reklama 11D

reklama

Do finále Zimního poháru už může 42 spřežení. Domes jako jistý lídr

 02.03.2020 13:22 | AUTOR: Pavlína Záhorová

ikonka

V žebříčcích vozatajského Zimního poháru ČJF je po třetím kole 18 jednospřeží, 16 dvojspřeží a 8 čtyřspřeží, jež postupují do finále v Královicích. Poprvé se škrtaly nejhorší výsledky u vozatajů, kteří v rámci kvalifikačních kol bodovali již třikrát.

reklama 12B
 
Zimní jezdecký pohár České jezdecké federace 2020 má za sebou v disciplíně spřežení již tři ze čtyř kvalifikačních závodů. Třetí kolo proběhlo 29. února v areálu Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně a celkem je nyní do finále kvalifikováno dvaačtyřicet spřežení.
 
Mezi jednospřežími jsou novými bodujícími v žebříčku Markéta Sedlinská, Emil Moudrý a Michal Žák, poprvé se také škrtaly nejhorší výsledky u těch vozatajů, kteří se účastnili dosud všech tří kol. Týká se to vedoucího Milana Domese, průběžně druhého Dominika Brumovského a pátého Jakuba Andrse. Aktuálně je do finále kvalifikováno osmnáct jednospřeží. 
 
Milanovi Domesovi již nikdo nemůže v singlech vzít pozici lídra, s níž bude vstupovat do finálového klání během Jezdeckého festivalu v Královicích u Slaného. Má totiž deset bodů z Hradištka a deset z Brna. Jediným, kdo by jeho skóre mohl vyrovnat, je David Haitl. Ten vyhrál v Tlumačově a pokud by právě v této hale dominoval i v neděli 15. března, kdy se tam uskuteční poslední vozatajská kvalifikace, tak by maximálně srovnal počet bodů s Domesem. S více jak dvaceti body totiž do finále nikdo vstoupit nemůže, neboť se započítávají pouze dva nejlépe bodované výkony.
 
Markéta Sedlinská je novou bodující rovněž v žebříčku dvojspřeží společně s Lubomírem Hlavenkou. Do vedení se i v této kategorii probojoval po třetím kole Milan Domes, kterému se škrtá výsledek z úvodního kola v Hradištku. Aktuálně má devatenáct bodů a v případě výhry v Tlumačově by si mohl polepšit maximálně o bod. Naopak ztrátu jednoho bodu na první příčku má Zdeněk Jirásek, jenž v Brně nestartoval. První body škrtal už i Petr Vlašic, má jich v součtu šestnáct a je třetí. Třikrát v Zimním jezdeckém poháru bodoval také Pavel Groul, ale ten je s deseti body až pátý společně s Josefem Hroudou. Čtvrtý Alexandr Soukup má patnáct bodů. Před posledním kvalifikačním kolem je v žebříčku zapsáno celkem šestnáct dvojspřeží.
 
Mezi čtyřspřežími kvalifikovanými do finále je nově Josef Hrouda. Za druhé místo v Brně bral sice devět bodů, ale to mu stačí zatím až na šestý řádek tabulky. V moravské metropoli naopak chyběl vedoucí Jiří Nesvačil senior. Toho využil Petr Vlašič, jenž s ním díky výhře srovnal skóre a s devatenácti body pojedou do Tlumačova oba bojovat o nejlepší výchozí pozici pro finále. Třetí je v tuto chvíli Milan Domes, tomu se započítávají výsledky z Tlumačova a Brna. Celkem je do finále nyní kvalifikováno osm čtyřspřeží. Pokud by dorazily do Královic v sobotu 21. března všechny kvalifikované „týmy“, bude se jednat opravdu o skvělou sportovní podívanou.
 
Do Zimního jezdeckého poháru ČJF bodují vždy jezdci a vozatajové na prvním až desátém místě. Každý, kdo si připíše alespoň jeden bod, automaticky postupuje do finále seriálu. Zimní jezdecký pohár České jezdecké federace pokračuje v neděli 8. března skokovými soutěžemi v Královicích. Spřežení se utkají o další bodový příděl o týden později v neděli 15. března v Tlumačově, kde o den dříve proběhne i poslední parkurová kvalifikace. 
 
Po čtyřech kvalifikacích v každé z disciplín seriál vyvrcholí od 20. do 22. března Jezdeckým festivalem v Královicích u Slaného. Podrobnosti najdete na adresách www.jezdeckypohar.cz, kde jsou i kompletní tabulky bodujících účastníků, příp. na www.jezdeckyfestival.cz.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz


reklama 13D

Související informace

Equinews: Konec snu o Tokiu i velká radost. Vozatajové nadchli Brno
Vlašic a Domes zářili při Zimním poháru v Brně. Hrouda byl těsně druhý
Zimní pohár spřežení 2020 pokračuje v Brně. Sledujte ho ŽIVĚ na EquiTV
Milan Domes: V Brně chci vyhrál i se čtyřspřežím. Nebude to jednoduché
Dění v týdnu: Pohár národů v Abu Dhabi, Zimní pohár a Češi v zahraničí
Equinews: Královický double Miloslava Vítka. Výběr plemeníků v Písku
Miloslav Vítek kraloval v Královicích. Zimní pohár vede Tereza Mücková
ŽIVĚ: Zimní pohár ČJF 2020 ve skocích pokračuje. Královická hala ožívá
Miloslav Příhoda: Do Královic se těším. V plánu je i festival za měsíc
Zimní jezdecký pohár spřežení má již 36 finalistů. Z toho je 11 nových
Equinews: Hřebec z Písku pro Tokio. Souboj otce a syna Nesvačilových
Souboj otce a syna Nesvačilových. Tlumačov zažil TOP výkony vozatajů
ŽIVĚ na EquiTV: Druhý Zimní jezdecký pohár spřežení 2020 v Tlumačově
Jiří Nesvačil: Pro Zimní pohár v Tlumačově zapřáhnu jinou sestavu koní
Partie Zimního poháru 2020 ve skocích rozehrána. Známe první finalisty
Fotogalerie: Parkurová zima začala ve Zduchovicích více jak 220 starty
Zimní pohár 2020 zahájen. Ve Zduchovicích zářily Vegrichtová a Mücková
Zduchovické S při seriálu Zimní jezdecký pohár ČJF patřilo Vegrichtové
Živě: První parkury sezony 2020. Zimní jezdecký pohár ve Zduchovicích
Domácí parkurová sezona začíná. Zduchovice hostí Zimní jezdecký pohár
Fotogalerie: Zimní jezdecký pohár 2020 zahájila téměř šedesátka kočárůDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace