reklama 11D

Prague Lions v Madridu bronz neudrželi. Berlin Eagles jsou ve formě

 14.05.2022 18:15 | AUTOR |
FOTOGALERIE

ikonka

V sobotu odpoledne vyvrcholilo v Madridu čtvrté kolo týmové Global Champions League. Prague Lions po skvělých pátečních výkonech nastupovali do druhé části soutěže ze třetí pozice, tu však neudrželi. Vyhráli Berlin Eagles a stali se lídry série.

reklama 12C

 
Tým Prague Lions v sobotu odstartoval při Global Champions League v Madridu v obměněné sestavě. Dle očekávání Španěla Sergia Alvereze Moyu s Alamem nahradil Belgičan Pieter Devos na klisně Claire Z. Tato dvojice totiž v pátek vyhrála individuální hodnocení soutěže, zatímco Moya jednou chyboval. 
 
Paradoxem je, že druhý den se situace zcela obrátila. Segio Alvarez Moya před domácím publikem předvedl na valachovi Alamovi nejlepší jízdu ze všech, ale na parkuru vysokém 155 centimetrů startoval jen mezi jednotlivci v rámci kvalifikace do Grand Prix. 
 
Jednadvacetiletý Američan Brian Moggre s valachem MTM Vivre le Reve první den dokončil s nulou na bodovém kontě, ale na úspěšný start se mu nepodařilo navázat a napodruhé dovezl do cíle osm trestných bodů poté, co chyboval hned na jedničce a poté ještě jednou na kolmém skoku s číslem pět. Čistě nejel ani Pieter Devos s Claire Z. Čtyřmi body byl penalizován po chybě na devítce. Šestnáct trestných bodů v součtu za oba dny v kombinaci s časem 148,90 sekundy zařadil Pražské lvy na průběžné šesté místo, ale na startovní listině v té chvíli byly ještě dva celky.
 

Psali jsme: Vydařený start Prague Lions v Madridu. Jsou třetí, Devos byl nejlepší

 
Také Rome Gladiators zaznamenali v sobotu dvanáct trestných bodů, ale na rozdíl od reprezentantů Prahy si nenesli žádnou bodovou zátěž z pátečního prvního kola soutěže. Stejně jako dvanáct trestných bodů je muselo mrzet, že kurzem neprojeli alespoň o pár sekund rychleji. Čas 152,76 je totiž zařadil až na páté místo za čtvrté Cannes Stars, třetí London Knights a druhé Stockholm Hearts. Všechny tři týmy přitom měly stejné bodové skóre, ale byly rychlejší. 
 
Z triumfu se radovali Berlínští orli, za které startovali v pátek i v sobotu Christian Kukuk na dvanáctiletém valachovi Checkerovi a Philipp Weishaupt se stejně starým valachem Cobym. Kukuk se sice neubránil jednomu poboření překážky, ale to bylo jediné zaváhání a Berlin Eagles tak s přehledem celou soutěž vyhráli. Před mítinkem v Madridu se dělili o vedoucí pozici s Hamburg Giants, ti ale tentokrát obsadili šestou příčku a jsou aktuálně v žebříčku družstev druzí s 84 body. To je o čtrnáct méně, než nyní mají lídři tabulky. Na třetí řádek se posunuli zástupci Stockholm Hearts, když o jeden bod předstihli Madrid in Motion. 
 
Prague Lions v Madridu brali čtrnáct bodů za osmé místo a v součtu jich mají čtyřiapadesát. V průběžném pořadí klesli na desáté místo. Série Global Champions League je však teprve ve své čtvrtině a do šestnáctého kola v Rijádu se toho může ještě mnoho změnit. Všem týmům jde tradičně nejen o celkové prvenství, ale o umístění v nejlepší čtveřici. Ta totiž bude mít zajištěn přímý postup do semifinále GCL Super Cupu, jenž se pojede při listopadové galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně.
 
Foto: poskytlo tiskové středisko GCL
Zdroj: tisková informace GCL


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE