Na dvanáctý mítink seriálu Global Champons League odcestoval do Londýna tým Prague Lions ve složení Angelica Augustsson Zanotelli, Niels Bruynseels a Pieter Devos. Švédská členka odstartovala v obou kolech sobotní soutěže s překážkami vysokými 155 centimetrů v sedle čtrnáctileté klisny Kalinka van de Nachtegaele. Napoprvé jednou chybovala, ale při druhém startu již dovezla do cíle nulu na bodovém kontě.
Jednu chybu měl v úvodní části závodu také Pieter Devos na sedmnáctileté klisně Toupie de la Roque. Následně se nechal vystřídat belgickým kolegou Nielsem Bruynseelsem, ale ten na desetiletém valachovi Origi VD Vosberg chyboval dvakrát. Pražští lvi tak měli v součtu šestnáct trestných bodů a skončili šestí. Stejné skóre zaznamenali i Doha Falcons a Rome Gladiators, ale součty časů měli horší.
Pátí byli s dvanácti body členové Shanghai Swans a druhý až čtvrtý řádek výsledkové listiny připadl na družstva, která dokončila s osmi body. Smutní byli Gilles Thomas a John Whitaker z Walkenswaard United, neboť do druhého kola nastupovali z vedoucí pozice, ale nakonec skončili bez medaile. Konečných osm trestných bodů v kombinaci s časem 149,62 znamenalo čtvrté místo za Cannes Stars zastoupenými trojicí jezdkyň – Natalie Dean, Sphie Hinners a Janne Friederike Meyer-Zimmermann.
Na druhou pozici povyskočili jezdci Stockholm Hearts – Nicola Philippaerts, Olivier Philippaerts a Malin Baryard-Johnsson, a to díky výbornému součtu časů druhého kola v hodnotě 145,48 bodů. O jedenáct setin rychlejší však byli Istanbul Warriors, kteří navíc zapisovali jen čtyři body za jednu chybu, a i díky tomu vyhráli.
Základem pro ně bylo bezchybné první kolo v podání Andrease Schou s hřebcem Billy Matador a jeho týmové kolegyně Zaschy Nygaard Lill na valachovy Stanley. Tato Dánka nastoupila i do kola druhého na klisně Primavera. V té době věděla, že i další z istanbulských jezdkyň Géraldine Straumann na valachovi Long John Silver 3 nezaznamenala žádný trestný bod. Ačkoliv nakonec Zaschy Nygaard Lill dokončila s jednou chybou, její čas 69,67 byl natolik dobrý, že i kdyby přidala ještě jedno shození, na celkovém pořadí by to nic nezměnilo.
Po zisku třiceti bodů do týmové tabulky se Istanbul Warriors posunuli z desátého na osmé místo s půlbodovou ztrátou na sedmé Rome Gladiators. Šestí jsou Prague Lions, které o bod předstihli Valkenswaard United. Na nejvyšších čtyřech řádcích ke změnám pořadí nedošlo – stále se solidním náskokem vedou Cannes Stars před Stockholm Hearts, Doha Falcons a Riesenbeck International.
Parkurové závody Global Champions pokračují v Londýně i během neděle, kdy v 15:00 hodin tamního času startuje Grand Prix zařazená do Longines Global Champions Tour. Podrobnosti zájemci najdou na adrese www.gcglobalchampions.com.
Zdroj: tisková zpráva Czech Equestrian Teamu