Tento týden živě na EquiTV: CSI3*-W Olomouc a České derby v Chuchli
Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Martinice - skoky MJP 23. - 26. 6.|Olomouc - mezinárodní skoky CSI3* 22. - 26. 6.|Hradištko - skoky 24. - 26. 6.|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11D

reklama

Zimní jezdecký pohár bude i v roce 2021. Festivalem však nevyvrcholí

 13.10.2020 14:48 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Ačkoliv se zdá, že jezdecká sezona 2020 předčasně skončila, fanoušci jezdeckých závodů se již mohou těšit na začátek sezony 2021. Tu by měl opět otevřít Zimní jezdecký pohár. Seriál parkurových a vozatajských závodů však nezakončí Jezdecký festival.

reklama 12B
 
Zimní jezdecký pohár se v roce 2021 uskuteční již poosmé. Sedmý ročník předčasně ukončila první vlna pandemie koronaviru Covid-19, ale organizátoři doufají, že podruhé se již tak nestane a celý seriál proběhne bez větších omezení.
 
Zmíněná pandemie však přece jenom budoucnost celé túry poznamenala i do budoucna. Nebude totiž zakončena tradičním Jezdeckým festivalem, který se pětkrát konal na výstavišti v Lysé nad Labem a pošesté jej hostil Královických dvůr nedaleko Slaného. „Sedmý Jezdecký festival v roce 2020 musel být zrušen jen několik málo dní před termínem konání kvůli zákazu akcí nad sto lidí, který byl o pár dní později ještě zpřísněn na zákaz shromažďování. Pro Jezdecký klub Jezdci.cz to byla obrovská rána a již tenkrát jsme se rozhodli, že festival dále pořádat nebudeme. Zároveň však jsme byli rozhodnuti udržet při životě Zimní jezdecký pohár jako celek, neboť se stal velkým oživením začátku sezony. Ostatně, v době, kdy seriál vznikal, tak u nás téměř žádná halová sezona ani nebyla,“ říká Josef Malinovský z Jezdeckého klubu Jezdci.cz.
 
Zimní jezdecký pohár by měl začít jako obvykle na přelomu ledna a února. Termín prvního kola vychází na sobotu 30. ledna a vyhrazený je opět pro vozatajství. Parkurové závody budou následovat o týden později a dále se budou střídat až do půlky března.
 
„Pokud vše vyjde podle plánů, většina parkurových kol proběhne v Královicích u Slaného. Nejméně jedno by však mělo být na Moravě, kam jistě zavítají i vozatajové. Mezi dalšími destinacemi seriálu by nemělo chybět Hradištko, dále pak Slatiňany a Tlumačov. Velkým překvapením bude finále. O jeho místě se zatím stále jedná, ale každopádně by mělo být v termínu 13. a 14. března,“ dodal Josef Malinovský.
 
JK Jezdci.cz na realizaci seriálu úzce spolupracuje s SK Artego zastoupeném Alešem Suchánkem, dále pak se Zemským hřebčincem Tlumačov a Národním hřebčínem Kladruby. Tradičním organizátorem prvního kola v Hradištku je JK Semice. 
 
„Aktuálně je velmi složité cokoliv plánovat. Nic méně v tuto chvíli již jsou pravidla Zimního jezdeckého poháru zaslána ke schválení členům Výkonného výboru České jezdecké federace. Očekáváme, že do konce října by měla být jasná termínová listina. Jednou z důležitých otázek, kterou řešíme, jsou živé přenosy ze všech kol prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz. Pevně doufáme, že se nám podaří získat pro seriál dostatek partnerů, aby se vše podařilo zrealizovat,“ dodal Josef Malinovský.
 
Žhavou novinkou jsou nově upravené internetové stránky. Vizuál, na který byli zvyklí návštěvníci webu www.jezdeckyfestival.cz, mají nyní stránky www.jezdeckypohar.cz, kam budou směřovat veškeré informace týkající se seriálu – od termínové listiny, přes pravidla, žebříčky, fotografie, videa, mapy areálů až po kontaktní údaje. Samozřejmě tam zájemci najdou i články s nejnovějšími aktualitami. 
 

Zimní jezdecký pohár 2021 – termínová listina

31. 01. 2021 spřežení – Čechy
06. 02. 2021 skoky – Čechy
13. 02. 2021 spřežení – Čechy
20. 02. 2021 skoky – Čechy
27. 02. 2021 skoky – Morava
28. 02. 2021 spřežení – Morava 
06. 03. 2021 skoky – Čechy
13. 03. 2021 spřežení – FINÁLE
14. 03. 2021 skoky – FINÁLE


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D

Související informace

Equinews: Dva vozatajské triumfy Domese. Mücková úspěšná ve skocích
Zimní pohár ČJF uzavřen po třech kolech. Ceny půjdou na účet a kurýrem
Zákaz akcí v Česku: Ruší se Jezdecký festival i kvalifikace ZJP ČJF
Již přes 60 skokových jezdců může startovat ve finále Zimního poháru
Equinews: Global Champions zahájena. Zimní pohár se blíží ke konci
Vítek a Vegrichtová lídry Zimního poháru. V Královicích vyhrál Pospěch
Královické S* při Zimním jezdeckém poháru ČJF vyhrál Daniel Pospěch
ŽIVĚ: Zimní pohár 2020 pokračuje v Královicích třetím skokovým kolem
Vegrichtová: S Bernsteinem pojedeme do Královic na pohár i na festival
Do finále Zimního poháru už může 42 spřežení. Domes jako jistý lídr
Equinews: Konec snu o Tokiu i velká radost. Vozatajové nadchli Brno
Vlašic a Domes zářili při Zimním poháru v Brně. Hrouda byl těsně druhý
Zimní pohár spřežení 2020 pokračuje v Brně. Sledujte ho ŽIVĚ na EquiTV
Milan Domes: V Brně chci vyhrál i se čtyřspřežím. Nebude to jednoduché
Dění v týdnu: Pohár národů v Abu Dhabi, Zimní pohár a Češi v zahraničí
Equinews: Královický double Miloslava Vítka. Výběr plemeníků v Písku
Miloslav Vítek kraloval v Královicích. Zimní pohár vede Tereza Mücková
ŽIVĚ: Zimní pohár ČJF 2020 ve skocích pokračuje. Královická hala ožívá
Miloslav Příhoda: Do Královic se těším. V plánu je i festival za měsíc
Zimní jezdecký pohár spřežení má již 36 finalistů. Z toho je 11 nových
Equinews: Hřebec z Písku pro Tokio. Souboj otce a syna Nesvačilových
Souboj otce a syna Nesvačilových. Tlumačov zažil TOP výkony vozatajů
ŽIVĚ na EquiTV: Druhý Zimní jezdecký pohár spřežení 2020 v TlumačověDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace