reklama 11A

Prague Lions byli v Madridu devátí, ale v týmové lize si o příčku polepšili

ikonka

Páté kolo parkurové série Global Champions League proběhlo v pátek odpoledne a v podvečer na kolbišti Club de Campo Villa v Madridu. Vítězství tam vybojovali členové týmu Valkenswaard United, kteří se tak dostali před Pražské lvy. Ti skončili devátí.
17.05.2024 21:45  |  Autor: Josef Malinovský, tisková informace Czech Equestrian Teamu  |  Foto: poskytlo tiskové středisko Global Champions  |  Rubrika: Sport  | 
FOTOGALERIE
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

 
Za tým Prague Lions nastoupili postupně při pátém kole Global Champions League v Madridu všichni tři přítomní členové celku – Fernando Martines Sommer, Niels Bruynseels a Pieter Devos. Ani jednomu se však nepodařilo náročný kurz s výškou překážek 155 centimetrů překonat bez penalizace. 
 
V prvním kole jednou chyboval jak Fernando Martinez Sommer v sedle sedmnáctiletého valacha Cor Bakker, tak Niels Bruynseels na patnáctiletém valachovi Delux van T&L. Čtyři body za jedno shození připsal i Pieter Devos na jedenáctiletém Nascar Van't Siamshof a na dvacet bodů zaokrouhlil skóre Pražských lvů při druhém startu Niels Bruynseels ve dvojici s desetiletým valachem Origi VD Vosberg. Celkově nakonec tento tým skončil devátý.
 
Dvě družstva neměla po první části dvoukolové soutěže žádnou penalizaci. Riesenbeck International reprezentovaní Christianem Kukukem a Philippem Weishauptem však nedokázali stejný výkon zopakovat a napodruhé inkasovali osm bodů. Součet časů 157,66 navíc znamenal propad za domácí tým Madrid in Motion se stejným skóre. Jeho časy ovšem byly o 43 setin lepší. 
 

Psali jsme: Belgičanům se v Global Champions Tour daří. V Šanghaji vyhrál Gilles Thomas

 
Vše měli ve svých rukou reprezentanti Valkenswaard United, za něž v obou kolech startovali Gilles Thomas na desetiletém hřebci Ermitage Kalone a John Whitaker v sedle šestnáctiletého valacha Equine America Unick du Francport. Thomas sice ani tentokrát nechyboval, ale obdržel jeden bod za lehké překročení stanoveného časového limitu. Volnější tempo zvolil i Whitaker a navíc se nevyhnul jedné chybě. Jeho čas v cíli byl 85,96, což znamenalo v konečném zúčtování sedm trestných bodů. Kdyby byl pomalejší o pouhé čtyři setiny, inkasoval by o bod navíc a vítězství by bylo zástupců Madridu.
 
Takto si Valkenswaard přičetli do tabulky týmové ligy maximální třicítku a s 84 body se dostali těsně před Prague Lions a Doha Falcons. Rozdíly jsou však stále velmi těsné. Druzí Stockholm Hearts mají 86 bodů a s 87 body vedou Cannes Stars. Desátý celek dělí od lídrů pouhých deset bodů, a je tudíž jasné, že již při příštím kole na konci května se v Saint Tropez bude opět nejednou pořadí míchat. 
 
Global Champions v Madridu vyvrcholí v neděli od 16:45 soutěží jednotlivců Grand Prix Longines Global Champions Tour. 
 
Zdroj: tisková zpráva Czech Equestrian Teamu
Foto: poskytlo tiskové středisko Global Champions FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE