EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11A

reklama

Přípravy na parkurový Světový pohár a Pohár národů v Chuchli pokračují

 18.03.2021 09:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Přípravy na dvoje mezinárodní parkurové závody plánované na přelom dubna a května v Chuchle Areně Praha jsou v plném proudu. Nejprve proběhne od 29. 4. do 2. 5. Světový pohár CSI2*-W Prague Arena a poté od 6. do 9. 5. Pohár národů CSIO3* Prague Cup.

reklama 12B
 
Organizátorem závodů CSI2*-W Prague Arena je V Team Prague, pořadatelství CSIO3* CET Prague Cup se stejně jako v roce 2020 ujímá Czech Equestrian Team.
 
Oboje významné mezinárodní závody v parkurovém skákání by měly proběhnout i přes komplikovanou situaci spojenou s nákazou koronavirem Covid-19, ale i koňským herpesvirem EHV-1. „Připravujeme přísná hygienická opatření, která se budou týkat nejen jezdců a členů ekip, ale také koní. V současné době finalizujeme podklady pro příslušné úřady k podání žádosti o udělení výjimky pro organizaci obou významných sportovních událostí. Doufáme v přidělení výjimky s ohledem na to, že se jedná o přípravu sportovců na OH Tokio a také na to, že se povedlo v poslední době uspořádat např. biatlon a jiné sportovní akce. Věříme, že se nám podaří zrealizovat i naše závody v podobném režimu při dodržení striktních podmínek daných hygienou a také snad v tomto termínu dojde již k nějakému rozvolnění lockdownu,“ říká sportovní ředitelka Chuchle Areny Praha a ředitelka závodů Markéta Šveňková.
 
„Konání těchto parkurových akcí je velmi důležité pro mnohé sportovce, kteří si potřebují ještě s koňmi splnit minimální požadavky způsobilosti (tzv. MER), či potvrzující výsledky pro účast na olympijských hrách v Tokiu. Současně bude možné si během závodů splnit kvalifikační limity pro evropský i světový šampionát,“ pokračuje Šveňková.
 
V prvním týdnu se uskuteční celkem 18 soutěží. V rámci kategorie CSI2*-W proběhnou tři túry: Silver, Gold a Diamond, CSI1* zahrnuje Small a Big Tour, a navíc ještě proběhnou soutěže CSIYH1* pro šesti a sedmileté koně. Každá túra zahrnuje během čtyř dnů tři soutěže. Hlavní Diamond Tour CSI2* zahájí ve čtvrtek odpoledne na výšce 140/145 centimetrů, pokračovat bude páteční soutěží do 145 centimetrů a vyvrcholí v neděli Grand Prix zařazené do série Světového poháru, kdy překážky budou dosahovat výšky od 140 do 160 centimetrů. „Celková dotace soutěží bude 91.100 eur, z čehož 30.000 eur se rozdělí ve zmíněné Velké ceně, jež program prvního sportovního týdne uzavře,“ prozradila ředitelka závodů.
 
Celá řada účastníků v Chuchle Areně Praha zůstane i na navazující mítink od 6. do 9. května. Ten nabídne v součtu 16 soutěží. Vedle nižších kategorií CSI1* a CSIYH1* proběhnou v rámci CSI3* tři túry: Silver, Gold a Diamond. Ta nejvyšší bude mít hned čtyři soutěže. Ve čtvrtek se začne na výšce 145 centimetrů a pokračovat se bude v pátek Pohárem národů, sobotní soutěží do 150 centimetrů a vrcholem bude opět nedělní Grand Prix. V tomto případě budou taktéž překážky vysoké 150 centimetrů. „Celková dotace závodů je 210.900 eur, přičemž v Poháru národů bude rozděleno 45.000 eur a Grand Prix se pojede o 51.100 eur,“ upřesnila Markéta Šveňková.
 
Průběh obou závodů bude možné sledovat také prostřednictvím internetových i televizních přenosů. Podrobnosti o obou akcích najdete na internetových stránkách www.chuchlearena.cz nebo www.csiopraha.cz.
 
Foto Tomáš Holcbecher


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace