reklama 11B

Equinews: 120 kilometrů v sedle. MČR ve vytrvalosti vyhrála Terberová

 17.08.2021 15:15 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Chlumec nad Cidlinou hostil mistrovství České republiky a mezinárodní závody v jezdecké vytrvalosti. – Hned ve dvou kategoriích vybojovaly vítězství sestry Markéta a Táňa Terberovy. Mezi juniory kralovala Kristýna Sittová. Více se dozvíte v Equinews!

reklama 12D

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
V sobotu 7. srpna proběhlo mistrovství České republiky společně s mezinárodními závody ve vytrvalosti, a stejně jako v loňském roce se jeho účastnici vydali na trasy v okolí Chlumce nad Cidlinou.
 
V kategorii seniorů se konalo mistrovství republiky v rámci otevřené mezinárodní soutěže CEI2* na 120 kilometrů. Výhradně v národním šampionátu startovala Markéta Terberová s Willy Wonkou a nakonec se stala s průměrnou rychlostí vyšší než šestnáct kilometrů za hodinu vítězkou. Titul vicemistryně republiky vybojovala Petra Kokořová s koněm Safiyah a pro třetí místo a bronzovou medaili si dojela Denisa Kučerová s Wictorií Ellis. 
 
V mezinárodní soutěži CEI2* vyhrál rakouský jezdec se slovenskými kořeny Pavol Hanzen, jenž startoval na koni De Tarent. Na trase dlouhé 120 kilometrů byl nejrychlejší, jelikož všechny etapy zvládl projet rychlostí více než šestnáct a půl kilometrů v hodině. Druhá byla v této mezinárodní soutěži Němka Andrea Michaela Vogl s Narham Jednostkou. Její rychlost byla těsně pod hranicí šestnáct kilometrů za hodinu. Z třetího místa se radovala Lucie Sedláková s Latif Ghazalem. V mezinárodní soutěži CEI1* s délkou sto kilometrů uspěla sestra novopečené seniorské mistryně Táňa Terberová s Joy Ramonem. 
 
Trasa mistrovství České republiky juniorů a mladých jezdců měřila osmdesát kilometrů a s výrazným náskokem před ostatními účastníky jí zdolala Kristýna Sittová s Fiery Diamondem. Třemi etapami doslova prolétla rychlostí vyšší než osmnáct kilometrů v hodině. Bronzovou medaili získala Nikol Nováková na Shanti, která potřebovala ke zdolání všech etap o čtyři a půl minuty více, než druhá v cíli Barbora Kroupová s Madonnou 1. Otec této jezdkyně Janek Kroupa bude zanedlouho s koněm Hektorem jediným českým účastníkem evropského šampionátu seniorů v této disciplíně, které hostí v první půlce září nizozemské Ermelo.
 
Foto: Karel Rozboud


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE