reklama 11C

reklama

Světový pohár CSI v Olomouci už za měsíc: pět dní, přes dvacet soutěží

 27.07.2020 20:54 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Přesně měsíc schází do startu Světového poháru v parkurovém skákání CSI-W2* v Olomouci. Equine Sport Centrum jej bude hostit 26. až 30. srpna. „Připravili jsme dvacet čtyři soutěží různých úrovní, vč. olympijské kvalifikace,“ říká Michaela Smrčková.

reklama 12B
 
Parkurový Světový pohár nabídne stejně jako v předešlých letech velmi atraktivní podívanou. Diváci budou moci od středy 26. do neděle 30. srpna sledovat dvacet čtyři soutěží v několika túrách. Vstupné bude jako každý rok zdarma, pouze bude omezen počet osob v areálu dle aktuálních vládních nařízení. Bude samozřejmě důsledně dbáno na dodržování veškerých platných hygienických předpisů. 
 
„Na své si přijdou jak méně zkušení jezdci a koně, tak parkurová špička. Nejnižší soutěže začínají již na 110 centimetrů v rámci tzv. Elite tour. O pět až dvacet centimetrů budou mít vyšší překážky mladí koně, pro něž jsou vypsány dvě úrovně – jedna pro pětileté, druhá pro šesti a sedmileté. Small tour začíná na výšce 120 centimetrů a vrcholí o 10 centimetrů výše. To je pro změnu zahajovací výška pro Middle tour. Nejnáročnější kategorií je Big tour, která je od 140 centimetrů. Grand Prix Olomouce bude mít překážky od 140 do 160 centimetrů a bude se jednat o kvalifikační soutěž pro olympijské hry v Tokiu,“ říká ředitelka Equine Sport Centra Michaela Smrčková.
 
V programu soutěží počítají organizátoři také se soutěžemi pro juniory a mladé jezdce. „Junioři budou skákat na výškách od 135 centimetrů. Ve čtvrtek, v pátek a v neděli se pojedou soutěže započítávané do European Youngster Cupu, přičemž nedělní Grand Prix pro jezdce do 25 let bude kvalifikací pro účast ve finále této prestižní série, které by se mělo konat tradičně na konci sezony v Salzburgu. Junioři si ve zmíněné Grand Prix s překážkami do 145 centimetrů budou moci pro změnu splnit kvalifikační limity pro účast na mistrovství Evropy v roce 2021. Sobotní Cena města Olomouce a nedělní Velká cena je bodovaná do žebříčku Mezinárodní jezdecké federace – FEI Longines ranking skupiny D,“ doplňuje ředitelka závodů Klára Damborská. 
 
Každý den se uskuteční pět soutěží, resp. v neděli to bude o jednu méně. V Grand Prix se bude soutěžit o rovných třicet tisíc eur, v sobotní hlavní soutěži to bude jen o něco málo méně. Celková dotace mítinku je devadesát tisíc eur. Pořadatelé očekávají tradičně velký zájem o účast z celé Evropy. Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím svých národních federací až do 12. srpna. Další podrobnosti najdete na internetových stránkách akce s adresou www.csiolomouc.cz.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace