reklama 11B

Anna Kellnerová: Plánuji s koňmi starty v Čechách. S Playoffs počítáme

 03.04.2020 11:45 | AUTOR: Josef Malinovský |
EXKLUZIVNĚ
VIDEO

ikonka

Ačkoliv se v těchto dnech nekonají žádné jezdecké závody, Anna Kellnerová se se svými koňmi připravuje na re-start letošní sezony a doufá, že se na podzim v pražské O2 areně bude moci uskutečnit již potřetí vrchol parkurové série Global Champions.

reklama 12A

VIDEO ROZHOVOR NAJDETE ZDE - KLIKNĚTE!


Parkurová jezdkyně Anna Kellnerová i těchto dnech pečlivě trénuje se svými koňmi, aby byli připraveni na opětovný start závodní sezony. „Teď je to trochu složitější období, ale my musíme u koní zůstat, pracovat s nimi a udržovat je v kondici,“ říká v rozhovoru pro internetovou televizi EquiTV.cz česká reprezentantka, která se začátkem roku vrátila po více jak půl roce od zlomeniny nohy na závodní kolbiště a stihla absolvovat několik soutěžních startů ve španělské Olivě. 

I kvůli dřívější zdravotní přestávce se nyní se svými čtyřnohými svěřenci snaží pilně pracovat. „Hodně koní mělo pauzu v době mého zranění, takže teď naopak využívám tohoto období, abych jim budovala svaly a kondici a připravila je na potenciální sezonu, která nás snad bude čekat,“ doufá Anna Kellnerová. „Já jsem v tomto hodně pozitivní. Většinou jsem spíš trošičku pesimista, ale z nějakého důvodu věřím, že díky restrikcím a kvůli všemu, co se po světě dělá, tak to snad všechno rychle pomine.“

Řada otazníků je nyní kolem světové parkurové série Global Champions, z níž se stihlo odjet pouze zahajovací kolo v katarském Dauhá. Následně byly odloženy mítinky v Mexiku, na Miami Beach, v Šanghaji a čerstvě i v Madridu. Co bude s následujícími zastávkami, co se v tuto chvíli řeší, stejně jako případné náhradní termíny již odsunutých akcí. Pražské vyvrcholení celé túry by ovšem mohlo proběhnout dle původního plánu. „Zástupci Global Champions interně toto hodnotí, počítají, kolik závodů se nakonec uskuteční, ale samozřejmě s Prahou se pořád počítá, protože je to až v listopadu. Budeme dělat všechno pro to, aby se GC Prague Playoffs uskutečnilo, protože je to velké finále a přijít o něco takového by byla opravdu pro sport škoda,“ konstatuje v televizním rozhovoru pro EquiTV.cz.

Anna Kellnerová je současně jedním z adeptů na start v českém parkurovém týmu při olympijských hrách v Tokiu, které byly odloženy přesně o rok. Volba náhradního termínu jí zcela vyhovuje. „Aktuálně nemůžeme vyjet nikam. Kdyby se hranice otevřely dejme tomu dva měsíce před olympiádou, tak by to bylo opravdu velmi složité nejen pro jezdce, ale i pro koně, protože oni se také potřebují do toho dostat, potřebují mít za sebou i nějaké větší parkury. – Je však důležité nejprve po takovéto pauze nastoupit ne do velkých parkurů, ale dát jim šanci si skočit něco menšího, a pak teprve se pustit do toho většího. Koně nejsou stroje a potřebují být správně naladěni, potřebují vnímat tu atmosféru a potřebují se prostě rozeskákat,“ říká Kellnerová. 

I díky tomu by v případě dřívějšího rozjezdu domácích soutěží příznivci parkurového skákání mohli vídat Annu Kellnerovou i další reprezentanty častěji na domácích kolbištích, třeba při mítincích Českého skokového poháru, jenž je považován za domácí parkurovou extraligu. „Už jsme plánovali, že bychom se Českého skokového poháru rádi účastnili a rozeskákali koně tady v Čechách. Tak uvidíme, kdy nám to povolí a pokud ano, tak doufám, že se budeme moci těchto závodů účastnit.“

 
Celý rozhovor s Annou Kellnerovou najdete na internetových stránkách EquiTV.cz


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE