Živě na EquiTV: 18. 5. skoky KMK Písek, od 20. 5. Working Equitation
Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Olomouc - mezinárodní drezurní závody CDI 19. - 22. 5.|Martinice - skokové závody 19. - 22. 5.|Písečné nad Dyjí - mezinárodní závody spřežení CAI 26. - 29. 5.|Olomouc - skokové závody 27. - 29. 5.|Královice - drezurní závody 28. 5.|Královice - drezurní závody 29. 5.|Zduchovice - mezinárodní skoky CSI 1. - 5. 6. |Přeštěnice - všestrannost Zlatá podkova 3. - 5. 6.|Královice - drezura 4. - 5. 6.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11C

reklama

Global Champions v Mexiku. Dorazí tam osm jezdců z TOP10 i Kellnerová

 27.04.2022 12:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Osm z deseti nejlepších jezdců v žebříčku Longines Global Champions Tour je připraveno bojovat o další body v této prestižní parkurové sérii při třetím kole v Mexico City. V rámci GCL tam bude startovat i členka týmu Prague Lions Anna Kellnerová.

reklama 12D


Do Mexico City se již postupně sjíždění nejlepší parkuroví jezdci světa, kteří se tam budou účastnit třetí etapy Longines Global Champions Tour a Global Champions League 2022. Závodit se bude v nadmořské výšce 2250 metrů, na níž si koně zvykají již několik dnů. Na rozdíl od mnoha jezdců do Mexika totiž přiletěli rovnou z Miami, kde se před necelými dvěma týdny uskutečnil druhý mítink letošní sezony.

Pořadatelé se mohou pochlubit tím, že třetí díl seriálu proběhne za účasti osmi z deseti nejvíce bodujících jezdců do žebříčku LGCT. Aktuálním lídrem je s 59 body vítěz prvního kola v Dauhá – Němec Ludger Beerbaum, jemuž doslova šlape na paty s dvoubodovou ztrátou Ir Michael Duffy. Tomu se na rozsáhlém travnatém kolbišti v Mexico City pravidelně daří. Na třetí příčce je aktuálně další z německých jezdců – Christian Ahlmann, jenž dosud nasbíral 53 bodů. Dalšími na seznamu účastníků jsou čtvrtý v pořadí Bart Bles, vítězka nedávné LGCT Grand Prix v Miami Beach Katrin Eckermann zaujímající pátý řádek tabulky, dále pak šestý Maikel van der Vleuten, sedmý Michael Pender a v neposlední řadě Jur Vrieling a Gilles Thomas. Tito dva jezdci jsou s 35 body shodně na desátém místě.

Psali jsme: GCL na Miami Beach byla opravdu těžká. Prague Lions byli jedenáctí

Za zmínku stojí také celá řada dalších světových jmen, jako například Shane Breen, Christian Kukuk, Darragh Kenny, Edwina Tops-Alexander, Ben Maher anebo třeba členové Prague Lions Pieter Devos a Niels Bruynseels. Oba jsou aktuálně v druhé desítce pořadí LGCT. Společně s nimi bude v Mexiku i Češka Anna Kellnerová, jenž je současně manažerkou týmu Pražských lvů. Ten se dělí s Paris Panthers o průběžné deváté místo v Global Champions League 2022 po dvou kolech. Vedou Berlin Eagles před Madrid in Motion, Hamburg Giants, Stockholm Hearts, Rome Gladiators, Shanghai Swans, London Knights a St Tropez Pirates. Celkem figuruje v sérii šestnáct celků. V základní části bojují především o umístění mezi elitní čtveřicí. To jim totiž zajistí přímý postup do semifinále GC Super Cupu při galashow světového parkuru Prague Playoffs v libeňské O2 areně. 

Stejný počet, jako je družstev GCL, je i množství zlatých vstupenek do Super Grand Prix Longines Global Champions Tour. Ta proběhne v Praze v sobotu 19. listopadu a postoupí do ní všichni vítězové předešlých Velkých cen, případně další umístění, pokud by některý z jezdců vyhrál vícekrát během jedné sezony. Zatím mají jistou účast v O2 areně dva zmínění Němci – Ludger Beerbaum a Katrin Eckermann. Kdo bude třetí, to se dozvíme již v noci ze soboty na neděli, kdy se jede v Mexiku další Grand Prix LGCT. Soutěž začíná ve 23:15 středoevropského letního času a předcházet jí bude vrchol třetí části GCL. Její začátek je naplánován na 19:45 hodin našeho času a vysílat ji bude živě stanice Nova Sport 1 a Voyo.cz. 

Čtěte také: Prague Lions v Miami začali 13. místem. Byl to oříšek, říká Kellnerová

Úvod tohoto dvoukolového klání proběhne nezvykle jen o den dříve – tedy v pátek, a to od 16:00 hodin místního času, pro české fanoušky tedy od 23:00. Všechny soutěže, včetně těch rámcových, je možné sledovat živě na internetu prostřednictvím GCTV. Pořadatelé Global Champions pro letošek streamovací služby opět inovovali, a tak diváci mají k dispozici kromě jiného i odborné analýzy a mnoho dalšího. 

Veškeré podrobnosti jsou na webu www.gcglobalchampions.com, informace o přípravách GC Prague Playoffs zájemci najdou na adrese www.pragueplayoffs.com.

Ilustrační foto: David Horváth / CET
Zdroj: tisková informace Global ChampionsSledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace