reklama 11C

Parkurová Global Champions League má nové lídry. Jsou jimi Stockholm Hearts

ikonka

Sedmé kolo parkurové série Global Champions League přineslo změnu na pozici vedoucího týmu. Členové Stockholm Hearts o jeden bod předstihli doposud vedoucí čistě ženské družstvo Cannes Stars. Prague Lions jsou na osmé příčce.
08.06.2024 05:10  |  Autor: Josef Malinovský, tisková informace Czech Equestrian Teamu  |  Foto: poskytlo tiskové středisko Global Champions  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12C

 
V pátek 7. června pokračovala parkurová série Global Champions League sedmým závodem ve francouzském Cannes. V první části soutěže startovali za tým Prague Lions Thibeau Spits na hřebci Impress-K van´t Kattenheye Z, s nímž dvakrát chyboval, a Pietere Devos na klisně Jarina J, který po jedné chybě dovezl do cíle čtyři trestné body. Do druhého kola soutěže nastoupil místo Thibeau Spitse Jur Vrieling na valachovi Jourdain VDL. Ten inkasoval v součtu jedenáct trestných bodů, k nimž Pieter Devos na klisně Toupie de la Roque již žádnou penalizaci navíc nepřidal. Konečných 23 trestných bodů tak stačilo na dvanáctou pozici. 
 
O nejvyšší příčky bojovalo pět celků. Čtyři body si přenášeli do večerní části soutěže Madrid in Motion, Cannes Stars, Stockholm Herts a New York Empire. Čisté bodové konto pak měli jako jediní Riesenbeck International. Také napodruhé zaznamenali po jedné chybě Madrid in Motion, Cannes Stars a New York Empire, zatímco Stockholm Hearts reprezentovaní Malin Baryard-Johnsson na klisně H&M Indiana a Nicolou Philippaertsem v sedle klisny Katanga v/h Dingeshof předvedli dvě precizní jízdy. 
 

Psali jsme: Cannes Stars podruhé vyhrály GCL. Prague Lions byli v Saint Tropez devátí

Členové Riesenbeck International tak věděli, že smějí chybovat maximálně jednou, a navíc musí být rychlí. Jenže hned Philipp Schulze Topphoff s klisnou Carla NRW dokončil s osmi body. Christina Kukuk se tak dostal pod velký tlak. Pokud totiž chtěl pomýšlet alespoň na pomyslné stříbro, nesměl s hřebcem Mumbai ani jednou zaváhat, a ještě dojet tak, aby součet časů byl nižší než 152,18. To se mu nakonec podařilo, byť s odchylkou pouhých 98 setin. Vyhráli tak Stockholm Hearts, druzí byli Riesenbeck International a za ně se jen s časovými rozdíly seřadili Madrid in Motion, Cannes Stars a New York Empire. Šestí se umístili reprezentanti Shanghai Swans, sedmí Mexico Amigos, osmí Valkenswaard United, devátí Monaco Aces, desátí Istanbul Warriors, jedenáctí Doha Falcons a dvanáctí Prague Lions, za nimiž zůstali již jen Scandinavian Vikings a Rome Gladiators. 
 
Po sedmi kolech jsou Pražští lvi osmí se 106 body. Do vedení se dostali nově jezdci Stockholm Hearts, kteří nasbírali v součtu 137 bodů. To je o jeden více, než mají Cannes Stars. Následují Madrid in Motion (123 b.), Riesenbeck International (122 b.), Valkensward United společně s Mexico Amigos (112 b.) a Doha Falcons (110 b.). 
 
Vrcholem mítinku v Cannes bude sobotní Longines Global Champions Tour Grand Prix, která začne ve 20:45 hodin.
 
Zdroj: tisková zpráva Czech Equestrian TeamuFANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE