reklama 11C

reklama

Pardubice chystají start sezony na 20. června, říká Dostihový spolek

 13.05.2020 15:08 | AUTOR

ikonka

Závodiště Pardubice stále preferuje uspořádat plánované mítinky za alespoň omezené účasti diváků. Dostihový spolek však nyní přichází s možným termínem zahájení sezony už 20. června, který spadá ještě do první fáze dostihů za zavřenými dveřmi.

reklama 12A
Dostihová sezona v Pardubicích začíná dostávat konkrétnější obrysy, uvedl ve středu Dostihový spolek. První mítink by se mohl uskutečnit ve druhé polovině měsíce června, a to za
předpokladu, že se potvrdí zprávy o dalším rozvolňování opatření vydaných vládou ČR v souvislosti s šířením onemocnění Covid-19.
 
Pořadatel pardubických dostihů vydal tiskovou zprávu dva dny poté, co mu šéf skupiny Loko Trans Karel Jalový adresoval výzvu na zveřejnění podrobností o letošní sezoně. Podle Dostihového spolku aktuálně finišují práce na dráze a v zázemí pro účastníky dostihového provozu a na tribunách.
 
Závodiště stále preferuje odběhnout dostihové mítinky za alespoň omezené účasti diváků. "Definitivní termín startu sezony však významně ovlivňují opatření zavedená v souvislosti s šířením nemoci Covid-19 a postupné vlny jejich rozvolňování. V případě, že budou informace o dalším uvolnění po 25. květnu 2020 potvrzeny a bude možné zahájení sezony s omezeným počtem diváků, uskuteční se zahajovací dostihový den 20. června 2020," uvedl pořadatel v tiskové zprávě.
 
"Stále jsme v kontaktu s ministerstvem zdravotnictví, s epidemiology, se zástupci Poslanecké sněmovny a samozřejmě také s Jockey Clubem ČR. Prezident Bečvář je o našich plánech průběžně informován a od Jockey Clubu ČR máme přislíbenou podporu, která bude diskutována a definována v okamžiku schváleného termínu zahájení překážkové sezony," řekl ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.
 
Jockey Club dosud zveřejnil termínovou listinu obsahující osm dostihových dnů mezi 18. květnem a 3. červencem. Pardubice v konceptu mítinků za zavřenými dveřmi dosud nefigurovaly, zmíněné datum 20. června však spadá ještě do tohoto úvodního období. Dostihový spolek chce na začátku příštího týdne předložit návrh nové termínové listiny a spolu s Jockey Clubem pracovat na pardubických propozicích.
 
"Uděláme vše pro to, abychom byli schopni sezonu 20. června zahájit. Z tohoto důvodu byl vypracován scénář možného využití kapacit areálu a rozmístění návštěvníků na závodišti. Toto schéma jsme poskytli kompetentním orgánům včetně ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a jeho náměstka Romana Prymuly a jsme v průběžném kontaktu s nimi," dodal Müller s tím, že s ohledem na postupné rozvolňování nebude pardubické závodiště alespoň v prvních týdnech fungovat v běžném režimu, ale bude samozřejmě respektovat platná nařízení.
 
 
Zdroj: tisková informace Dostihového spolku
 
Ilustrační foto: Ivan Krejza


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• 3. 6. od 08:45 hod.: Základní zkoušky výkonnosti hřebců ČT ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 08:15 hod.: skoky ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 13:30 hod.: dostihy Chuchle Arena Praha

• 7. 6. cca od 09:00 hod.: skoky ČSP Suchá u Litomyšle

• 7. 6. cca od 13:00 hod.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 11. 6. cca od 7:45 hod.: skoky Chuchle Arena Praha

• 12. 6. cca od 7:45 hod.: skoky Chuchle Arena Praha

• 12. 6. cca od 13:30 hod.: dostihy Most (bude upřesněno)

• 13. 6. cca od 7:45 hod.: skoky Chuchle Arena Praha

• 14. 6. cca od 7:45 hod.: skoky ČSP Zduchovice

• 20. 6. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Ostrava

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace