Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11B

reklama

Equinews: Prague Lions byli v Římě čtvrtí. Zlatý pohár EŽ v Chuchli

 14.09.2021 13:30 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Parkurový tým Prague Lions již počtvrté v letošní sezoně Global Champions League obsadil čtvrté místo. Třikrát u toho byla i česká jezdkyně Anna Kellnerová. – Chuchle Arena Praha hostila Zlatý pohár Elektrizace železnic. Podrobnosti přináší Equinews.

reklama 12C

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Týmu Prague Lions se v GCL daří. Na medaile však ani v Římě nedosáhli

Aréna, která vyrostla přímo na antickém sportovišti Circus Maximus v Římě, zažila ve dnech 10. až 11. září další mítink parkurové série Global Champions. V týmové soutěži se opět dařilo Pražským lvům, na medailové pozice však ani tentokrát nedosáhli.
 
Nejvyšší bodový příděl do žebříčku týmů v rámci Global Champions League si v sezoně 2021 už potřetí vyjeli členové družstva Shanghai Swans. Čerstvá držitelka zlaté medaile z olympiády v Tokiu Malin Baryard Johnsson zapsala ve dvou jízdách celkem čtyři trestné body. Švédka sedlala v Římě svou olympijskou klisnu H&M Indianu. Stejný výsledek zaznamenal i její kolega Němec Christian Ahlmann. Ten chyboval v první kole v sedle valacha Mandata van de Neerheide. Po výměně za hnědáka jménem Solid Gold Z už v druhém kole nezaváhal.
 
Výborně si vedli i zástupci Prague Lions. Nizozemský jezdec Jur Vrieling absolvoval kompletní soutěž s desetiletým valachem Fiumicinem van de Kallevalei. V obou jízdách zapsal po jedné chybě. Osm trestných bodů celkem dovezla i Anna Kellnerová. Ta oba ligové parkury překonala s klisnou Catch Me If You Can. S šestnácti body skončili Prague Lions čtvrtí za třetími Madrid in Motion a druhými Paris Panthers. 
 
Global Champions League má za sebou dvanáct z patnácti letošních zastavení. V průběžném pořadí stále vedou Valkenswaard United s 247 body. Na druhý řádek tabulky GCL se posunuly Šanghajské labutě, které již od lídrů dělí jen pět bodů. S 240 body jsou nyní třetí Paris Panthers a přes 200 bodů mají ještě čtvrtí London Knights. Prague Lions mají 180,5 bodů, díky nimž jsou nyní sedmí za šestými Berlin Eagles a pátými Monaco Aces.
 
Sobotní Velkou cenu s překážkami do 160 centimetrů absolvovali jezdci kvalifikovaní z druhé části ligové soutěže. Mezi nimi také člen Pražský lvů, Nizozemec Jur Vrieling, který sedlal valacha jménem Long John Silver. S holštýnským běloušem nechyboval a probojoval se do rozeskakování, ve kterém předvedl opět čistý výkon. Ten stačil na sedmé místo.
 
Na bronzový stupínek se tentokrát postavil vítěz poslední Grand Prix z Hamburku Harrie Smolders. Někdejší světový jezdec číslo jedna zajel s Monacem bezchybné rozeskakování v čase 37,89 sekundy. Jen o sedm setin rychlejší byl Christian Ahlmann na belgickém ryzákovi Mandato van de Neerheide, a bral tak body za druhou příčku. Skvělá forma se v letošní sezoně drží švédské reprezentantky Malin Baryard Johnsson. Ve dvojici s hnědkou H&M Indianou nadělila soupeřům v rozeskakování více než sekundu a s čistým kontem si dojela pro vítězství. 
 
Italská metropole bude hostit Global Champions i v následujících dnech. Přesně po týdnu tam proběhne třináctý mítink, z něhož vzejde další kvalifikovaný do listopadové Super Grand Prix v Praze. V té mají zatím právo startovat Niels Brynseels, Olivier Robert, Ben Maher, Peder Fredricson, Darragh Kenny, Sameh El Dahan, Sergio Alvarez Moya, Scott Brash, John Whitaker, Daniel Deusser, Harrie Smolders a nově i Malin Baryard-Johnsson. Do tohoto seznamu přibydou už jen tři jména. Necelý měsíc po závodech v Římě zamíří tento prestižní seriál na dva týdny do slovenského Šamorína a pak už se všichni budou chystat pouze na galashow světového parkuru GC Prague Playoffs, kterou bude hostit libeňská O2 arena od 18. do 21. listopadu.
 

Zlatý pohár EŽ opět pro Váňu a Aichnera, Havelková slavila double

Nezvykle překážkový vrchol měl druhý podzimní mítink v Chuchle Areně Praha. Do Zlatého poháru Elektrizace železnic odskočilo v neděli 12. září jen pět aktérů, nejbohatšímu českému dostihu přes proutěné překážky však ani letos nescházela kvalita.
 
Velkou měrou se o ni postaral trenér Josef Váňa mladší, který čtyřikrát ovládl Zlatý pohár už v dobách jezdecké kariéry a nyní obhajoval loňské vítězství s Capivarim. Kromě třídového bělouše poslal na start i dalšího kvalitního skokana stáje Scuderia Aichner Sternkranze. Pro oba to měl být první test po čtyřměsíční dostihové pauze a jejich hlavním soupeřem byl druhý z loňského ročníku Dragon.
 
Malé pole nedělalo skokanské chyby a předvedlo poklidný dostih bez větších kolizí. V prvním okruhu se staral o solidní tempo Josef Bartoš na Capivarim, ve druhé části dostihu převzal iniciativu Lukáš Matuský v sedle Sternkranze. V cílové rovině se boj o vítězství záhy zúžil na dvojici stájových kolegů v barvách italského majitele Josefa Aichnera. Sternkranz udělal na předposledním skoku menší chybu, ale Matuský vše ustál a v posledních metrech se ubránil finiši Capivariho. V Česku poprvé běžící Sternkranz zvítězil jistě o 1 1/4 délky, o dalších deset délek zpět vybojoval třetí místo San Marino. Dragon doběhl čtvrtý.
 
Ani ve druhém nedělním dostihu přes proutěné překážky, čtyřkové Ceně společnosti Chládek a Tintěra Pardubice, se nesešla větší sestava. Třídou v poli byl někdejší jedničkový vítěz na rovině Portorikos a pod Danou Bořánkovou to také potvrdil na dráze. Svěřenec Grega Wroblewského triumfoval zadrženě o 11 délek před klisnou High Spec, vzdálené třetí místo získal Benjamin.
 
Rovinové části programu vévodily dva dostihy II. kategorie. V Ceně společnosti Českomoravská železniční opravna na 1200 metrů ukončil své dlouhé čekání na vítězství Mollys Best s Pavlínou Filipovou. Sedmiletý veterán rodinné stáje Filip ve finiši jistě odrazil útok Corstona, na dalších místech se v těsném doběhu seřadili Gilienne, Rabbit Coulsty a Captain Luka.
 
V Ceně společnosti Sudop Brno na 2400 metrů potvrdil svou výbornou formu účastník loňského derby Kenshibu. V sedle se svou trenérkou Martinou Havelkovou nenašel čtyřletý bělouš stáje Pure Nutrition vážného soupeře a zvítězil velmi lehce o 6 délek před Triplexem a Wanikoro. 
 
V Chuchle Areně Praha působící Havelková se v neděli radovala z double. V dostihu dvouletých na 1200 metrů dovedla k prvnímu vítězství kariéry bělku Lenu ze stáje Igora Endaltseva. Potřetí startující klisna zdolala lehce o 2 1/4 délky hnědáka Gold Shalaa a favoritku Pleione.
 
Foto: GCL
Zdroj foto: oficiální fotobanka GCL


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace