reklama 11C

Christian Kukuk vyhrál Grand Prix v Madridu. Žebříček LGCT dál vede Aznar

ikonka

Ve španělském Madridu se uskutečnilo páté kolo parkurové série Global Champions. V nedělní Grand Prix předvedl nejlepší výkon Němec Christian Kukuk na valachovi Checker 47 a kvalifikoval se tak do listopadové Super Grand Prix v Rijádu.
19.05.2024 20:17  |  Autor: Josef Malinovský, tisková informace Czech Equestrian Teamu  |  Foto: poskytlo tiskové středisko Global Champions  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12C

 
Do Grand Prix Longines Global Champions Tour v Madridu nastoupilo v neděli 19. května celkem 39 dvojic. Osm z nich dokázalo základní parkur s výškou překážek 160 centimetrů překonat bez penalizace a postoupilo do rozeskakování. 
 
Německý jezdec Marco Kutscher na hřebci Karajan zopakoval čistou jízdu a svým soupeřům vyslal jasný signál, že pokud chtějí vyhrát, musí být opět bezchybní, a navíc projet cílem za méně než 53,99 sekund. Ani jednu z podmínek nesplnil chilský reprezentant Rodrigo Carrasco na valachovi Crescendo MB Z. Zapisoval v součtu 16 trestných bodů, osm za chyby na překážkách a stejné množství za překročení stanoveného limitu. 
 
Američanka Laura Kraut vsadila na rychlost, ale riskantní jízda s valachem Baloutinue se jí nevyplatila, jelikož jednou chybovala. Ačkoliv Kraut byla o více jak pět vteřin rychlejší než Kutscher, další z Němců Christian Kukuk ukázal, že jde ještě několik sekund ušetřit. Ve dvojici s valachem Checker 47 předvedl naprosto precizní výkon v čase 45,85 a zaslouženě se ujal vedení. O to jej nepřipravil ani Maikel van der Vleuten z Nizozemska. Ačkoliv na valachovi Beauville Z N.O.P. nezaznamenal žádnou penalizaci, čas 46,78 mu nestačil na lepší než druhé místo. 
 
Třetím z německých zástupců v rozeskakování byl Philipp Weishautp na valachovi Zineday. Zkráceným kurzem projel o 28 setin rychleji než Vleuten, ale po smolné chybě inkasoval čtyři trestné body, čímž se zařadil za Kutschera. 
 
Skvělou formu si do Madridu přivezl ze Šanghaje vítěz předešlé Velké ceny Gilles Thomas. Na hřebci Ermitage Kalone opět udržel nulu na bodovém kontě a čas 47,89 jej zařadil na průběžné třetí místo. O přítomnost na pódiu pro elitní trojici jej už mohl připravit jen Španěl Eduardo Alvarez Aznar. Ačkoliv jezdce poháněly tisíce domácích fanoušků, tak s valachem Rokfeller de Pleville Bois Margot dokončil s pěti trestnými body a umístil se až sedmý. 
 

Psali jsme: Prague Lions byli v Madridu devátí, ale v týmové lize si o příčku polepšili

 
Vítězem se tak stal Christian Kukuk, který je tak pátým jezdcem kvalifikovaným do podzimní Super Grand Prix v saudskoarabském Rijádu. Před ním se do této prestižní soutěže kvalifikovali Belgičan Abdel Saïd, Ir Michael Duffy a další dva Belgičané – Nicola Philippaerts a Gilles Thomas. 
 
Španěl Eduardo Alvarez Aznar i nadále vede po pěti kolech žebříček Longines Global Champions Tour. Aktuálně má 127 bodů, tedy o třiadvacet víc než druhý Max Kühner z Rakouska. Christian Kukuk je nově s 96 body třetí a bod na něj ztrácí Gilles Thomas. 
 
Seriál Global Champions pokračuje na přelomu května a června ve francouzském Ramatuelle nedaleko Saint Tropez. Také následující dvě červnové zastávky budou ve Francii, a to konkrétně v Cannes a v Paříži.  Dalšími destinacemi jsou Stockholm, Monaco, Riesenbeck, Londýn, Valkenswaard, Řím, Abu Dhabi a Rijád. Ačkoliv mezi šestnácti etapami letošního ročníku chybí Praha, čeští fanoušci se již nyní mohou těšit na sezonu 2025, kdy se GC Playoffs uskuteční opět v libeňské O2 areně. Vstupenky jsou v prodeji od konce března a podrobnosti o přípravách pravidelně publikuje pořádající Czech Equestrian Team na stránkách www.pragueplayoffs.com.
 
Zdroj: tisková zpráva Czech Equestrian Teamu
Foto: poskytlo tiskové středisko Global ChampionsFANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE