Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Zduchovice - skoky ČSP 13. - 17. 7.|Pardubice - všestrannost Zlatá podkova 15. - 17. 7.|Olomouc - skoky 15. - 17. 7.|Písek - skoky 16. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11B

reklama

Equinews: Parkurovými mistry ČR jsou Michlíčková, Finsterle a Tretera

 06.10.2020 10:50 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Mistrovství ČR v parkurovém skákání jezdců do 25 let vyhrála teprve šestnáctiletá Mariana Michlíčková. – Sára Finsterle byla jedinou ženou, která šampionát dokončila bez penalizace. – Vladimír Tretera se stal v 46 letech poprvé mistrem republiky.

reklama 12C

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Mladá mistryně Mariana Michlíčková. Mezi U25 bude ještě devět let

Prvním z nedělní vrcholů mistrovství České republiky v parkurovém skákání, které hostily Martinice u Březnice, byla soutěž pro jezdce do 25 let. Do finálového třetí kola vstupovaly tři jezdkyně s čistým kontem. 
 
Pod tlak je nedělní bezchybnou jízdou pouze s jedním trestným bodem za čas dostala Linda Portychová. Ta tak měla Copin´s Boyem po třech kolech na kontě pouze dva trestné body. S jednou chybou pak byl za ní Daniel Pospěch s Non Stop Novaequi, který v neděli dokončil bezchybně a v čase.
 
Natálie Ulčová s Demontem nakonec přivezla 16 trestných bodů a vypadla z elitní pětice. Velmi nadějně vypadala jízda Terezy Svobodové s Briatnií, avšak chyba na vodě znamenala 4 trestné body. 
 
Poslední na startu byla Mariana Michlíčková v sedle Leeve Junga. Svěřenkyně Aleše Opatrného dokázala předvést výbornou jízdu a s pouhým jedním trestným bodem za čas se radovala z vítězství. Druhá tak skončila loňská mistryně Linda Portychová s Copin´s Boyem.
 
O třetí místo se rozeskakovali Daniel Pospěch a Tereza Svobodová. Lepší výkon nakonec ve vypjatém rozeskakování podal Daniel Pospěch s Non Stop Novaequi a radoval se z bronzové medaile. 
 

Sára Finsterle mistryní ČR mezi ženami. Na rozeskakování nedošlo

Velmi napínavé bylo třetí kolo parkurového mistrovství žen, které přineslo mnoho zvratů. Přestože do nedělního vrcholu vstupovala v Martinicích šestice jezdkyní bez penalizace, nakonec pouze jedna z nich nechybovala. 
 
 
Náročné třetí kolo na stupni obtížnosti ST**, tedy s překážkami vysokými do 140 centimetrů, jako jediná dokončila bezchybně a ve stanoveném čase Kateřina Wáclavíková, která si tak s Campobassem výrazně polepšila, a nakonec skončila na čtvrtém místě. Do finálové neděle přitom vstupovala se zatížením osmi trestných bodů a před nedělním finálovým kolem nefigurovala v elitní desítce.
 
Na třetí místo se vyhoupla Lucie Strnadlová s Quapetou, která zapsala v součtu pět trestných bodů. V neděli přitom zapisovala pouze jeden trestný bod za překročený čas.
 
Druhé místo získala v třetím kole jednou chybující Michala Hanuščinová s Quentinou-H. Téměř všechny její soupeřky, které měly stejnou výchozí pozici, chybovaly opakovaně. Aneta Paličková s valachem Conwalem skončila pátá, Kateřina Hanušová s Concertou sedmá, Tereza Mücková s Kentucky Air se dokonce propadla až na 16. místo a Kateřina De Jagerová s Candy Boyem poslední kolo ani nedokončila a skončila čtyřiadvacátá.
 
Nakonec pouze Sára Finsterle s valachem Cassital By Boris dokázala překonat parkur bez chyb na překážkách a k zisku titulu ji stačil i jeden trestný bod za překročení času.
 

Parkurové mistrovství jednotlivců ovlivnil mylný skok klisny Quasar

Martinické mistrovství ČR ve skocích mělo opravdu napínavý závěr. Do finálového kola nejtěžší kategorie jednotlivců postupovaly pouze dvě dvojice s nulou na bodovém kontě a očekávalo se, že se pořadí může ještě pořádně zamíchat, což se potvrdilo.
 
Dvě chyby z druhého kola musely hodně mrzet Jana Štětinu, jelikož s Gylordem-S dokončil třetí parkur, stejně jako ten první, bez jediného trestného bodu. Osm trestných bodů v součtu jej nakonec zařadilo na pátý řádek výsledkové listiny.
 
O dva body méně měl po dvou parkurech Josef Kincl, ale s G-Pleasure D.D. přidal ještě dalších osm a nakonec se musel spokojit s osmou příčkou. 
 
Nad očekávání dobře si vedl Marek Klus. Ten s Largem nepomýšlel na žádný extra výsledek, ale dařilo se mu jak ve čtvrtek, tak v neděli, kdy nechyboval a obdržel jen jeden bod za čas. V sobotu měl sice jednu chybu, ale celkových šest trestných bodů znamenalo skvělé čtvrté místo.
 
Třetí nejlepší výkon předvedl Kamil Papoušek. Ten se v sobotu rozhodoval, kterého koně vezme do nedělního vyvrcholení, a nakonec dal přednost Warnessovi, přestože s ním měl jednu chybu. Bezchybného Great Feelinga však chtěl vzhledem k jeho nízkému věku a menším zkušenostem pošetřit. S Warnessem dokončil Papoušek v neděli bezchybně a v součtu 4 trestné body stačily na bronzovou medaili. 
 
Naopak Ondřej Zvára s Quimerem závěrečnou část soutěže po chybách nedokončil, stejně jako favorizovaný Aleš Opatrný postupující do nedělního klání s Carmanem.
 
Vícero chyb v neděli zaznamenala také Kateřina Veselovská. Ta se s Celanem S propadla na desátou pozici. Zato Tereza Veselá s valachem Ferrari vybojovala krásné druhé místo, když ani jednou v mistrovské soutěži nechybovala a připsala si jen tři trestné body za překročení času. 
 
V medailové umístění původně doufal i předposlední na startu Sergej Motygin. Připravila jej o něj ovšem nečekaná komplikace. Na parkuru si vedl výborně, v závěru jízdy však přišlo zaváhání, kdy klisna Quasar při obratu na vodní příkop zatáhla na překážku mimo pořadí a jezdec jí v tom již nestihl zabránit. Po jejím překonání byla dvojice ze třetího kola mistrovské soutěže vyloučena. 
 
Vladimír Tretera s Gangsterem v/h Noddevelt vstupoval do martinického kolbiště jako poslední a mohl již jet relativně na pohodu. Jako jediný jezdec v tříkolové soutěži nezaznamenal žádný trestný bod a zaslouženě tak slavil titul mistra České republiky. Z Martinic si odvezl hned dvě zlaté medaile, neboť byl zároveň členem vítězného jihomoravského týmu.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace