reklama 11B

Týmy GCL pro sezonu 2021. Asten nově po boku Kellnerové v Prague Lions

 26.01.2021 16:00 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Zástupci série Global Champions League představili v úterý 26. ledna nové složení týmů pro sezonu 2021, jejichž cílem bude vybojovat postup do listopadového Super Cupu při Playoffs v Praze. Prague Lions mají po boku Anny Kellnerové jednu novou tvář.

reklama 12C

 
Šestnáct zastávek a šestnáct týmů bude mít letošní parkurová série Global Champions League, která odstartuje ve dnech 4. až 6. března v katarském Dauhá a vyvrcholí od 18. do 21. listopadu v pražské O2 areně při Global Champions Prague Playoffs. 
 
Nejlepší čtyři celky sezony opět získají možnost přímého postupu do semifinále, zatímco týmy na pátém až šestnáctém místě o něj budou muset zabojovat v semifinále. Družstvo Prague Lions, jež bude už potřetí společně s Czech Equestrian Teamem hostitelem vrcholné události celoroční série Global Champions League, zaznamenalo pouze jednu změnu. Belgičana Wilma Vermeira nahradí 126. muž světového žebříčku Mezinárodní jezdecké federace (FEI) – čtyřiačtyřicetiletý Leopold van Asten z Nizozemí. 
 
Stálicí Pražských lvů je čtyřiadvacetiletá Anna Kellnerová, která i přes své mládí patří také mezi opory české parkurové reprezentace a je jedním z adeptů na místo v národním olympijském týmu pro letošní Hry v Tokiu. Mezi její největší úspěchy v rámci Global Champions League patří vítězství na Miami Beach v sezoně 2018. 
 
Pražskými nováčky pro sezonu 2020 byli Nizozemec Jur Vrieling a Španěl Sergio Alvarez Moya. Druhý jmenovaný však na premiéru v dresu Prague Lions stále čeká, neboť v souvislosti s epidemií koronaviru Covid-19 proběhlo pouze úvodní kolo v Dauhá a další mítinky se již neuskutečnily. Šestatřicetiletý španělský jezdec Sergio Alvarez Moya byl ovšem v minulosti členem jiných týmů GCL, a to Chantilly Peagasus (2017) a Cannes Stars (2018). V žebříčku FEI je aktuálně na 111. řádku. 
 
Také Nizozemec Jur Vrieling má bohaté zkušenosti, jednapadesátiletý Nizozemec patří dokonce do první stovky jezdců na světě – nyní je na 85. místě. V minulosti startoval za Valkenswaard United (2017) a Doha Falcons (2019). Mezi Pražskými lvy tak mají Nizozemci převahu, v týmu totiž zůstává i Marc Houtzager. Tento padesátiletý jezdec patří mezi absolutní světovou elitu, ve FEI žebříčku je dvaatřicátý. Prošel již týmy Antwerp Diamonds (2016) a Madrid in Motion (2018). V roce 2018 dokonce slavil vítězství v pražském Super Cupu při Global Champions Playoffs.
 
Nejvýše postaveným lvem zůstává Belgičan Niels Bruynseels, jenž zaujímá aktuálně 15. místo mezi světovou elitou. V Global Champions League se objevuje od roku 2017, ale pouze jednu sezonu reprezentoval Vienna Eagles. V dalších letech již oblékal dres Prague Lions.
 

 
Obměnu složení zaznamenaly i další týmy. Zlatý olympijský medailista Eric Lamaze se např. připojil k soupisce Cascais Charms. Populární nizozemský šampion Frank Schuttert přestoupil do Scandinavian Vikings. Dychtivým po úspěchu Cannes Stars se upsali evropský zlatý medailista Cian O´Connor a pařížský vítěz Grand Prix LGCT Sameh El Dahan. Shanghai Swans přilákaly německého mistra Christiana Ahlmanna. V neposlední řadě z Cannes Stars přestoupil do Berlin Eagles Jane Richard Philips.
 
Sestava jezdců slibuje opravdu vysokou kvalitu sportovních výkonů. Více jak tři čtvrtiny jezdců (kromě těch z kategorie do 25 let, kteří jsou nedílnou součástí každého týmu) patří mezi 250 nejlepších jezdců ve světovém žebříčku FEI. Z nejlepších třiceti jich odstartuje v letošní Global Champions League třiadvacet. 
 
Nová sezona startuje již za pět týdnů. Jen v týmovém klání bude rozděleno 25,9 milionu eur. Špičkový sport slibuje i Longines Global Champions Tour, v níž soutěží jednotlivci. Vítěz každé z patnáctí Grand Prix získá zlatou vstupenku do pražské Super Grand Prix, do níž je vložena pohádková dotace 1,25 milionu eur. Celkem se v Praze na dotacích rozdá za jediný víkend úchvatných 6 milionů eur. 
 
Pořadatelé série Global Champions slibují skvělé divácké zážitky i pro ty, kdo nebudou moci vše sledovat přímo z ochozů soutěžních arén. Prostřednictvím GCTV bude možné sledovat všechny závody živě i ze záznamu na internetu. Prožitek jim jistě obohatí vylepšená grafika a další technologie, ale také možnost nahlédnout do zákulisí parkurových hvězd. Veškeré podrobnosti najdete na webech www.gcglobalchampions.com a www.pragueplayoffs.com.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE