reklama 11D

Komise všestrannosti: Do Paříže jedou jezdci, kteří kvótu pro ČR vybojovali

ikonka

Tři čeští jezdci a čtyři koně splnili takzvaný MER neboli minimální požadovaný výsledek dokládající způsobilost pro účast na olympiádě v Paříži. Proč byli vybráni Miroslav Trunda a Miloslav Příhoda, to podrobněji vysvětlila komise všestrannosti ČJF.
09.07.2024 09:07  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Josef Malinovský  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D
 
Proč Česká jezdecká federace vysílá na olympijské hry do Paříže Miroslava Trundu s klisnou Shuterflyke a Miloslava Příhodu s Ferreolusem? Neměl dostat možnost startovat pod pěti kruhy raději Jaroslav Abík na Madockovi? Takové otázky v posledních dnech a týdnech poměrně často dostávali členové komise všestrannosti České jezdecké federace. Její předsedkyně Daniela Diringerová se proto rozhodla vše podrobněji vysvětlit a připomenout, jak vlastně boj o olympijské kvóty probíhal.
 
„Kvalifikaci na olympijské hry v týmech jsme měli možnost získat v loňském roce v Baborówku. Do soutěže nastoupili za Českou republiku pouze tři jezdci – Miloslav Příhoda na Ferreolusovi, Miroslav Trunda s klisnou Trnka Ruf a Matěj Sukdolák s Qaidem. Ferreolus se však po cestě zranil, a tak český tým tuto kvalifikaci dokončil pouze ve dvou. Tím možnost kvalifikovat se jako družstvo pro nás skončila,“ uvádí Daniela Diringerová ve stanovisku, které dostala redakce Jezdci.cz k dispozici a bylo také zveřejněno na sociálních sítích. 
 
„Na olympiádu v Paříži se čeští jezdci mohli dostat už jen jako jednotlivci na základě získaných bodů od 1. 1. do 31. 12. 2023 a jejich umístění v olympijském žebříčku. Z naší skupiny C postupovali první dva jezdci – Litevec Aistis Vitkaukas a Maďar Balazs Kaizinger. Na začátku roku pak na základě umístění v celosvětovém žebříčku získal první kvótu umožňující účast na olympijských hrách pro Českou republiku Miroslav Trunda,“ pokračuje předsedkyně komise všestrannosti.
 
Připomněla také umístění českých jezdců v olympijském žebříčku skupiny C, v němž byl Miroslav Trunda se Shuterflyke po zisku 41 bodů třetí, na čtvrtém místě skončil Miloslav Příhoda s Ferreolusem (24 bodů), pátý byl opět Příhoda, ale tentokrát s Figarem (9 bodů), osmý Matěj Sukdolák s Qaidem (5 bodů), devátý Miroslav Trunda s Trnkou Ruf (4 body), čtrnáctá Eliška Opravilová a Vitorio du Montet (2 body) a na následujících dvou příčkách se stejným bodovým ziskem Jaroslav Abík s Madockem a Pavel Březina s klisnou Cona Cia.
 

Psali jsme: Stejně jako v Tokiu: Do Paříže pojedou Miroslav Trunda a Miloslav Příhoda

 
„Všichni jezdci, kteří uvažovali o startu na olympiádě, museli samozřejmě v roce 2024 splnit potvrzovací výsledek podle požadavků FEI. Bohužel litevský jezdec tento výsledek nesplnil, a tak postupoval další jezdec z olympijského žebříčku skupiny C. Tím byl Miloslav Příhoda, který tak získal druhou kvótu pro Českou republiku. Jaroslav Abík si splnil kvalifikační výsledek 2. května v Sopotech a Matěj Sukdolák, jenž původně o možnosti splnění kvalifikačního výsledku také uvažoval, se této možnosti vzdal ze studijních důvodů,“ zmiňuje Daniela Diringerová další vývoj.
 
Komise všestrannosti schválila v lednu 2024 dokument Kritéria výběru reprezentace 2024, který je uveřejněný na webu ČJF a shodla se na tom, že budou nominováni jezdci, kteří kvóty pro českou republiku vyjezdili a ostatní jezdci budou jako náhradníci, stejně jako tomu bylo v případě olympijských her v Tokiu. 
 
„Samozřejmě bychom si přáli vidět na olympiádě více českých jezdců, ale tuto šanci máme pouze v případě, že se podaří složit kvalitní družstvo. Jinak pořád záleží na umístění našich jezdců v žebříčcích,“ uzavírá zástupkyně komise všestrannosti České jezdecké federace vysvětlující stanovisko, proč nakonec padlo rozhodnutí, že společně s Miroslavem Trundou pojede do Francie v druhé polovině července Miloslav Příhoda.
 
Apliakce EQUINET
Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první!
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE