reklama 11C

reklama

Pohár národů podruhé v Chuchli! Český olympijský tým bude na startu

 12.01.2021 12:10 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Mezinárodní jezdecká federace v úterý 12. ledna oficiálně schválila termín CSIO3* v Praze. Chuchle Arena Praha tak bude podruhé v historii hostit parkurový Pohár národů. Domácím fanouškům se při něm představí členové českého olympijského týmu.

reklama 12C

 
Skvělou zprávou pro fanoušky jezdeckého parkurového sportu je, že se po velmi úspěšném prvním ročníku C-E-T Prague Cup 2020, Czech Equestrian Team rozhodl uspořádat tyto venkovní mezinárodní závody i v nadcházející sezoně. 
 
V termínu 5. až 9. května 2021, který byl oficiálně schválen v úterý 12. ledna ze strany FEI, bude mít tedy český reprezentační tým příležitost ještě doladit svou formu před olympiádou. Ta by se měla konat v srpnu v japonském Tokiu. V Poháru národů a v nedělní Grand Prix budou mít všichni jezdci možnost plnit si ještě kvalifikační kritéria nejen na olympijské hry, ale i na evropský a světový šampionát.
 
Uplynulá sezona byla, bohužel, s ohledem na celosvětovou pandemii, negativně poznamenána i co se týká jezdeckého sportu. Jezdci neměli příliš příležitostí plnit si kvalifikační limity a pracovat na systematické přípravě svých koní. Z toho důvodu chce společnost Czech Equestrian Team podpořit především české jezdce v přípravě na vrchol příští sezony, kterým by měly být olympijské hry v Tokiu a pro některé i mistrovství Evropy. Majitelé areálu Chuchle Arena Praha vyšli tomuto záměru ochotně vstříc a stejně jako v loňském roce, propůjčí své moderní jezdecké středisko pro tuto akci.
 
Uzávěrka pro plnění MER (minimální kvalifikační kritéria pro OH Tokio) je ze strany FEI (mezinárodní jezdecká federace) stanovena na 21. června 2021. V Poháru národů a Grand Prix při CSIO3 Praha tak jezdci budou moci ještě plnit dané limity pro olympiádu i pro mistrovství Evropy, které se bude konat v německém Riesenbecku jen několik málo týdnů po Tokiu. Nedělní Grand Prix pak bude navíc vypsána jako kvalifikace pro mistrovství světa, které se uskuteční v roce 2022 v dánském Herningu. 
 
Kromě kategorie CSIO3 budou na program závodů zařazeny i túry v CSI1 a soutěže pro mladé 6 a 7leté koně CSIYH. Prodej vstupenek bude stejně jako v sezoně 2020 probíhat prostřednictvím sítě GoOut. 
 
Příznivci jezdectví se tak mohou těšit na skvělé sportovní zážitky v podání českých i zahraničních špičkových jezdců, a to v květnu v Praze na chuchelském závodišti.
 
Veškeré další podrobnosti o přípravách mezinárodních parkurových závodů CSIO3* C-E-T Prague Cup 2021 Vám budeme pravidelně přinášet na adrese www.csiopraha.cz, kde je umístěn také odkaz na on-line prodej vstupenek.
 
Foto Kateřina Návojová

Chystáte se osobně podívat na CSIO Prague Cup 2021?

celkem hlasů: 56

Určitě ano hlasovat >>
Asi ano hlasovat >>
Ještě nevím hlasovat >>
Asi ne hlasovat >>
Určitě ne hlasovat >>


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace