reklama 11B

Equinews: Papoušek vítězem memoriálu svého otce. Brno hostilo CDI-W

 30.06.2021 09:30 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Necelý měsíc před odletem na olympijské hry Kamil Papoušek zvítězil v memoriálu jeho otce Jana. – V Brně na Panské líše se konal již 23. ročník Světového poháru v drezuře. – Parkurová Global Champions pokračovala v Paříži. Více nabízí pořad Equinews.

reklama 12B

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Rozeskakování nebylo potřeba. Memoriál Jana Papouška vyhrál syn Kamil

V Martinicích u Březnice se v neděli 27. června konal tradiční Memoriál Jana Papouška. Do dvoukolové soutěže s překážkami vysokými do 145 centimetrů nastoupily čtyři desítky dvojic, ale jen tři jezdci se svými koňmi v první jízdě nechybovali. 
 
Mezi nimi se pak také nakonec rozhodovalo o vítězi. Aleš Opatrný s holštýnským valachem Ligrettem v druhém kole shodil jednu překážku a v součtu si tak zapsal čtyři trestné body. Stejný průběh mělo i vystoupení Anny Helebrantové s ryzákem Epo van de Achterhoek, ta však zaznamenala lepší čas. V konečném pořadí obsadila druhé místo, zatímco Aleš Opatrný se musel spokojit s umístěním o stupínek níže. 
 
Jediným jezdcem, který dokázal překonat obě kola bez trestných bodů, byl Kamil Papoušek. V sedle osmileté klisny Charlyn si tak dojel pro vítězství v soutěži, která se už řadu let jezdí na počest jeho otce Jana.
 

CDI-W v Brně ovládli Neumayer a Bastings. Dařilo se i české mládeži

Brněnský areál na Panské líše se stal během posledního červnového víkendu dějištěm jediných mezinárodních drezurních závodů konaných v Česku. V nejvyšších kategoriích se dařilo rakouské jezdkyni Astrid Neumayerové a Nizozemci Remy Bastingsovi.
 
V soutěžích pro talentované mladé jezdce byli úspěšní domácí reprezentanti. Anna Procházková s valachem Nice Guyem ovládla túru pro pony, když vyhrála všechny tři úlohy. V nedělním freestylu předvedla výkon oceněný 76,083 %. V kategorii dětí předváděla výborné výkony Veronika Sedláčková v sedle holandské klisny Givesty. Ta rovněž v Brně nenašla ani jednou za tři dny přemožitele. Mezi juniory si ve volné sestavě na hudbu z českých zástupců vedla nejlépe Johana Vášáryová s Filipou, která obsadila druhé místo se známkou 73,408 %.
 
Vrcholem programu byla Grand Prix Freestyle bodovaná do série Světového poháru. V té se z triumfu radoval Remy Bastings z Nizozemí, který spolu s Eqadorem zajel sestavu za více než 75,5 %. Oplatil tak porážku Rakušance Astrid Neumayerové na dánském valachovi Zap Zap. Ta totiž o den dříve zajela nejlépe Short Grand Prix právě před nizozemským reprezentantem. Zatímco v sobotu měla před ním náskok více jak dvě procenta, v neděli na něj ztrácela zhruba šest desetin. Rakouská hymna zněla i po úloze Grand Prix Special, v níž nenašla přemožitele Anja Luise Wessely-Trupp v sedle valacha Sparlig Fizz. Od rozhodčích obdržela bezmála 67,5 %. 
 

Ben Maher letos podruhé ovládl LGCT. Prague Lions v Pařiži byli osmí

Přímo v centru Paříže, na dohled od Eiffelovy věže, se ve dnech 25. a 26. června odehrál šestý díl prestižního parkurového seriálu Global Champions, který by měl letos v listopadu vyvrcholil již potřetí v Praze. 
 
Členové družstva Prague Lions si v pátečním kole soutěže Global Champions League vybudovali solidní pozici. Leopold van Asten s valachem VDL Groep Elegant Hero Z nechyboval a jeho kolega Sergio Alvarez Moya na Kardentě shodil jednu překážku. Do druhého kola tak vstupovali Pražští lvi z průběžné třetí pozice. Tu se jim však udržet nepodařilo. Za celek nastoupil Nizozemec Jur Vrieling v sedle Long John Silvera a dovezl pět trestných bodů. Španěl Moya s Alamem přidal jednu chybu a tým s konečným skóre třináct trestných bodů klesl na osmé místo.
 
Z vítězství se radovali zástupci St. Tropez Pirates. Izraelská jezdkyně Dani Waldman, která sedlala hřebce Queenslanda v první jízdě nechybovala a napodruhé shodila jednu překážku. Její týmový kolega Olivier Robert s dvanáctiletým valachem Vivaldim des Meneaux dokázal překonat oba kurzy čistě. V průběžném bodování se v čele drží družstvo Valkenswaard United. Prague Lions jsou pátí.
 
V hlavní soutěži individuální série Longines Global Champions Tour s překážkami do 160 centimetrů se tentokrát dařilo i jednomu z členů týmu Pražských lvů. Sergio Alvarez Moya s holandským valachem Alamem dokončil kurz s jediným shozením a obsadil osmou příčku. 
 
Do rozeskakování se po čistém výkonu probojovala trojice jezdců a koní. Nulu však dokázal zopakovat jen britský olympionik Ben Maher na klisně Ginger Blue a dojel si už pro druhé vítězství v letošní túře. Vstupenku do pražské Super Grand Prix tak získal druhý jezdec v pořadí, Egypťan Sameh El Dahan, jenž startoval na jedenáctileté klisně WKD Aimez Moi. Čas měl sice lepší než Maher, ale jednou chyboval. Na stupních vítězů pod Eiffelovou věží je doplnila britská jezdkyně Jodie Hall McAteer na valachovi Salt'n Peppa. Ta na zkráceném parkuru inkasovala osm trestných bodů. Přesto to pro ni byl největší výsledek její dosavadní kariéry.
 
Díky vítězství se Ben Maher přiblížil v tabulce LGCT k lídrovi Pederovi Fredricsonovi ze Švédska na rozdíl 17 bodů. Aktuálně jich má 132. O dvanáct méně nasbírala Australanka Edwina Tops-Alexander, přes 100 bodů má ještě čtvrtý Brit Scott Brash. Série Global Champions zahrnuje celkem šestnáct mítinků. Již za pár dní pokračuje v Monaku, další zastávkou je na konci července Berlín a po olympijských hrách v Tokiu navážou Londýn, podruhé v sezoně Valkenswaard a Hamburk. V září přijdou na řadu Řím, Mexiko City a New York, finále základní části se odehraje v Šanghaji a vrcholem bude v druhé polovině listopadu galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně.
 
Foto: F. Malý


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE