reklama 11C

Grand Prix v Madridu měla málem dva vítěze. Thijssen byla nejlepší

 14.05.2022 23:15 | AUTOR |
DOPORUČUJEME

ikonka

Série Longines Global Champions Tour zná již čtvrtého držitele zlaté vstupenky do listopadové Super Grand Prix, která se uskuteční v libeňské O2 areně při tradiční galashow světového parkuru. Stala se jím nečekaně Sanne Thijssen z Nizozemska.

reklama 12C

 
Čtvrté kolo Longines Global Champions Tour se uskutečnilo v Madridu a nabídlo v sobotu 14. května další strhující podívanou. Do rozeskakování Grand Prix s výškou překážek 160 centimetrů postoupilo deset dvojic, z nichž první tvořil domácí Eduardo Alvarez Aznar v sedle jedenáctiletého valacha Bentley de Sury. Bohužel chyboval hned na prvních dvou překážkách a do cíle tak dovezl osm trestných bodů. Ty jej nakonec zařadily až na desátou příčku.
 
Jednadvacetiletý Američan Brian Moggre, který je od letoška novým členem týmu Prague Lions v rámci Global Champions League, se s valachem MTM Vivre le Reve probojoval nejen do vrcholné soutěže túry jednotlivců, ale i do její závěrečné fáze. Na zkráceném parkuru se mu dařilo velmi dobře, jenže pak přišla chyba na úplně posledním skoku, a ta pro něj znamenala osmý řádek ve výsledkové listině. Devátý byl Fernando Martinez Sommer z Mexika, jenž na valachovi Cor Bakkerovi taktéž jednou chyboval. Čtyři body měl i Brazilec Yuri Mansur s koněm QB Alfons Santo Antonio. Čas lepší o čtrnáct setin, než měl Moggre, mu přinesl sedmé místo. 
 
Dalších šest rozeskakujících se dvojic už žádnou penalizaci nezaznamenalo a o jejich pořadí tak rozhodoval čas. Velmi netradiční situace přitom nastala v případě Darragha Kennyho z Irska v sedle hřebce VDL Cartello a Brazilce Marlona Módolo Zanotelliho na valachovi VDL Edgar M. Tyto dvě dvojice totiž absolvovaly rozhodující část závodu ve zcela totožném čase 39,91.  
 
Poté, co Ioli Mytilineou z Řecka na koni L'artiste de Toxandra, stejně jako Britka Jodie Hall McAteer s valachem Salt'n Peppa i vítězka z Miami Beach Katrin Eckermann reprezentující Německo na klisně Cala Mandia dokončily v horším čase, to vypadalo, že Velká cena Madridu bude mít dva vítěze. Jenže na startu zbývala ještě jedna účastnice z Nizozemska – Sanne Thijssen a její holštýnský hřebec Con Quidam RB. 
 
Hned od začátku bylo zřetelné, že tato dvojice nasadila velmi ostré tempo. Když se blížila k poslední překážce, tak se dalo předvídat, že pokud neudělá chybu, vyhraje. Nakonec se jí to povedlo, byť časový rozdíl nebyl až tak velký – jen zhruba tři čtvrtě sekundy. I tak to je pro tuto teprve čtyřiadvacetiletou jezdkyni obrovský úspěch. 
 
„Tento pocit se ani nedá vyjádřit slovy, opravdu jsem chtěla vyhrát Grand Prix při Longines Global Champions Tour. Teď jsem měla příležitost, chtěla jsem tuto šanci využít a využila jsem ji. Je to tady neuvěřitelná show, je tu tolik lidí, což je úžasné. Atmosféra je prostě špičková,“ uvedla těsně po soutěži.
 
Sanne taktéž prozradila, že na šestnáctiletém Con Quidamovi častěji jezdí do lesa než na jízdárnu. „Doma s ním opravdu neskáču, jen kvůli tréninku a kondici. Většinou chodíme do lesa.“ V lese je totiž prý nejšťastnější. 
 

Psali jsme: Prague Lions v Madridu bronz neudrželi. Berlin Eagles jsou ve formě

 
Mladičká vítězka jakoby ani nemohla uvěřit tomu, čeho právě dosáhla. Bude totiž jedním z šestnácti jezdců, kteří se v sobotu 19. listopadu utkají mezi sebou v LGCT Super Grand Prix při galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs. „Je to neuvěřitelné, být s těmito špičkovými jezdci v jedné soutěži je prostě neuvěřitelné.“ Ze šestnácti jmen kvalifikovaných jezdců jsou známá aktuálně čtyři. Kromě zmíněné nizozemské jezdkyně jsou jimi Ir Denis Lynch a dva Němci – Katrin Eckermann a Ludger Beerbaum. Ten dokonce letos vyhrál už dvakrát, což v Mexiku zajistilo postup druhému umístěnému jezdci.
 
V průběžném pořadí seriálu Longines Global Champons Tour vede Ludger Beerbaum s 99 body, o bod méně má Katrin Eckermann, třetí je s 92 body Michael Duffy a dva body na něj ztrácí Belgičan Gilles Thomas. V top 10 jsou ještě Denis Lynch, Bart Bles, Pieter Devos, Christian Kukuk, Eduardo Alvarez Aznar a Darragh Kenny. 
 
Další kola světové parkurové série budou následovat v rychlém sledu. Už od 19. do 21. května se bude soutěžit o další body do žebříčků v Saint Tropez, na konci května se dění přesune do Hamburku, aby se první červnový týden vše opět vrátilo na Francouzskou riviéru, tentokrát do Cannes. 
 
Foto: poskytlo tiskové středisko LGCT
Zdroj: tisková informace LGCT


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE