicap III. kategorie na 1600 metrů. Po celou dobu cválaly na špici nízko zatížené klisny Hofergirl a Bettsut a v cílové rovině svedly souboj o vítězství. Více sil měla domácí odchovankyně Bettsut v sedle s Martinou Havelkovou, která zdolala Hofergirl o tři délky. Třetí finišoval letošní dvojnásobný karlovarský vítěz Silver Trigger, nesoucí o 9,5 kilogramu více než dvojice klisen před ním.
 
Dobrý dojem ze svého červencového debutu potvrdila tříletá klisna Cat’s Agility ze stáje Pegas. Podruhé v životě startující svěřenkyně trenéra Dalibora Töröka si v závěru Ceny Holoubek Koncern na 2000 metrů jistě poradila se sériovou vítězkou Dylankou a účastníkem dvou derby American Charliem. V sedle Cat’s Agility se radoval žokej Michal Hrouda.
 
Foto: Josef Malinovský


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE