reklama 11A

reklama

Equinews: Prázdná tribuna, ale skvělé dostihy. Sezona v Chuchli začala

 25.05.2020 11:45 | AUTOR |
VIDEO

ikonka

Chuchle Arena Praha zahájila cvalovou dostihovou sezonu, před prázdnou tribunou se běžely špičkově obsazená Velká dubnová cena a sprinterský Gomba handicap. / Vítězná série Zdeňka Škobise v dostizích francouzských klusáků pokračuje.

reklama 12C

 

NOVÉ VYDÁNÍ EQUINEWS SI PUSŤTE NA TOMTO ODKAZU!

 

Necelý týden po startu nové dostihové sezony hostila první letošní mítink i Chuchle Arena Praha. Na dostihy za zavřenými dveřmi se v neděli 24. května dostali jen jezdci, trenéři a zaměstnanci stájí. Ti viděli bohatý program osmi dostihů včetně dvou jedničkových, který by za normálních okolností přilákal početné publikum.

Vrchol odpoledne Velká dubnová cena na 1800 metrů už předem aspiroval na jeden z nejlépe obsazených dostihů v chuchelské historii. Na startu se sešlo deset jedničkových vítězů, pět vítězů klasických dostihů a prostřednictvím favoritů Kronprince a Boomboom Kisse také dva koně s blacktype statusem.

Úvodní stovky metrů se však odběhly v nečekaně pomalém tempu. Na špici pracovali Boomboom Kiss, Black Canyon a především dvojnásobný slovenský Kůň roku Zoriana. Ta však po zatočení do cílové roviny brzy zeslábla. Na vnější straně dráhy se dostali dopředu Ignacius Reilly a Torque Power, a dvojice běloušů spolu svedla krásný souboj o vítězství.

O půl délky se nakonec prosadil nejméně zkušený kůň v poli, teprve popáté v kariéře startující Ignacius Reilly pod Davidem Liškou. O půl délky za ním doběhl druhý Torque Power před Sašou, Portorikosem a Black Canyonem. Vítěze trénuje v Bošovicích Václav Luka mladší pro stáj Syndikát V3J.

Mimořádně silné obsazení měl také 93. Gomba handicap, který se běhá ve ve Velké Chuchli od roku 1924. První velký sprinterský dostih sezony letos sliboval útok na rekord. Vítěz posledních tří ročníků Master Of Gold se mohl stát prvním čtyřnásobným vítězem v historii dostihu.

Těsně před dostihem se nad Chuchle Arenou Praha spustila průtrž mračen, což mělo hrát devítiletému veteránovi stáje TVD a.s. do karet. Master Of Gold však nakonec do souboje o vítězství nezasáhl a uzavřel doběh na dvanáctém místě.

Z optimálního průběhu dostihu naopak vytěžil šestiletý ryzák Ultimate Fight, kterého vedl Tomáš Lukášek na pozici blízko špici za vedoucí Sweeticon. Vítězka loňské Svatováclavské ceny se nevzdávala a drželo tempo, ale 200 metrů před cílem ji Ultimate Fight minul a zvítězil jistě o 3/4 délky. Pro svěřence Zdena Koplíka v barvách majitele Václava Slováka to bylo páté vítězství v českém tréninku.

Druhé místo získal finišující Manoamano před Beau Massagotem a Sweeticon.

Dobře obsazená byla i dvojková Cena B&B Chuchle Arena Praha na 1400 metrů. Také tady se radoval trenér Zdeno Koplík, tentokrát prostřednictvím Manolly. Sedmiletá klisna v sedle s Ingrid Janáčkovou Koplíkovou o hlavu udolala slovenského ryzáka Wirrwarra, o další délku zpět doběhl třetí Nemo.

Foto: Bohumil Křižan / Jockey Club ČR


To nejlepší z klusáků: Dark Look letěl, Škobis opět s přehledem

Za deštivého počasí se v sobotu 23. května odehrál vrchol druhého klusáckého odpoledne letošní sezony v Chuchle Areně Praha. Velká cena hlavního města Prahy, známá také pod svým tradičním názvem Cena Flinta, otevřela novou edici Zlatého okruhu.

Na trati 1670 metrů se po škrtu Donadonitranss R sešlo šest tříletých a starších klusáků. O tempo se od úvodních metrů staral sedmiletý Tipsport Boy s Jaromírem Kotáskem, naopak favorit Dark Look odskočil vzadu a jen pozvolna se propracovával polem. Před posledním obloukem se dotáhla na špici hnědka Kyza Deux Skree a přivedla pole do cílové roviny. David Dobrovolný v sulce svěřenkyně svého otce Jaroslava sahal po vítězství, ale to už rozhýbával Mykola Volf druhého Dark Looka a jistě o 1 1/2 délky zvítězil.

Na druhé místo přiletěl podobnou koncovkou jako před týdnem dvanáctiletý veterán Un Nuage d’Osmoz a Kyza Deux Skree uhájila třetí příčku. Dark Look slavil při svém čtvrtém letošním a prvním domácím startu premiérové vítězství. Hnědák stáje Sochor s.r.o. vyklusal kilometrový čas 1:14,884.

V seriálu pro francouzské klusáky opět dominoval Zdeněk Škobis, který týden po úspěchu s Game Atout usedl do sulky pětiletého Fairwaye. V Ceně Praha TV na 2180 metrů se utkal s Fighter Pilotem vedeným Elenou Salkovič-Volf. Ryzák stáje Sochor s.r.o. po startu spěchal dopředu, ale po několika stovkách metrů byl předstižen Fairwayem a záhy začalo být jasné, že se dostih změní v duel této dvojice. Fairway a Fighter Pilot utekli zbytku pole už v polovině dostihu o nesčetné délky. Salkovič-Volf se v cílové rovině snažila Škobisovi přiblížit, ale Fairway kontroloval situaci a pohlídal si jisté vítězství o 1 3/4 délky. Daleko za druhým Fighter Pilotem obsadil třetí místo Embargo d’Ukraine. Vítěz zaznamenal kilometrový čas 1:18,031.K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace