reklama 11A

Prague Lions byli v Monaku druzí. Od vítězství je dělilo sotva šest sekund

ikonka

Parkurový tým Prague Lions dosáhl na skvělou druhou příčku při desátém kole Global Champions League v Monaku. Stejně jako Cannes Stars dokončili jeho členové celou soutěž bez jediného trestného bodu, čas ovšem měli o něco pomalejší.
06.07.2024 00:16  |  Autor: Josef Malinovský, tisková informace Czech Equestrian Teamu  |  Foto: poskytlo tiskové středisko Global Champions League  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

 
Desátý závod Global Champions League proběhl v pátek večer na nejmenším kolbišti okruhu vybudovaném ve známém Port Hercule v Monte Carlu. Ze čtrnácti celků se jen dvěma podařilo úvodní část s výškou překážek 160 centimetrů překonat bez penalizace. 
 
Jedním z nich byli i Prague Lions zastoupení Nielsem Bruynseelsem na valachovi Matadorovi a Pietrem Devosem v sedle klisny Jarina J. Prvně jmenovaný Belgičan, kterého ještě minulý týden mohli sledovat čeští fanoušci parkurového skákání při závodech CSIO3*-W CET Prague Cup v Chuchle Areně Praha, si do druhého kola soutěže vzal valacha Origi VD Vosberg a i tentokrát nezaznamenal žádný trestný bod. To samé se povedlo Pietrovi Devosovi, jenž pro změnu startoval s klisnou Casual VD Z. Součet časů obou dvojic byl 142,66 sekundy, a to byla výzva pro reprezentantky čistě ženského družstva Cannes Stars.
 
Podobně jako členové Pražských lvů i Sophie Hinners a Kim Emmen vzaly do rozhodující poloviny závodu jiné koně než do té první. Hinners vyměnila hřebce Kanturo BH za valacha Iron Dames Singclair, Emmen valacha Island V G za dalšího valacha Imagine. Obě předvedly čisté jízdy, a navíc v rychlejších časech, než zaznamenali jejich soupeři s lvíčkem na hrudi. 
 
Členky Cannes Stars si tak připsaly již třetí vítězství v sezoně 2024 a se 199 body se ujaly průběžné vedoucí pozice. Na druhé místo odsunuly Stoskholm Hearts a na třetí Doha Falcons. Čtvrtý řádek tabulky si drží stále Riesenbeck International a pátí zůstávají Valkenswaard United. To by ovšem nemuselo dlouho platit, neboť Prague Lions na ně ztrácí už jen jediný bod. V současné době jich mají celkem 167. 
 
Závody Global Champions pokračují v Monaku i během soboty, kdy tento třídenní mítink vyvrcholí Longines Global Champions Tour Grand Prix du Prince de Monaco, z níž vzejde již desátý účastník listopadové Super Grand Prix v Rijádu. Velká cena začíná ve 20:15 hodin a zájemci ji mohou sledovat živě na platformě GCTV.
 
Zdroj: tiskové informace Czech Equestrian TeamuApliakce EQUINET
Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první!
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE