reklama 11B

Grand Prix v Saint Tropez vyhrál Max Kühner. Aznar byl opět mezi nejlepšími

ikonka

Šesté kolo Longines Global Champions Tour ve francouzském Saint Tropez vyhrál Rakušan Max Kühner, který se tak po dvou letech opět podívá do Super Grand Prix. Na vrcholu žebříčku dál zůstává španělský jezdec Eduardo Alvarez Aznar.
01.06.2024 22:45  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: poskytlo tiskové středisko Global Champions  |  Rubrika: Sport  | 
FOTOGALERIE
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

 
Sobotní Grand Prix Longines Global Champions Tour v Saint Tropez byla pro české fanoušky okořeněná účastní Anny Kellnerové a Sáry Vingrálkové. Ani jedné se však nepodařilo probojovat mezi nejlepší dvojice. 
 
Sára Vingrálková zaznamenala s valachem Kas-Sini DC na parkuru s překážkami vysokými 160 centimetrů tři chyby a ke dvanácti bodům přidala ještě jeden za překročení stanoveného času. Podobně na tom byla i Anna Kellnerová na valachovi Hurricane D.D. Ta ovšem měla za čas hned šest bodů a umístila se dvaatřicátá, zatímco Vingrálková skončila o tři příčky výše. 
 
Pomalejší čas zabránil v postupu do rozeskakování Němce Katrin Eckermann na klisně Cala Mandia NRW a Kim Emmen z Nizozemska v sedle valacha Imagine. Na zkráceném kurzu se tak utkaly jen čtyři dvojice. Hned ta první postavila laťku pro ostatní soupeře hodně vysoko, neboť Rakušan Max Kühner s valachem Eic Up Too Jacco Blue zopakoval čistou jízdu ve skvělém čase 36,39. Podobně rychlý byl i loňský vítěz této soutěže Julien Epaillard na valachovi Donatello d´Auge, jenže dvakrát chyboval a domácímu jezdci tak bylo jasné, že účast na stupních vítězů je pro něj tentokrát ohrožena. 
 
Lídr žebříčku LGCT Eduardo Alvarez Aznar jel v sedle devatenáctiletého Rokfeller de Pleville Bois Margot více na jistotu a zajistil si díky času 38,20 průběžné druhé místo. Z toho jej nakonec odsunulo další z francouzských želízek v ohni – Simon Delestre tvořící dvojici s valachem Caymann Jolly Jumper. „Byl jsem třikrát druhý, jednou třetí, tak snad bych už mohl jednou vyhrát tuto Velkou cenu LGCT,“ posteskl si Delestre. V samých superlativech poté hovořil o svém koni Eduardo Alverez Aznar: „Je neuvěřitelné, co dělá Rokfeller ve svých devatenácti letech. Je to pravděpodobně jeho poslední sezona na vrcholné úrovni, ale je pořád plný sil.“
 

Psali jsme: Dva plné úvazky Maxe Kühnera. Vstávám tak, abych v pět seděl na koni, říká

 

Pro Maxe Kühnera prý bylo motivující vědět, že jej sleduje jeho slavný jmenovec. „Je skvělé stát znovu na nejvyšším stupínku pódia Longines Global Champions Tour Grand Prix, zvláště zde v Saint Tropez, kde nás sledoval šampion Formule 1 Max Verstappen. – Moji koně podávají v letošní sezoně velmi konzistentní výkony, takže je pro mě vzrušující být součástí všech kol šampionátu,“ spokojeně konstatoval. 
 
I když si Kühner připsal dalších čtyřicet bodů, o mnoho se španělskému lídrovi tabulky nepřiblížil, neboť Aznar bral za třetí příčku pětatřicet bodů a se 162 body má stále solidní náskok na rakouského pronásledovatele. Také na třetím řádku žebříčku nedošlo ke změně – figuruje na něm Němec Christian Kukuk. Následují Maikel van der Vleuten, Andreas Schou a Simon Delestre. 
 
Hned příští týden pokračuje seriál Global Champions v nedalekém Cannes a třetí francouzskou zastávku bude v druhé polovině června Paříž. Dalšími destinacemi jsou Stockholm, Monaco, Riesenbeck, Londýn, Valkenswaard, Řím, Abu Dhabi a Rijád. Ačkoliv mezi šestnácti etapami letošního ročníku chybí Praha, čeští fanoušci se již nyní mohou těšit na sezonu 2025, kdy se GC Playoffs uskuteční opět v libeňské O2 areně. Vstupenky jsou v prodeji od konce března a podrobnosti o přípravách pravidelně publikuje pořádající Czech Equestrian Team na stránkách www.pragueplayoffs.com.
 
Zdroj: tisková zpráva Czech Equestrian Teamu
Foto: poskytlo tiskové středisko Global ChampionsFANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE