Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Zduchovice - skoky ČSP 13. - 17. 7.|Pardubice - všestrannost Zlatá podkova 15. - 17. 7.|Olomouc - skoky 15. - 17. 7.|Písek - skoky 16. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11A

reklama

Equinews: Vášáryová obhájila titul s Filipou. Nesvačil je mistr opratí

 17.09.2020 09:00 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Hana Vášáryová obhájila s klisnou Filipou mistrovský titul v drezuře. – Národní hřebčín Kladruby nad Labem hostil republikový šampionát vozatajů. – V Borové u Českého Krumlova proběhly mezinárodní závody ve všestrannosti. Podrobnosti nabízí Equinews.

reklama 12A

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Dojemná obhajoba titulu Hany Vášáryové a klisny Filipy z MČR v drezuře

Mistrovství České republiky v drezuře hostilo druhý zářijový týden olomoucké Equine Sport Centrum. Hvězdný návrat při něm zažila loňská vítězka seniorské kategorie Hana Vášáryová, která startovala opět s klisnou Filipou.
 
V nejmladších kategoriích drezurního mistrovství se rozdávaly medaile již v sobotu, závěrečný den proběhla poslední kola jezdců do 25 let, seniorů a handicapovaných jezdců. Mezi nimi vybojoval nejvyšší příčku Vladimír Votřel s Lilií. Ten poměrně těsně předstihl loňskou vítězku a doposud jedinou paralympioničku v drezuře Anastasju Vištalovou na klisně Dominique. Třetí skončila Kateřina Lesová na Salvatorovi. V soutěži jezdců nezařazených do žádného z gradů nenašla přemožitele Tereza Dubcová s Mon Aer.
 
Mezi jezdci do 25 let skončila na třetím místě Laura Lišková s Wormanem. Její skóre bylo 67,251 %. Druhé místo brala Aneta Havlíčková s Fieneke, která získala celkem 69,553 %. Jasnou favoritkou se od samého začátku stala Eva Vavříková s klisnou Belle Ennie. Vedení se ujala hned v prvním kole a ani v těch následujících nenašla přemožitele. Vyhrála s výsledkem 71,983 %. 
 
V malé rundě seniorů patřilo třetí místo Evě Jančaříkové s valachem Kandro, která byla ohodnocena 68,780 %. Po prvním kole vedl Fabrizio Sigismondi, který sedlal klisnu Go for it, v druhé a třetí části závodu však skončil na druhém místě a stejné pořadí zaujal se ziskem 69,168 % i v celkových výsledcích. Zvítězila Kamila Kotyzová s klisnou Linet, které pro získání mistrovského titulu stačilo 69,386 %. Úvod jí sice nevyšel podle představ a skončila až čtvrtá, ale další dva dny předváděla nejlepší výkony s hodnocením kolem 70 %.
 
Ve velké rudně seniorů předvedla třetí nejlepší výkon Tereza Hábová s Jamesem Bondem. Průměrné hodnocení této dvojice bylo 67,276 %. Místo druhé vybojoval Michal Košťál s valachem Little Jack. Výsledek této dvojice byl 68,679 %. Jasnou převahu nad ostatními však měla Hana Vášáryová s klisnou Filipou. Po třech kolech obdržela nejlepší procentuální hodnocení, čímž po roce opět vybojovala titul mistryně České republiky. Její vítězné hodnocení bylo 70,918 %. Úspěch to byl pro ni velmi emotivní, neboť se Filipa teprve nedávno vrátila do sportu po vážném zranění spojeném s dlouhodobou rekonvalescencí.
 
Na závěr dodejme, že v rodině Vášáryových se slavila ještě jedna mistrovská obhajoba. Vítězkou v dětské kategorii se totiž stala Johana Vášáryová s hřebcem Firestonem. Mezi mladšími juniory nenašla přemožitele Tereza Matoušková s Paolo Il Bello, ze starších juniorů odjížděla se zlatem z Olomouce Eliška Skřivanová v sedle Farewell.
 
Foto Jenda Andrash / ESC Olomouc
 

Jiří Nesvačil junior zářil při mistrovství ČR spřežení v Kladrubech

Mistrovství České republiky spřežení hostil Národní hřebčín v Kladrubech. O medaile se bojovalo ve čtyřech kategoriích od dvojspřeží pony, přes jednospřeží, dvojspřeží až po čtyřspřeží. V této soutěži byl velkým favoritem domácí Jiří Nesvačil junior.
 
Vozatajským mistrem republiky pro rok 2020 v kategorii dvojspřeží pony se stal Erik Zuvač, přestože v nedělním parkuru mezi kužely jej předstihla Monika Pospíšilová, jež si z Kladrub nad Labem odvedla stříbrnou medaili. Bronz nakonec získal Aleš Fiala, byť na něj útočil ze čtvrté pozice, na níž odsunul Milana Kořínka.
 
Daniel Bejr byl v soutěži jednospřeží třetí jak v drezuře, tak v maratonu. Možná tak ani nedoufal, že by ještě mohl zvítězit, ale povedlo se mu to. Zajel skvělý parkur, což se nedá zcela říct o Markétě Sedlinské. Ta předvedla dravou a divácky pohlednou jízdu, jenže se neubránila chybám, a to ji těsně o prvenství připravilo o necelý jeden bod. Stačilo by tak shodit o jediný míček méně. Třetí místo obsadil Libor Kurka.
 
V soutěži dvojspřeží se velká překvapení nekonala. Josef Drábek po nejlepším maratonu přidal i nejlepší parkur a o mistrovi tak bylo jasno. Pořadí se po druhém dni nezměnilo ani na druhém a třetím místě – druhý zůstal Václav Coufalík, třetí pak Tomáš Jelínek.
 
Mistrovství České republiky v kategorii čtyřspřeží ovládl Jiří Nesvačil junior. V domácím prostředí Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem se ujal vedení již po úvodní drezurní zkoušce a nejlépe se mu dařilo i v sobotním maratonu. Při závěrečném parkuru všem zatrnulo po neposlušnosti jeho koní před dřevěným můstkem, ale jednalo se o jedinou penalizaci, a tak si pro mistrovský titul dojel s výrazným sedmnáctibodovým náskokem.
 
Vicemistr Jaroslav Juráň byl v drezuře i v maratonu druhý, ale v parkuru se umístil až jako třetí v pořadí. Dařilo se mu však velmi podobně jako jeho hlavnímu soupeřovi. Inkasoval totiž pouze o bod více, a to za dva shozené míčky. 
 
Žádný míček neshodil Jiří Nesvačil senior, jen zapisoval 2,33 bodu za překročení času. Byl tak v této dílčí části vítězem, byť v celkovém pořadí bral bronz.
 

Při CCI v Borové se dařilo Němcům. Z Čechů byla nejlepší Kamírová

Na farmě Borová se uskutečnily v první polovině září jediné mezinárodní závody v jezdecké všestrannosti konané letos na našem území. Jely se na úrovni dvou a tří hvězd, přičemž v obou kategoriích brali nejvyšší příčku reprezentanti Německa.
 
V hlavní tříhvězdové kategorii skončil nejlépe z našich Miroslav Trunda s Trnkou-Ruf, když dojel čtvrtý s celkovým skóre 49,6 bodů. Vedle umístění těsně pod stupni vítězů se v soutěži CCI3* zařadil také na páté místo v sedle Starlingtona. S tímto koněm byl čtvrtý nejlepší v drezuře a závěrečný parkur dokončil bez chyb na překážkách, pouze s 4,8 body za čas. Největší ztrátu zaznamenal v sobotním krosu, kdy inkasoval 42 trestných bodů a celkově nasbíral bez jedné desetiny 80 bodů.
 
V nedělním parkuru chybovala Němka Rebeca-Juana Gerken se Sextou Z. A právě 4,8 bodů jí připravilo o vítězství, které nakonec získal Sven Lux s Donnabellou reprezentující taktéž Německo. Rozdíl mezi prvními dvěma byl 1,1 bodu. 
 
Rebeca-Juana Gerken ale z Borové odjížděla přesto s jedním triumfem. Ten vybojovala v soutěži CCI2* na Fame, a to s konečným výsledkem 26,3 bodů. Rovných 30 bodů měla po všech zkouškách domácí reprezentantka Barbora Kamírová s Contha Balou. Již v drezuře zaujala druhý řádek průběžné výsledkové listiny a ten si udržela i po sobotním krosu a nedělním parkuru. 
 
Se ztrátou 2,6 bodů získala bronz opět Rebeca-Juana Gerken, tentokrát se Solarou. Na dalších příčkách se umístili Pavel Březina a Turin, Michaela Balounová a Empatia a další plejáda domácích účastníků.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace