reklama 11A

Janne Meyer-Zimmermann vyhrála LGCT v Cannes. Díky týmu se cítila jako doma

ikonka

Čtyřiatřicetiletá německá jezdkyně Janne Friederike Meyer-Zimmermann se stala ve francouzském Cannes sedmou vítězkou Logines Global Champions Tour 2024. Členka čistě dámského týmu Cannes Stars si nemohla vynachválit podporu fanoušků.
09.06.2024 05:41  |  Autor: Josef Malinovský, tisková informace Czech Equestrian Teamu  |  Foto: poskytlo tiskové středisko Global Champions  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12C

 
Sedmé kolo parkurové série Longines Global Champions Tour vyvrcholilo v sobotu pozdě večer napínavou Grand Prix s výškou překážek 160 centimetrů. S náročným kurzem si bravurně poradilo hned třináct dvojic, které postoupily do rozeskakování. Bylo tak jasné, že o vítězi a dalších umístěných budou rozhodovat desetiny a někdy i setiny sekundy.
 
Jako první nastupoval do kolbiště Belgičan Thibeau Spits s hřebcem Impress-K van 't Kattenheye Z, kterého čeští příznivci jezdectví znají především jako člena družstva Prague Lions. Čistou jízdu se mu podařilo zopakovat, a to v čase 43,23. Jen o pár desetin pomalejší byla Australanka Edwina Tops-Alexander na valachovi Fellow Castlefield, ale navíc měla čtyři trestné body za jednu chybu. Sophie Hinners z Německa ve dvojici s valachem Iron Dames Singlair inkasovala dvakrát.
 
Výkon Thibeau Spitse překonal až jeho krajan Thomas Gilles, jemuž se letos velmi daří. V Šanghaji vyhrál, v Madridu byl třetí a na pódiové umístění měl s klisnou Luna van het Dennehof zaděláno i tentokrát. Časomíra mu ukázala hodnotu 40,21, což bylo o více jak tři sekundy méně než v případě Spitse. 
 
Následovala série jezdců, jimž se nepodařilo udržet nulu na bodovém kontě – Gragory Cottard, Maikel van der Vleuten a Duarte Seabra. Dokázala to až Němka Janne Friederike Meyer-Zimmermann na valachovi Messi van 't Ruytershof, a navíc v nejlepším čase 39,55. Zbývající pětici jezdců tak dostala pod tlak. 
 
Německý reprezentant Christian Kukuk byl sice hodně rychlý, ale měl jednu chybu. Mark McAuley z Irska a Švédka Malin Baryard-Johnsson dvě a dokonce tři shození zaznamenal Brit Ben Maher. Na startu už zůstal jen domácí Matheu Billot na valachovi Lord de Muze. Chvíli to vypadalo, že by mohl atakovat příčku nejvyšší, ale čas 40,25 jej nakonec zařadil na třetí pozici za druhého Gillese Thomase a vítězku Janne Friederike Meyer-Zimmermann.
 
„V jednu chvíli jsem si řekla: ‚Teď prostě pusť otěž a jdi!‘ Jsem vděčná za mého skvělého koně, ale také za podporu celého týmu. Byl to pro Cannes Stars úžasný víkend. Podpora publika byla neuvěřitelná a doufám, že dav fanoušků to dnešní vítězství bude moci později oslavit se mnou,“ řekla s lehkým dojetím Janne Friederike Meyer-Zimmermann.
 
Spokojený byl i Gilles Thomas, který se letos dostal již potřetí na stupně vítězů LGCT Grand Prix. „Na začátku roku jsem opravdu nemyslel na celkové mistrovství, ale teď musím,“ konstatoval šestadvacetiletý Belgičan, jenž je aktuálně se 132 body na páté příčce. O osm bodů více má Maikel van der Vleuten, se 144 body je třetí Max Kühner a na druhou příčku se posunul Christian Kukuk. Ten v Cannes nepřítomného Rakušana přeskočil o čtyři body. Na sedmé kolo nezavítal ani Španěl Eduardo Alvarez Aznar. Jeho náskok na ostatní je však stále poměrně velký, jelikož na jeho kontě je od předešlého kola v Saint Tropez celkem 162 bodů. 
 
Seriál Global Champons čeká nyní krátká pauza, ale již ve dnech 21. až 23. června bude pokračovat třetí francouzskou zastávku v Paříži. Dalšími destinacemi budou Stockholm, Monaco, Riesenbeck, Londýn, Valkenswaard, Řím, Abu Dhabi a Rijád. Ačkoliv mezi šestnácti etapami letošního ročníku chybí Praha, čeští fanoušci se mohou těšit na sezonu 2025, kdy se GC Playoffs uskuteční opět v libeňské O2 areně. Vstupenky jsou v prodeji od konce března a podrobnosti o přípravách pravidelně publikuje pořádající Czech Equestrian Team na stránkách www.pragueplayoffs.com.
 
Zdroj: tisková zpráva Czech Equestrian Teamu
Foto: poskytlo tiskové středisko Global ChampionsFANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE