ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11A

reklama

Equinews: Triumf matky a dcery při drezurním mistrovství republiky

 17.08.2021 16:45 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Ve Zduchovicích proběhlo mistrovství ČR v drezuře. Hana Vášáryová obhájila prvenství ve velké rundě seniorů, její třináctiletá dcera Johana pak vyhrála mezi mladšími juniory. – Velkou cenu Netolic ovládl Marcus Aurelius. Podrobnosti přináší Equinews.

reklama 12D

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Když se daří, tak se daří. Johana a Hana Vášáryovy byly při MČR zlaté

Středočeské Zduchovice se staly dějištěm mistrovství České republiky v drezuře a paradrezuře. Počasí tentokrát jezdcům příliš nepřálo, v celém Česku totiž stoupaly teploty nad tropickou hranici třiceti stupňů. Přesto však byly k vidění výborné výkony. 
 
Kategorii jezdců do 25 let si bronz ze Zduchovic odvezla Laura Lišková, která s Wormanem zajela tři úlohy s průměrnou známkou 68,150 procenta. Jen o 50 setin procenta lepší byla Tina Pospíšilová, která v sedle Fiorelly TC v prvních dvou jízdách dokonce nenašla přemožitele. Na stříbrnou příčku klesla až po volných jízdách, v nichž předvedla třetí nejlepší výkon. Šance se tak chopila do té doby druhá Aneta Havlíčková. Spolu s holandskou klisnou Fieneke zvítězila v závěrečném küru. V něm obdržela skoro 70,5 procenta a vyhoupla se na první místo.
 
V seniorské malé rundě podala vyrovnané výkony Eva Jančaříková na holandském valachovi Verdi 7 a dojela si pro bronz. Jejich průměrná známka měla hodnotu 69,326 procenta. Přes dvě a půl procenta víc zaznamenal Fabrizio Sigismondi, který s Elegantem dokonce vyhrál závěrečný Freestyle. Na vítězství to však nestačilo a zkušený český reprezentant se pro letošek bude pyšnit titulem vicemistra. Z vítězství se radoval Michal Knoflíček, který sedlal oldenburského valacha Dublina. Jejich průměrné skóre činilo více než 72,5 procenta.
 
Nejobtížnější úlohy byly vypsané pro seniory ve velké rundě. V té čekaly účastníky sestavy Intermediate 2, Grand Prix a volná Grand Prix. Bronz vybojoval Michal Košťál na patnáctiletém ryzákovi Little Jackovi. Jednotlivá umístění měla během mistrovství sice sestupnou tendenci, na stupně vítězů to ale nakonec stačilo. Druhou příčku obsadila Petra Miki Civišová, která sedlala holandského valacha Europe-M. Dvojice měla ve výsledkové listině průměrné hodnocení 66,808 procenta. O více než tři procenta lepší hodnocení získala Hana Vášáyrová s Filipou, které se tak po loňském triumfu podařilo obhájit mistrovský titul i pro rok 2021. 
 
Zatímco sledujete vítěznou volnou sestavu na hudbo v podání Hany Vášáryové a klisny Filipy, tak ještě musíme zmínit výsledky mladších věkových kategorií, které vyvrcholily již v sobotu. Mezi dětmi si pro zlato dojela Veronika Sedláčková, která ve dvojici s klisnou Givestou M.H. vyhrála všechna tři kola. V kategorii starších juniorů dominovala dvojice Eliška Šteflová a Falcao 1. Rovněž ona si dojela pro titul mistryně republiky po třech vítězných kolech. Stejně suverénní byla i Johana Vášáryová v soutěži mladších juniorů. Úspěšná účastnice letošního mistrovství Evropy ovládla v sedle hřebce Firestona všechny úlohy. Za výkon ve freestylu dostala od rozhodčích přes 75 procent.
 

Velkou cenu Netolic vyhrál Marcus Aurelius, Šafář má další hattrick

Po roce se vrátily na malebnou sezonní dráhu vedle zámku Kratochvíle u Netolic dostihy. Pořadatelé si na neděli 15. srpna připravili pro zaplněné hlediště bohatý program. 
 
Kromě rovinových a překážkových dostihů byla k vidění i klání poníků či achaltekinských koní. Sportovním vrcholem odpoledne však byla tradiční steeplechase cross country Velká cena Netolic Šindelář Spedition, vypsaná jako Velká cena Galopp News. Malé pole nečekaně prořídlo už před startem, když na 4100 metrů dlouhou trať neodskočil pro neovladatelnost valach Flicker. Zbylá šestice zahájila ve svižném tempu, o které se starala ryzka Tauriel s Martinem Liškou. Ta však vybočila na anglickém skoku, a tak pokračovalo už jen pět koní. Vpředu se ocitli první dva z loňského ročníku Gejzir a Wotan. Na irské lavici se sice pole výrazně roztáhlo, ale všechny zbylé překážky zdolali koně s přehledem. 
 
Čtrnáctiletý veterán Gejzir s žokejem Marcelem Novákem dlouho živil naději na unikátní hattrick ve Velké ceně Netolic. Vítěz posledních dvou ročníků zavedl pole do cílové roviny, tam se však musel sklonit před dvěma mladšími soupeři. Z vítězství se radoval jedenáctiletý bělouš Marcus Aurelius pod Jakubem Kocmanem, který potvrdil výbornou formu svěřenců trenéra Stanislava Popelky z posledních týdnů. Pro zkušeného valacha Stajne Corinne ČR to bylo první vítězství po pěti letech. Délku a čtvrt za Marcem Aureliem finišoval druhý Wotan před Gejzirem a Meisho Kongoh.
 
Zajímavá konkurence se sešla ve vrcholu rovinové části programu, Ceně města Netolic na 1200 metrů. V nejkratším dostihu dne o výsledku prakticky rozhodl už start, kde získaly několik délek Secret Passion a Berouyine. Účastnice loňských klasických dostihů Secret Passion šla v oblouku do trháku o několik délek, a třebaže v krátké cílové rovině přišla s velkým útokem veteránka Berouyine, klisna stáje Gaudium dokázala o krk vítězství uhájit. Žokej Jaromír Šafář tak zkompletoval netolický hattrick. Na třetím místě doběhla někdejší vítězka Jarní ceny klisen Gold Memory, vracející se na dráhu po dvouleté přestávce.
 
Foto: Josef Malinovský


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace