reklama 11C

reklama

Tragický konec roku v Michałowicích. Jezdkyni smrtelně zranil její kůň

 02.01.2021 17:20 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Jak informuje polský zpravodajský web Świat koni, v posledních hodinách roku 2020 došlo k tragické nehodě ve známém jezdeckém centru Klub Jazdy Konnej Szary v Michałowicích nedaleko Krakova. Třiadvacetiletá jezdkyně nepřežila úraz způsobený koněm.

reklama 12A
 
Jezdkyni Izabelu Grochowina, která byla reprezentantkou KJ Leśna Wola, zranil v Michałowicích její kůň, který se splašil při poslední vycházce v roce 2020. 
 
Vyplašený kůň ji kopl do hlavy tak nešťastně, že jí způsobil srdeční zástavu. Ještě ve stáji v Michałowicích se podařilo obnovit životní funkce a záchranáři zraněnou letecky transportovali do nemocnice v Krakově. 
 
Dle informací publikovaných webem Świat koni však zranění byla natolik závažná, že se lékařům z krakovské nemocnice nepodařilo boj o život Izabely vyhrát. 
 
Jezdecké středisko Klub Jazdy Konnej Szary Michałowice je oblíbené i mezi českými jezdci, zejména u těch ze severní Moravy. Nachází se zhruba 170 kilometrů od Ostravy. 
 
Zdroj: Świat koni 


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace