reklama 11C

První dojmy z Tokia. Čeští jezdci se s koňmi potkají až ve čtvrtek

 21.07.2021 18:30 | AUTOR: Josef Malinovský |
PODCAST

ikonka

Čeští koně, kteří budou na olympiádě v Tokiu startovat ve všestrannosti, dorazili do dějiště her v pořádku, stejně jako jezdci. Nejaktuálnější informace přímo z centra dění prozradili v telefonickém rozhovoru Karolína Žižková a Miloslav Příhoda.

reklama 12B

 
Jako první dorazila z české jezdecké ekipy všestrannosti do Tokia její šéfka Karolína Žižková, která převzala od přepravní společnosti oba dva koně – Ferreoluse a Shutterflyke.
 
„Podařilo se mi dostat do hotelu tři hodiny před přistáním našich koní, tak jsem se dvě hodiny vyspala a pak jsem jela dalším shuttlebusem do Equestrian parku a tady jsem oba naše koně všestrannosti přebrala. Byly v naprostém pořádku a vše proběhlo tak, jak má,“ říká Karolína Žižková v telefonickém rozhovoru pro EquiTV.cz.
 
„Všichni jsou tady hodní, pozorní a milí a neustále se nám snaží pomoci. Akorát někdy narazíme na japonské občany, kteří nehovoří anglicky, což je docela zábava,“ podotýká. První dojmy šéfky ekipy jezdecké všestarnnosti jsou však veskrze pozitivní. „Jsem překvapená, je to překrásný moderní stadion, moderní klimatizované stáje, zázemí pro podkoní je padesát metrů od stájí,“ popisuje. 
 

Nepřehlédněte: Krpelová: Catch Me je spíše dominantní. Sily má zase rád svůj klid

 
První den však pro ni byl dost náročný. „Bylo to poněkud humorné, teď je devět večer a jsem tu od půl páté od rána a v podstatě mám funkce: vedoucí ekipy, ošetřovatele, pomáhat vykládat, zjišťovat různé věci, zapisovat nás na ubytování, no bylo to zábavné. Ale zase musím říct, že mi to pomohlo překonat jet lag, protože na to vůbec člověk nemá čas,“ říká s úsměvem.
 
Miloslava Příhody jsme se při téměř čtvrthodinovém rozhovoru ptali na podrobnosti k pondělní cestě koní z Cách do Lutychu, což bylo zpočátku velmi napínavé, neboť se krátce před odjezdem vyskytla závada na kamionu. Nakonec vše dobře dopadlo. 
 
„Dojeli jsme kolem půl desáté na letiště do Lutychu, kde bylo vše perfektně zorganizované, hodně lidí chtělo být u nakládání koní samo, takže jsme jeli všichni pospolu. Tam to šlo jak na drátkách, byl přesný plán, který kůň se nakládá do konkrétního kontejneru. Kontejnery se nakládaly tři současně a pak hned přijela další řada. To už byl jen rutinovaný postup, kdy se to jen točilo. Až jsem tomu nechtěl věřit, jak ty koně jsou hodní a jak bez problémů vlezli do toho kontejneru. Naši koně se nakládali jako sedmí v pořadí a do té doby jediný kůň nezaváhal, jako by tam chodili každý den. I zaměstnanci Pedenu z toho byli trochu překvapení,“ vypráví Miloslav Příhoda.
 

Čtěte také: Zvára: Klukům ze všestrannosti jsme šli zamávat. Emoce jsou tu velké

 
Podrobně také vylíčil průběh cesty do Tokia, včetně složitého, ale perfektně fungujícího procesu na letišti. A jelikož se vše podařilo vyřídit až v pozdních večerních hodinách, nakonec se jezdci usnesli, že již nebudou své koně rušit a zajedou za nimi až ve čtvrtek ráno. „Jelikož tu Karolína Žižková byla od včerejška, koně převzala, povodila je, nakrmila a postarala se o ně, tak jsme se domluvili, že teď ke koním dojede pouze veterinář s ošetřovatelkou a my se tam dostavíme zítra ráno,“ konstatuje Příhoda.
 
Foto: se souhlasem Karolíny Žižkové
Zdroj: EquiTV.cz


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE