Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11B

reklama

Klasická předzkouška i početné handicapy. Co slibuje zahájení v Mostě

 11.05.2020 13:40 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Jockey Club ČR zveřejnil přihlášky na první cvalový mítink letošní sezony v Mostě. Do osmi dostihů bylo přijato 120 přihlášek, pole obou vrcholů dne včetně Memoriálu Rudolfa Deyla budou přehledná. Velký zájem byl o dostihy nejnižších kategorií.

reklama 12C
Uzávěrka přihlášek na zahajovací mítink cvalové sezony v Mostě zaznamenala v pondělí dobrý výsledek. Do osmi dostihů, které se poběží 18. května, bylo odevzdáno celkem 120 přihlášek. Oproti různým spekulacím a očekáváním se však nekoná nijak dramatický přetlak, počet předběžných zájemců převyšuje kapacitu dráhy pouze ve třech bodech programu.
 
Poměrně přehledné sestavy míří do hlavního dostihu Memoriálu Rudolfa Deyla i handicapu II. kategorie, do nichž bylo přihlášeno shodně jedenáct koní.
 
V předzkoušce klasické Jarní ceny klisen se sejdou jedničkové vítězky Barthesa, Eternity a druhá z Gerschova memoriálu Achird. Trenér Václav Luka posílá místo nepřítomné šampionky dvouletých klisen Fragy dvojici Aniela a Mequinenza. Solidními výkony se loni uvedly Miluška, Kathy Ames či Renata.
 
Ve dvojkovém handicapu na 2000 metrů by na sebe mohli narazit jedničkoví vítězové Solar Eclipse a Orpheus, účastník loňského derby Well Absolut, na dvojkové úrovni vítězná La Paix či sérioví vítězové v zahraničí Galis a Mo My Dream.
 
Na přihláškách dvojice dostihů pro tříleté se nachází osm uchazečů Českého derby a řada dalších koní s klasickými ambicemi. Největší "tlačenice" je v trojici dostihů IV. a V. kategorie, které přilákaly 18, 21 a 15 koní.
 
 
Ilustrační foto: Barthesa na snímku Marcely Kozové


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


Štítky: dostihyMost
reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace