Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Zduchovice - skoky ČSP 13. - 17. 7.|Pardubice - všestrannost Zlatá podkova 15. - 17. 7.|Olomouc - skoky 15. - 17. 7.|Písek - skoky 16. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11C

reklama

Equinews: Mr Right kraloval v Mostě, Sottovento v Pardubicích

 01.09.2020 09:35 | AUTOR

ikonka

Šampion sprinterů Mr Right podruhé v kariéře opanoval Svatováclavskou cenu v Mostě. Osmiletý Sottovento s Janem Odložilem si doběhl pro vítězství ve čtvrté kvalifikaci na Velkou pardubickou. Podrobnosti nabízí další dostihový díl pořadu Equinews.

reklama 12C
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Mr Right deklasoval elitu sprinterů, Dusigrosz vyhrál Velkou mosteckou

Hned tři jedničkové dostihy nabídl v sobotu 30. srpna výborně obsazený mítink v Mostě. Vedle Svatováclavské ceny se na severočeském závodišti běžela i Velká letní cena a Velká mostecká steeplechase.
 
Největší tradiční sprint českého kalendáře, už 99. ročník Svatováclavské ceny, měl letos mezinárodní obsazení. S domácí špičkou změřil síly německý valach Power Jack. Čtyřletý valach z tréninku Bohumila Nedorostka se v červenci umístil na třetím místě v německém listed a do Mostu přijel v roli favorita.
 
O svižné tempo se postarala rychlá Benidiction pod Davidem Liškou, ale už v oblouku byli vidět blízko špice i Manoamano a zvenčí cválající Mr Right. Dvojnásobný šampion sprinterů se Janem Vernerem nenechal příliš dlouho držet, a jakmile dostal na začátku cílové roviny šanci, vystřelil na špici.
 
Osmiletý valach majitele Jiřího Charváta se hravě odpoutal od soupeřů a zvítězil jistě o 3 délky. O druhé a třetí místo se podělili stájoví kolegové v barvách MUDr. Evy Nieslanikové Manoamano a Lexceed. Na Power Jacka zbyla čtvrtá příčka a v Česku debutující tříletek Matello uzavřel doběh na jedenáctém místě.
 
Mr Right navázal na svůj úspěch z roku 2017 a vylepšil svou bilanci na 15 vítězství ze 40 startů. Pro trenéra Františka Holčáka to byl už jedenáctý triumf ve Svatováclavské ceně.
 
Žokej Jan Verner v neděli slavil jedničkové double, neboť ovládl i Velkou letní cenu Ústeckého kraje na 2000 metrů. V sedle tříleté Maverany po startu na nic nečekal a poslal svěřenkyni Miroslava Nieslanika na špici, kde vydržel až do cíle.
 
Klisna, která letos neuspěla v Oaks ani Jarní ceně klisen, v závěru s přehledem odrazila nápor starších hvězd. Druhý Portorikos na ni ztrácel délku a čtvrt, třetí finišoval Darkolva před Bob Heartem. Tříletý Kenshibu vybojoval pátou příčku a dostatečný handicap pro start v Českém derby.
 
Tříletého vítěze měla i dvojková Cena Hospodářské komory na 1400 metrů. Tříletý Spencer, kterého Ingrid Janáčková Koplíková nasedlala Jaroslavu Línkovi, prokázal při svém třetím letošním úspěchu opět rezervy. Tentokrát jistě o 2 délky zdolal Dark Absolu, třetí finišoval slovenský Wirrwarr.
 
Překážkovou část mosteckého programu zcela ovládli jezdec Jakub Kocman, trenér Josef Váňa a stáj Joly. V šestičlenném poli Velké mostecké steeplechase splnil roli favorita sedmiletý Dusigrosz. Vítěz Úvodní Cross Country Koroka se dlouho držel na pozici a přenechával iniciativu o rok staršímu Lad Inovi.
 
Za posledním skokem se však na vedoucího koně dotáhl a lehce od něj odešel. Dusigrosz zvítězil o 3 1/2 délky, Lad In stejně suverénně uhájil druhé místo. Daleko za ním si připsal třetí příčku Street Singer.
 
Jakub Kocman, který na Váňových koních v neděli zaskakoval za zraněné stájové žokeje Jana Kratochvíla a Josefa Bartoše, se radoval i v rámcové Ceně statutárního města Teplice. Tato steeplechase na 3400 metrů se změnila ve velké sólo ryzáka Angkor Wata.
 
Druhý z loňského Českého derby měl převahu od startu až do cíle a jeho první překážkové vítězství nebylo ani na okamžik v ohrožení. Angkor Wat dominoval zadrženě o 12 délek, na dalších místech doběhli Her Him a Antalgique.
 
Mezi dvouletými v Ceně EBF na 1400 metrů zaujala ryzka Kanada ze stáje Stanislava Chudáčka. Sestra výborných Krasavy a Kristiana při druhém startu své kariéry slavila pod Davidem Liškou premiérové vítězství, když po boji o krk zdolala Rabbit Coulsty. Třetí skončila Giannah.
 
V závěrečném nedělním dostihu, Severočeské ceně na 2000 metrů, se prosadila tříletá hnědka Marjaneh, připravovaná Vladislavem Fedorowiczem. Pro jezdce Michala Hroudu to znamenalo 50. vítězství a dlouho očekávaný titul žokeje.
Foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČR
 

Sottovento je stále lepší, lehce ovládl čtvrtou kvalifikaci

Jedenáct koní se v sobotu 29. srpna postavilo na start čtvrté a poslední kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Osmiletý Sottovento v sedle s Janem Odložilem v ní dokázal, že v něm roste zajímavý kůň pro říjnový vrchol sezony.
 
Velká cena města Pardubic měla hned několik nábojů – Ange Guardian usiloval o rekordní šesté vítězství v kvalifikaci a předloňský vítěz Velké Tzigane du Berlais vstupoval do sezony.
 
Už v úvodních metrech bylo jasné, že tempař Bridgeur s Jaroslavem Myškou tentokrát nebude vodit a půjde ze zadní pozice. Situace z velmi pomalé třetí kvalifikace se však neopakovala.
 
Na špici se střídali slovenský Vandual, Moula a Talent, zatímco favorit Ange Guardian pracoval jako obvykle na chvostu pole. Po Velkém anglickém skoku už spolu s tréninkovým kolegou Sottoventem cválali v kontaktu s čelní skupinou.
 
Havlův skok překonával Sottovento hlava – hlava s vedoucím Vandualem a schylovalo se k velkému souboji. Při vbíhání do posledního oblouku však Ange Guardian špatně šlápl a Jiří Kousek ho musel zadržet. Jak se později ukázalo, dvanáctiletý valach bohužel musel být utracen.
 
Osmiletý Sottovento v sedle s Janem Odložilem v závěru zrychlil na vnější straně dráhy a zvítězil jistě o 4 1/2 délky před výborně běžícím Vandualem. Třetí Talent už ztrácel šestnáct délek, na dalších místech skončili Catch Life, Ribelino a Tzigane du Berlais, který se s přehledem kvalifikoval.
 
Do Velké pardubické by měl zamířit i vítězný Sottovento, který běhá za stáj Statek Chyše – Váňa a už v červenci na sebe upozornil těsným druhým místem ve druhé kvalifikaci. 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou je naplánována na neděli 11. října.
 
Foto: Ivan Krejza


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace